Far yükseklik ayarınız hangi seviyede?

FatihR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
araç farlarında ve ampullerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı yani orjinal.kedame motoru gayet iyi çalışıyor ve kademeler arası geçişleri yapıyor. Ampullerde bir sıkıntı var herhalde uznları mükemmel ötesi kuvvetli fakat kısalar yanarken lambaları söndürsem de yaksamda hiç fark yok önümü aydınlatmıyor tüm kademelerde. uzun yollarda bir aracın aksına takılıyorum öyle yolumu buluyorum

Son düzenleme:

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
araç farlarında ve ampullerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı yani orjinal.kedame motoru gayet iyi çalışıyor ve kademeler arası geçişleri yapıyor. Ampullerde bir sıkıntı var herhalde uznları mükemmel ötesi kuvvetli fakat kısalar yanarken lambaları söndürsem de yaksamda hiç fark yok önümü aydınlatmıyor tüm kademelerde. uzun yollarda bir aracın aksına takılıyorum öyle yolumu buluyorum
şöyle söyleyeyim, clio4 lerde uzun ve kısa ampulleri birbirinden ayrı. Yani kısa ampullerin patlamış, yada bir arızadan dolayı yanmıyor olabilir. Yoksa aydınlatmama imkanı yok.. Garantin varsa servise yoksa bir oto elektrikçiye göster. Ampul değiştirmen gerekirsede osram night breaker yada philips in güzel ampulleri var inceleyip al..

FatihR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şöyle söyleyeyim, clio4 lerde uzun ve kısa ampulleri birbirinden ayrı. Yani kısa ampullerin patlamış, yada bir arızadan dolayı yanmıyor olabilir. Yoksa aydınlatmama imkanı yok.. Garantin varsa servise yoksa bir oto elektrikçiye göster. Ampul değiştirmen gerekirsede osram night breaker yada philips in güzel ampulleri var inceleyip al..
Merhaba,
Farların yanmasında henhangi bir sıkıntı yok. ampul önerisi isteyecektim zaten yazmışsınız. Birde ampulleri değiştirip deneyeceğim. Oda olmazsa bu şekilde gece araç kullanılmaz herhalde. fotosunu isterseniz her kademede çekerim

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Night breaker unlimited tek geçerim

FatihR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
Başka bir konu mu açmam gerekirdi bilmiyorum ama buraya atıyorum fotoları:
Araç Fluence 2013.....
resimdeki 1 nolu civatalar 10mm lokma veya anathatla açıyor. 2 nolu civatalar TX20 torks ile açılıyor ve yaklaşık 10cm ileriye geliyor ve ampulleri çok rahat değiştiriyorsunuz.Kapak yazan yerdeki kapağı açtıktan sonra içindeki teli bir yöne bastırark çekiyorsunuz.Hangi yön olduğunu bakarak anlayabilirsiniz.Eskiden H7 ampulleri açmak için çıkarılacak tel içe doğru bastırarak açılıyordu bunda ise bir yöne doğru bastırarak açılıyor buna dşkkat edin. Ben bu gün OSRAM NB U ile değiştirdim performansını denemedim. Merak eden olursa test ettikten sonra buraya yazarım.
1vGJgD.jpg

WkG7OP.jpg

Son düzenleme: