Fırsat konusunda fikir alış verişi

19bao07

Bilgi Girilmemiş
şahsen aracı yenı alıyo olsaydım ford fiestayı alırdım ama su anda hazırda clio4 üm varken de gidip fiestayla değiştirmezdim sanırım..en azından 1-2 sene kullanır sonra bakardım duruma göre :)
ha ama bide şu var , indirim bayagı ıyıyse sızın arabayıda sıfırına yakın fıyatla satarlarsa , yanı zararınız 0 olcaksa dusunulur..ama sanmıyorum zararın da 0 olcagını , o kadar masrafta ettiniz aracınıza ..

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Haklısınız ama aldığım ford fiyatı baz fiyatının altında, satış içinde belirlediğim rakam tutar ise kaybım bir tek clio için yaptığım masrafın 1000 tl.sını karşılamayacak gibi görünüyor...

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam, hayirli olsun da pekte ozel bir fiyat sayilmaz. Ford' un sayfasindan girip arac konfigurasyonu yapilinca da bu fiyatlar cikiyor. Ayrica, su anda sana sunulan opsiyon ozellikler ile var olan aracinin ozelliklerinden geriye dogru taviz vermis olacaksin sanki. Aracinda yasayacagin kayipta ayri bir sorun bence. Birebir aynisi olsun dersen fiyat 50-51 lere cikiyor. Bir ust segment bile alabilirsin bu paralara. Ama Ford u tercih ederim diyorsan, kisisel tercihin. Kazasiz belasiz binmen dilgiyle.

Arkadaşa bende katılıyorum :eyv
Değişim bana göre çok mantıksız geldi

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fisetayı bende beğendim ama gene de sıfır aldıgım clio 4 ü verip de almak bana mantıksız geldi aykut abi. en azından 1 sene binip de anladıgım kadarıyla 1.5 dizel motoru da yeni fordun . rayına otursun ondan sonra düşünürdüm. ama karar senin abi hayırlısı olsun :eyv

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Teşekkürler fikirlerinizi benimle paylaştığınız için, bende dediğim gibi bazı kriterleri yerli yerine koyabilirsem bu değişimi, düşünüyordum. Erken olduğunun bende farkındayım ama bizim aracımız aylık 1,500,1700 km yol yapıyor. Eşimin işinden dolayı, şu anda 23.01.2013 de trafiğe çıkan aracımız 5,000.km.de bu değerler aylık ortalamanın üzerinde şu anda, bunun nedeni arabayı Denizliden alıp geldim, İzmire gittim 2 kere, Erdeğe gittm ablamları ziyarete. Bir yıl sonra km bayağı olacak, satış değerini etkiler mi? etkilemez mi? km yüksekliği bu arabaya bakma ile eşdeğer iyi baktığımızda sorunda teşkil etmeyebilir. Herşeyin herkes için en hayırlısı ne ise o olsun.

Sami Demirpaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ford'dan böyle bir mesaj geldiğine şaşırdım açıkçası.

Yıllardır Ford arabamız var. Babam son 3 kasa mondeoyuda aldı ilk ikisini 180-190 bin km ye kadar kullanıp yenisi ile değiştirdi. Şuanki ise daha 1 yaşında olmasına rağmen geçen gün 60 bin bakımını yaptırdık.

Benimde bir önceki arabam Ford'du.

Kaç tane Ford alıp sattık bilmiyorum ama bir yılda 3 tane aldığımız da oldu. Şaşırdım mesaja.

He bu arada eski müsteriyiz diye bayiden sağlam indirim aldık tabiki ama mesaj olayını bilemedim.

Bana kalırsa elinizdeki araç daha güzel. Tercih sizin bize hayırlı olsun demek düşer.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Pek mantıklı değil ama hayırlısı olsun abi karar senin

purmol

Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler fikirlerinizi benimle paylaştığınız için, bende dediğim gibi bazı kriterleri yerli yerine koyabilirsem bu değişimi, düşünüyordum. Erken olduğunun bende farkındayım ama bizim aracımız aylık 1,500,1700 km yol yapıyor. Eşimin işinden dolayı, şu anda 23.01.2013 de trafiğe çıkan aracımız 5,000.km.de bu değerler aylık ortalamanın üzerinde şu anda, bunun nedeni arabayı Denizliden alıp geldim, İzmire gittim 2 kere, Erdeğe gittm ablamları ziyarete. Bir yıl sonra km bayağı olacak, satış değerini etkiler mi? etkilemez mi? km yüksekliği bu arabaya bakma ile eşdeğer iyi baktığımızda sorunda teşkil etmeyebilir. Herşeyin herkes için en hayırlısı ne ise o olsun.

Abi ben hep şu gözle bakarım . Değiştirecekseniz 1 sene sonra değiştirin. Aracı atıyorum 45 bin tl ye aldınız 1 sene sonra 20 bin km de 30 bin km de sattınız 42 bin tl ye 3 bin kaybınız var , bu parayı araba kırası gibi düşünür yada bindiğime sayarım . Aldığınız fiesta da aynı km yi yapıcak aynı değerde para kaybedicek . Eğer yakıtından memnunsanız aracınızdan genel olarak memnunsanız hiç değişim işine girmeyin derim. Objektif bir şekilde bakıyorum olay a renault forumundayız diye illa clio diyecek değilim . Hangi araca binerseniz binin bu aynıdır değişmez,illaki aynı km leri yapıcak illaki 2 ,3 bin lira aşşağıda satıcaksınız . Ama dediğim gibi yakıtından memunsanız arabadan genel olarak menunsanız değişime gitmeyin .