Fitil altına geçen motor iç keçesi sarkma problemi

Fornaks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba bilindiği üzere her megane II de görmeye alışık olduğumuz kronik olan motor iç keçesi sarkması için Renault Mais' e şikayette bulundum 2 gün sonra Konya Renault servisi tarafından aranıp servise davet edildim. İncelemeler neticesinde;
parça+işçilik= 910 TL ücret çıkardılar.
RpS_blink.gif
Tek parça fiyatı 510 TL ücret verdiler bu fiyatı duyduktan sonra servistekilerle aramızda bir iddialaşma oldu
RpS_mad.gif
aynı parça orjinal internet te 55 TL'ye satılmaktadır. Daha sonra bende ankara çelik oto ile görüştüm 51 TL parça fiyatı ve 50 TL işçilik için teklif aldım. Konya Renault servisinden sonuç alamadan ayrıldım. Sizler bu probleme ne gibi çözümler buldunuz yorumlarınız için teşekkürler...

parça no:8200499530 internetten aratırsanız parçayı bulabilirsiniz...

2mxnby1.jpg

Fornaks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu problemi yaşayan tek ben miyim arkadaşlar yorumlarınızı esirgemeyin...

meganix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı noktada benim aracımda da sarkma var 2008 megane 2.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim eski aracımın da durumu aynıydı. 1 mm'lik bir sentili L biçiminde katladım. Fitili çıkarıp içine biraz baly sürdüm.İlk önce fitili yerine oturtup ardında sentille iterek keçeyi yuvasına tamamen yerleştirdim. Bu iş biraz uzun ve yorucu oluyor ama bitince o görüntü bütün yorgunluğunuzu alıyor. Yapacak olanlara kolay gelsin.;)

sukru 32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de de vardı aynı sorun..lpg montaji esnasinda ustanin da gözüne carpti..oraya iki parnak eninde 10 -15 cm uzunlugunda bi metal buldu motorun arka tarafindan bu metali monte etti ve sorun tamamen gitti..hatta metal de egilip baknayinca görünmüyor. .eeee bahşiş vermiştim sonucunu fazla fazla aldim...

koseogluemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba bilindiği üzere her megane ii de görmeye alışık olduğumuz kronik olan motor iç keçesi sarkması için renault mais' e şikayette bulundum 2 gün sonra konya renault servisi tarafından aranıp servise davet edildim. Incelemeler neticesinde;
parça+işçilik= 910 tl ücret çıkardılar.
rps_blink.gif
tek parça fiyatı 510 tl ücret verdiler bu fiyatı duyduktan sonra servistekilerle aramızda bir iddialaşma oldu
rps_mad.gif
aynı parça orjinal internet te 55 tl'ye satılmaktadır. Daha sonra bende ankara çelik oto ile görüştüm 51 tl parça fiyatı ve 50 tl işçilik için teklif aldım. Konya renault servisinden sonuç alamadan ayrıldım. Sizler bu probleme ne gibi çözümler buldunuz yorumlarınız için teşekkürler...

parça no:8200499530 internetten aratırsanız parçayı bulabilirsiniz...

2mxnby1.jpg

bende de ayni sorun var di parçayi alip kendi ustama taktirdim sorun halloldu . Bu kadar küçük bir parça takilmasi için işçilik ödemeyin tanidik usta varsa taktirabilirsiniz

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim megane 3 te vardı . yapıştırmıştım bende.

efsanea_06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen sene parçacıdan yanlış hatırlamıyorsam orijinal parçayı 35 tl ye alıp yarım saat bile sürmeden kendim değiştirmiştim.Değişimi çok basit parçayı alıp kendinizde değiştirebilirsiniz.

sukru 32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekli dosyayı görüntüle 19662

ben böyle bi çözüm buldum. .raf ayagina benzer üç ayak bulup kecenin alt tarafından yukari doğru kastirarak bi nebze olsun güzel görüntü elde ettim