Fitil altına geçen motor iç keçesi sarkma problemi

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba bilindiği üzere her megane II de görmeye alışık olduğumuz kronik olan motor iç keçesi sarkması için Renault Mais' e şikayette bulundum 2 gün sonra Konya Renault servisi tarafından aranıp servise davet edildim. İncelemeler neticesinde;
parça+işçilik= 910 TL ücret çıkardılar.
RpS_blink.gif
Tek parça fiyatı 510 TL ücret verdiler bu fiyatı duyduktan sonra servistekilerle aramızda bir iddialaşma oldu
RpS_mad.gif
aynı parça orjinal internet te 55 TL'ye satılmaktadır. Daha sonra bende ankara çelik oto ile görüştüm 51 TL parça fiyatı ve 50 TL işçilik için teklif aldım. Konya Renault servisinden sonuç alamadan ayrıldım. Sizler bu probleme ne gibi çözümler buldunuz yorumlarınız için teşekkürler...

parça no:8200499530 internetten aratırsanız parçayı bulabilirsiniz...

2mxnby1.jpg

Slm.. sormak istediğim bu sorun nedeniyle araçta yaşanan bir sıkıntı var mı? Ne biliyim motor sesinin artması vs. gibi.. Motor keçesinin sarkma nedeni motorun tanzikli su ile yıkanması olabilir mi?

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm.. sormak istediğim bu sorun nedeniyle araçta yaşanan bir sıkıntı var mı? Ne biliyim motor sesinin artması vs. gibi.. Motor keçesinin sarkma nedeni motorun tanzikli su ile yıkanması olabilir mi?

Yeni nesil araçlarda tazyikli su ile yıkanması tavsiye edilmiyor zaten. Ses ve yalıtımda problem yok ama açınca kötü görünüyor.

MortalFlash

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var. Motorun üstünü poşetle kapattım su gelmesin diye. 462tl dediler internette 100tl ye buldum ama bu ürün mü emin olamadım.
https://www.akbayrenault.com/urun/megane-2-megane-ii-motor-gogus-kecesi-8200499530

Aynı sorun bende de var. Hatta o bölge yaprak doluyor yağmurda bir kere suyu içeri vermiş sürekli yaprak temizliği yapıyorum.

Arkadaşlar o parçayı nereden alabiliriz? N11 de vs var mı? Tavsiyeniz hangi site olur?

RoBoCoP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen sene yazın 80 tl ye internetten aldım. (akbayrenault) Ustam ücretsiz taktı sağolsun.Şu an görsel olarakta kullanım olarakta gayet memnunum.
NOT: youtube da sarkan keçeden dolayı aracı yanmış birinin videosunu izlemem sonucu değiştirmiştim :)

cansener

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen sene yazın 80 tl ye internetten aldım. (akbayrenault) Ustam ücretsiz taktı sağolsun.Şu an görsel olarakta kullanım olarakta gayet memnunum.
NOT: youtube da sarkan keçeden dolayı aracı yanmış birinin videosunu izlemem sonucu değiştirmiştim :)
Eski fitili yine kullanarak mı taktınız

mdamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben alelacele iyice sarkma olmasın diye iki tane ince cırt ile yukarı çektim. Fena da olmadı aslında. Havalar düzelsin biraz daha özenli bir uğraş verip ilgilenmeyi düşünüyorum.