Fiyat listesi

midsummer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane sedan icon 1.5 dci düz vites 123 binlerden bir anda 133 binlere gelmiş. Benzer fiyatlara satılan kadjar dizel icon düz vites de 123 binlerden 133 bine gelmiş. Bu 123000 perakende fiyatla satılan araçlarda vergi dilimi bir üst basamağa mı geçiyorda birden 10bin tl zamlanıyor? Bir örnek daha megane da edc vites ile düz vites farkı 15 binlerden olması gereken 5 bin tl lere inmiş.

Son düzenleme:

midsummer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada şimdi baktım 4 aralık dan geçerli araçlara 1000 tl civarı yine zam gelmiş. İkinci elde uygun fiyata olan yeni araçları alanlar kendini şanslı sayacak bu gidişle. Sıfırı ile 1 veya 2 yaşında düşük km araç arası 20 bin tl ye yakın indirim olan modeller var.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eskiden alım gücü vardı şimdilerde fiyatlar fahis. Hatırlıyorum da çocukluğumda 5 kişilik bir aileye kirada olsalar bile bir tek baba çalışarak bakabiliyor ve para biriktirip ev arsa vs satın alınabiliyordu. Şimdilerde bu olay hayal. Ayni olay araba icin bu zamanlar başladı. Artık bu zamanlarda arac sahibi oldunuz oldunuz olamadınız İnan’ın ev gibi almakta hayal olacak artık. Yanı çok afedersiniz ama her sene vergisini ödediğim arabaya bir de neden otv ödeyeyim ve neden otv nin KDV sini ödeyeyim. Gariplikler ülkesiyiz gerçekten tesadüfen yasıyoruz. Sistem her ne kadar demokratik diye tanımlansa da tamamen kapitalist düzen. Ben 50.000 lira biriktirip araba alacağım bunun 25.000 lirasını hatta masraflar va 30.000 lirasını devlete ödeyeceğim. Yanı ben on sene para biriktirmek için kendimi sıkıp onca eziyet cekecegim ve sonunda devlete al kardeş bu 30 kağıt senin olsun. Çok güzel valla ne diyelim ki. İngiltere de Almanya’da 2.000 liraya mini almayanı nerdeyse dovuyorlar bu arabalar burda 50-60.000 lira

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıfır fiyatları aşırı artınca bir ara benzinli niyetlenmiş ve fiyat teklifi almıştım şimdi o elime geçti. 2017 10.ayda almışım teklifi.

2017-Megane Sedan Icon 1.2 Tce EDC 130bg.
Vergisiz baz fiyatı : 64,957,58 TL
Opsiyonlar vergisiz : 979,87 TL
İndirim : 6,243,51 TL
İndirimli vergisiz fiyatı: 58,714,07 TL
Vergiler ve harçlar: 47,926,66 TL
Anahtar teslim: 107,620,49 TL

Yani biz bir araba aldığımızı zannederken aslında 2 araba alıyoruz. Güler misin ağlar mısın..

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
devlete bi araba hediye ediyoruz.

celcuk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç olayından devlet 70 yıldan fazla süredir vergi olarak milletin kanını emiyorlar. Seçim öncesi halkın maduriyetini dile getirmek gerek.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Devletimiz elbette vergi alacak. Vergisiz devlet olmaz. Ancak halkını mağdur etmeden almalı. ÖTV denen vergi 2002 yılında geçici olarak getirilmişti ama malum sonradan kalıcı hale getirildi ve en çok belimizi büken de budur. Son artışlarından sonra bizim kullandığımız küçük motorlu araçlarda %60 oranını bulmuştur. Büyük motorlarda %110 - %160 oranlarına kadar gidiyor. Bunun üzerine bir de ek KDV alınmaktadır. Yani verginin vergisi. Artık son oranı siz hesaplayın. Eskiden de vergi alınırdı ama bu kadar değil. Yetmiyor, akaryakıta aynı oranda vergi ödüyoruz. Yetmiyor, yollara, köprülere, tünellere ücret ödüyoruz. Yetmiyor, her yıl MTV ödüyoruz. Kusura bakmayın, ben araçlarda bu kadar yüksek vergiyi daha önce hiç hatırlamıyorum.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Devletimiz elbette vergi alacak. Vergisiz devlet olmaz. Ancak halkını mağdur etmeden almalı. ÖTV denen vergi 2002 yılında geçici olarak getirilmişti ama malum sonradan kalıcı hale getirildi ve en çok belimizi büken de budur. Son artışlarından sonra bizim kullandığımız küçük motorlu araçlarda %60 oranını bulmuştur. Büyük motorlarda %110 - %160 oranlarına kadar gidiyor. Bunun üzerine bir de ek KDV alınmaktadır. Yani verginin vergisi. Artık son oranı siz hesaplayın. Eskiden de vergi alınırdı ama bu kadar değil. Yetmiyor, akaryakıta aynı oranda vergi ödüyoruz. Yetmiyor, yollara, köprülere, tünellere ücret ödüyoruz. Yetmiyor, her yıl MTV ödüyoruz. Kusura bakmayın, ben araçlarda bu kadar yüksek vergiyi daha önce hiç hatırlamıyorum.[/

ötv kalkması bi yana toki vergisi vardı bi ara gündemde şu an durumu bilmiyorum ama vergiler ile geçinen bi ülkeyiz mecburen.

kamil bodur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim her sektörde aşırı bir vergiyi veriyoruz. Tamam bir devletin ayakta kalması için her vatandaşın vergisini vermesi lazım ama bu vergilerinde bizlerin yani bu ülke vatandaşlarının yararına kullanılması gerekir. Istanbul da her yer suriyeli, afrikalı vb. dolu ve bütün mülteciler devletimizden her türlü maddi yardımı alıyorlar. Ama anadolu da ki gariban köylümüz kendi yağı ile kavruluyor. Bana ne kardeşim suriyeliden. Adamın ülkesinde savaş var onlar parklarda nargile içiyor. 4 milyon suriyelinin nüfus artış oranı Türkiyenin 15 katı daha fazla. Niye . Çünkü adama para veriliyor, ev veriliyor. Adam çalışmıyor. Can sıkıntısından da uçkur muhabbeti doğar.

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Liste fiyatinin uzerine nakit alimlarda indirim oluyormu. Varmi bilgisi olan