Flashı fazla basarsan:(

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama bnm bildiğim ne kadar düşürürsen düşür torsiyonun sınırı değişmez yani 10 kişide binsen belirli bi seviyeden alta inmez. yani sürtme ihtimali orjinalde neredeyse yok ama lastik ebatı durumu değiştirir lastik ölçülerin nedir abi

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bi sn üşenmedim indim fenerle baktım,sol arka lastikte iz var yanaklarda hemde iyi iz:(ve sol çamurlukla lastik arasında neredeyse 2 cm boşluk var,sağ tarafta 5 cm?Var bu işte bir dengesizlik ya:(lastik ebatlarımda normal ama 175/70/13

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi dediğim gibi yükseklikle ilgili bi sıkıntı yok başka bi dengesizlik var araba sölediğine göre yan duruyor. bnm araçta 195 50 15 var 9 kişi biniyoruz sürtmüyor.

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Anlaşıldı izin günü sanayiye yolculuk:(

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadan baktığında biraz uzaklaş dengesizlik belli olur abi.
ordan belli olmuyorsa camurluğunda sıkıntı vardır biraz açtırman gerekicek

Ersel YILGIN

Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun abi. Ben yay takmadığım halde clio'ya 4 kişiden fazla almıyorum.Ben hariç :)

AlperB.

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
orjinal halinde sürtme felan olmaz..
ne kadar atarsan at sürtmez..

yayladır deiştiriceksin... cünki zamanla yaylar özelligini kaybediyor....

benim temprada yay istiyor... sol taraf saga göre bir cm aşşada...

adamlar bindimi hemen aşşa iniyor.. ve lastige sürtüyor... o yüzden idare ediyorum...

bu abimin dedigi konuya yoğunlaş kerem abi senin ölcüler gayet normal arka süspansiyonda bi dengesizlik var bencede

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Torsiyondan ayarlanır Kerem,fazla maliyetli birşey değil o işlem...

MuhammeT

Muhammet ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
flash kullanımış biri olarak yardımcı olmaya çalışim elimden geldiğince :)
karter muhafaza aşağıda olduğu için basık 9-11 grubunda sürtmesi kadar doğal bişey yok :)
arkalar torsiyondan kalkıyo 10-15 dk lık bi işi var ama sıkıntı önde oluyo genelde
aynı durum yüzünden bende kaldırmıştım aracı rni broadwayların yaylarını taktım orjinal yaylarına göre hem daha konforlu hem de daha düşük oluyo araç
yayların çifti 60 tl gibi bi rakam olması lazım
ama basıklığın tadını vermez kaldırdığınız zaman arabadan bile soğuyabilirsiniz benden söylemesi :)

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Olay arka sol lastikteki eğrilikmiş,hafif içe basıyor,zaten yüksek süratlerde yalpa yapıyordu bende aracın hafifliğine bağlıyordum:(tornaya girecek 75 civarı ok gibi yaparız dedi bir usta artık yaptıracağız,torsiyon ayarıylada oynamayalım normal epey basık ama sürtme onunla alakalı değilmiş?Önlere gelince hayret ettim sol aks körüğü ve rot ayarından başka birşey bulamadılar ön düzende,bu yollarda girmediğim çukur,hız rampası uçuşlar vs'den sonra amortisörlerin sağlam olması vede hala üzerindekilerin orjinal olması şaşırttı beni:)kısaca ön arka 150 civarı bayıldıkmı tadından yenmeyecek inşallah.