Fluence 1.6 16v Benzinli Manuel uzun yol yakıt değerleri

fluenceci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
70 km sabit hizla 5. Viteste ve düz yolda yakalanamayacak değerler değil güzel

fakat şöyle bir durumda var ben o değerleri 1 ltyede düşürürüm :)

180km hiz ile giderken ayagini gazdan çek ve ortalama yakit göstergesini 0 'la

daha sonra ayagini yavas yavas hiz azaltacak şekilde gaza dokun ve hiz ortalama 70 80e düşerken ortalama yakit 1ltye düşürülebilir :)

buda işin hilesi yanliş anlamayin bu benim hilem :):):)

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
70 km sabit hizla 5. Viteste ve düz yolda yakalanamayacak değerler değil güzel

fakat şöyle bir durumda var ben o değerleri 1 ltyede düşürürüm :)

180km hiz ile giderken ayagini gazdan çek ve ortalama yakit göstergesini 0 'la

daha sonra ayagini yavas yavas hiz azaltacak şekilde gaza dokun ve hiz ortalama 70 80e düşerken ortalama yakit 1ltye düşürülebilir :)

buda işin hilesi yanliş anlamayin bu benim hilem :):):)

:) Bu bir hile olabilir hiç düşünmemiş ve denenmiştim.

Genelde gerçek verileri paylaşmak gerekir forum ortamında Fluence kullanıcılarına örnek olsun diye.Ama şöylede bir durum var sizin bahsettiğiniz o değerler Anlık değerler tablosunda yer alacaktır. Ortalama değerler tablosu yine 100km ortalamada ölçüm yapacaktır.Bu sebeple 180 km hızla giderken gaz kesip 100km gidemezsiniz.Sıfırlasanız dahi 100km de 1lt yakmasının yada 4,5lt yakmasının imkanı varmı ? Buda işin ayrı bir tarafı :)

Bu sebeple Anlık değerler ile ortalama değerlere dikkat edin ve birde gerçek uzun yol yakıt değerlerinizi bizimle paylaşın ama hilesiz :) )

Saygılar.

Son düzenleme:

fluenceci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

:) Bu bir hile olabilir hiç düşünmemiş ve denenmiştim.

Genelde gerçek verileri paylaşmak gerekir forum ortamında Fluence kullanıcılarına örnek olsun diye.Ama şöylede bir durum var sizin bahsettiğiniz o değerler Anlık değerler tablosunda yer alacaktır. Ortalama değerler tablosu yine 100km ortalamada ölçüm yapacaktır.Bu sebeple 180 km hızla giderken gaz kesip 100km gidemezsiniz.Sıfırlasanız dahi 100km de 1lt yakmasının yada 4,5lt yakmasının imkanı varmı ? Buda işin ayrı bir tarafı :)

Bu sebeple Anlık değerler ile ortalama değerlere dikkat edin ve birde gerçek uzun yol yakıt değerlerinizi bizimle paylaşın ama hilesiz :) )

Saygılar.

YOK o şekilde deil!

bu dediklerimi yapın deneyin görürsünüz

çünkü 100km değerleri 100km gittikten sonra aktif olmuyor gidişinize göre yakılan benzin yada mazotun gidilen mesafeye göre ortalaması alınarak 100km de yakacağı hesaplanıyor.

0'layarak bakınız 2 km gittikten sonra 100 kmde şu kadar yakacak diye görünecektir. :)

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
YOK o şekilde deil!

bu dediklerimi yapın deneyin görürsünüz

çünkü 100km değerleri 100km gittikten sonra aktif olmuyor gidişinize göre yakılan benzin yada mazotun gidilen mesafeye göre ortalaması alınarak 100km de yakacağı hesaplanıyor.

0'layarak bakınız 2 km gittikten sonra 100 kmde şu kadar yakacak diye görünecektir. :)

evet bu şekilde oluyormuş gerçekten :) ama olsun yinede hile yapmayalım :D

eminjohn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 edc aracımla makaslı ve hızlı kullandıgım halede 8.2 lt den fazla yakmıyor. ılk depoda bile 900 km yol gitmiştim. sımdı bıraz hızlı kullanıyorum mınımum 190 tl ye 780 km yol gidiyor maşallah dıyelım. sehir içi en az 5.7 lt lere dusebıldım.

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
çokmuş o deger bence :)

car_club22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah abi, çok iyi değerler :D

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah koklamış qw

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah sabır herşeyin ilacıdır arkadaşlar :)