Fluence 1.6 16v Benzinli Manuel uzun yol yakıt değerleri

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evren abi çok iyi değerler gerçekten maşallah...

1.5 dCi megane III aracım var şehir içi kullanıyorum genelde eskiden ortalamam 5.4-5.5 arasındaydı fakat ne oldu bilmiyorum şuan 6.3-6.4'ten aşağıya inmiyor ne yapmam lazım ben mi yanlış kullanıyorum aracı acaba? Yoksa başka bir problem olabilir mi?(Kullandığım yakıt Shell v-Power +GTL):soru

Ve birde Megane'larda ben bu değerleri nasıl sıfırlayabilirim?

Son düzenleme:

F10

Ö Faruk ONUR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evren abi çok iyi değerler gerçekten maşallah...

1.5 dCi megane III aracım var şehir içi kullanıyorum genelde eskiden ortalamam 5.4-5.5 arasındaydı fakat ne oldu bilmiyorum şuan 6.3-6.4'ten aşağıya inmiyor ne yapmam lazım ben mi yanlış kullanıyorum aracı acaba? Yoksa başka bir problem olabilir mi?(Kullandığım yakıt Shell v-Power +GTL):soruVe birde Megane'larda ben bu değerleri nasıl sıfırlayabilirim?

Bizde de 1.5 dCi 85 lik Fluence var. Bizde de değerler hava soğukken doğal olarak artmıştı. 16 bin km de ve ilk bakımı daha yapılmadı. Şehir içi ortalama 6.5 civarındaydı (Opet den alırken).
Totalden alıp denedik ve 6.0 a düştü. yakın zamanda bakıma girecek daha da düşmesini umuyorum. Silecek kolundaki yol bilgisayarı düğmelerinden birine basılı tutarak sıfırlayabilirsiniz :)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah çok güzel değerler dostum. Benzinli Flu motoruna tebrikler :eyv
Paylaşım ve resimler, 2013 benzinli fluence bekleyen arkadaşlara yol gösterici olur :eyv

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah çok güzel değerler dostum. Benzinli Flu motoruna tebrikler :eyv
Paylaşım ve resimler, 2013 benzinli fluence bekleyen arkadaşlara yol gösterici olur :eyv

Taylan Bey bence bunun en başında sabırlı araç kullanmak geliyor. Geçenlerde USTA ya misafirliğe gittğimde Linea yı götürdüm Fluence kıyamadım :) 80-90 hız ortalamasıyla gittim 6 dilimli mazot gösterge ekranınının 4,5 dilimi mazot doluydu istanbula geldim , akşam avrupa yakasına gectim ( o trafikte devirsiz kullandım ve bastım ) daha sonra geri anadolu yakasına maltepe ye gectim gece. Sabah yola cıkarken 2 dilim mazot vardı hala...Yani Ankara - istanbul Maltepe - Maltepe Yenibosna - Yenibosna Maltepe 2,5 dilim hadi 3 dilim diyelim :) Dönüşte bastım direk Maltepe - Ankara arası yarım depoyu gecti :) İşin özü araç ne olursa olsun tamamen sabırlı ve devirli kullanımla alakalı bir durum bence. Her aracın ortalama en uygun yaktığı devri farklılık gösterebiliyor.Fluence 1.6 benzinlide 2200 devirde daha az yakıyor sanki, 1.3 MJet dizel linea da 2000 daha uygun gibi geldi.Ama bunlar 90 yada 80 sabit hızlarla ölçülen degerlerdir arkadaşlar.

Sürat felakettir MEgane 3 RS almış olsaydım bile cok cok hızlı gidecegimi hiç sanmıyorum ...Arada belki :D

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Taylan Bey bence bunun en başında sabırlı araç kullanmak geliyor. Geçenlerde USTA ya misafirliğe gittğimde Linea yı götürdüm Fluence kıyamadım :) 80-90 hız ortalamasıyla gittim 6 dilimli mazot gösterge ekranınının 4,5 dilimi mazot doluydu istanbula geldim , akşam avrupa yakasına gectim ( o trafikte devirsiz kullandım ve bastım ) daha sonra geri anadolu yakasına maltepe ye gectim gece. Sabah yola cıkarken 2 dilim mazot vardı hala...Yani Ankara - istanbul Maltepe - Maltepe Yenibosna - Yenibosna Maltepe 2,5 dilim hadi 3 dilim diyelim :) Dönüşte bastım direk Maltepe - Ankara arası yarım depoyu gecti :) İşin özü araç ne olursa olsun tamamen sabırlı ve devirli kullanımla alakalı bir durum bence. Her aracın ortalama en uygun yaktığı devri farklılık gösterebiliyor.Fluence 1.6 benzinlide 2200 devirde daha az yakıyor sanki, 1.3 MJet dizel linea da 2000 daha uygun gibi geldi.Ama bunlar 90 yada 80 sabit hızlarla ölçülen degerlerdir arkadaşlar.

Sürat felakettir MEgane 3 RS almış olsaydım bile cok cok hızlı gidecegimi hiç sanmıyorum ...Arada belki :D

güzel bilgiler verdiniz yine, çok teşekürler. sabırlı ve bilinçli kullanmak hep bizim faydamıza sonuçlar getiriyor.:eyv

linea dizel olduğundan benzinliden daha az devirde düşük yakması normal, fluence benzinli olmasından dolayı 2200 devirde en verimli yolculuğu sunmuş:)

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Boyle Olmaz Bu Is
Sifirlayip Butun Verileri Fotolayacan
90 / 110 Km/S En Az 500 Km Gidicen
Sonra Dieselci Olarak Kiskanacaz Sonuca Gore ;)

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boyle Olmaz Bu Is
Sifirlayip Butun Verileri Fotolayacan
90 / 110 Km/S En Az 500 Km Gidicen
Sonra Dieselci Olarak Kiskanacaz Sonuca Gore ;)

Hiç zor degil abi sadece o an aklıma gelmiyor işte.. Birdahakine video bile cekmeye calışırım gerekirse örnek olsun :)

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca sana Lİnea aldıracam zaten hehe