fluence 2013 sol arka alt taraftan bilezik çarpışması gibi gelen ses

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
amortisör testi yapan bir yerde aracı çıkarıp sesin kaynağını bulmak lazım.

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
amortisör testi yapan bir yerde aracı çıkarıp sesin kaynağını bulmak lazım.
ön düzen ustasına götürdüm arka merkez frende bulunan kaliperi tornada düzeltmek gerekir dedi ustanın dediği durum olabilir mi?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba fren kaliper pimlerin de boşluk olabilir . Bozuk yolda sed varken hafif fren yapınca ses kesilir
6032802f492d4d8d07330d4040798cee.jpg
Usta bu resimde gösterdiğim pimleri söylemiş zira fren kaliper i tornalan cak bir yapıda değil

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta bu resimde gösterdiğim pimleri söylemiş zira fren kaliper i tornalan cak bir yapıda değil

valla şu tamirciye geldim söktü resimde gösterdiğiniz aletler kaldı at nalı şeklinde olanları her tekerinkini tornacıya götürdü bir zararı olur mu ki

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bu durumdan dolayı gerçekten çok canım sıkıldı ne yapacağım bilemiyorum kaliper söküldü tornacıya götürüldü sonra takıldı yine ses devam ediyor arka balatalar değişmesi lazım denildi ama değiştirmedim para koyuyorum ama ses gitmiyor çıldıracağım bu gidişle

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkez balata olduğuna hem fikir ise kaliperi üstüne taktıktan sonra balataları yerinde tutması amaçlı balata üstlerinde küçük metal kelebekler var esnek yay gibi kaliper onlara basar balatalar yuvasında sabit durur. Söküverin kaliperi onları bir kontrol edin biraz daha açıverin iyice sıkıştırsın balataları kaliperle sallanmasınlar.

cyborg78

Kayıtlı Üye
16-Bursa
balata işi olunca tamirciye gitmeyin tamirci tamir işinden anlar (usta tamirci)
balata için ön arka disk veya kampana ne varsa , frenciye baktırın , usta bir frenciye.

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
balata işi olunca tamirciye gitmeyin tamirci tamir işinden anlar (usta tamirci)
balata için ön arka disk veya kampana ne varsa , frenciye baktırın , usta bir frenciye.

sorunu bulamıyorum ki bulsam bir ustaya gideceğim bütün fluenceler böyle mi acaba bu çözülemeyecek bir sorun mu hep böyle mi kalacak yemin ediyorum çok sıkıldım sorunu bulamıyorum sanki hiç çözülemeyecek gibi

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkez balata olduğuna hem fikir ise kaliperi üstüne taktıktan sonra balataları yerinde tutması amaçlı balata üstlerinde küçük metal kelebekler var esnek yay gibi kaliper onlara basar balatalar yuvasında sabit durur. Söküverin kaliperi onları bir kontrol edin biraz daha açıverin iyice sıkıştırsın balataları kaliperle sallanmasınlar.

hocam dedğinizi yaptırdım hatta arka balataları yeni koydurdum kaliper boşluğu gitti ama malesef ses devam ediyor şöyle ki fren merkezinden gelmiyor ses sanki aracın altında bir parça varda sallanıyor demir demire çarpar gibi ama bulamadık ön düzenci altına baktı her tarafa amortisör fren hiçbir şey yok dedi dediğim gibi sanki bir parça boşlukta ve sallanıyor sadece çukur ve kasislerde bir de yolun düz olmadığı çıkıntılı girintili yolda özellikle

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar aranızda yok mu bir usta bir çözüm söyleyecek bıktım usandım bulamıyorum sesin nerden geldiğini frenden gelmiyor amortisör değil aracın altında sallanacak ne olabilir ?