fluence 2013 sol arka alt taraftan bilezik çarpışması gibi gelen ses

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yardım edecek arkadaş yok mu

aRiSe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise götürün baktırın bulamıyor mu kimse

kenanyildiz28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 2014 fluence var. 2 yıldır bende aldığımdan beri sağ arka tekerde aynı ses var. sadece kasiste ve çukurda geliyor mübarek mahalleye çan çalar gibi giriyorum. Frende değil ses senin izlediğin yolları bende izledim. balata boşluk felan değil yani. Tahminimce amortisör yayından. 2 hafta sora ustama yayı söktürücem. He şunuda söleyeyim ustam benim arabaya sıfırdan itibaren bakıyormuş benden önceki sahibide bu ses için çok gelmiş ama yok bulamadık. Amortisördür diye değiştirdim ses aynen var 2 bilezik çarpıyor sanki. Yanımdan geçen bi kaç fluencede de aynı sese şahit oldum yani yalnız değiliz. Ama % 90 yaydan geliyor.

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 2014 fluence var. 2 yıldır bende aldığımdan beri sağ arka tekerde aynı ses var. sadece kasiste ve çukurda geliyor mübarek mahalleye çan çalar gibi giriyorum. Frende değil ses senin izlediğin yolları bende izledim. balata boşluk felan değil yani. Tahminimce amortisör yayından. 2 hafta sora ustama yayı söktürücem. He şunuda söleyeyim ustam benim arabaya sıfırdan itibaren bakıyormuş benden önceki sahibide bu ses için çok gelmiş ama yok bulamadık. Amortisördür diye değiştirdim ses aynen var 2 bilezik çarpıyor sanki. Yanımdan geçen bi kaç fluencede de aynı sese şahit oldum yani yalnız değiliz. Ama % 90 yaydan geliyor.
peki ne yapmamız gerek çözüm bulamıyorum bu durum gittikçe canımı sıkmaya başladı

kemalc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İkisi de 2012 model 2 ayrı fluence bindim. İkisinde de bu ses ön tarafta vardı. Hiç kafaya takmadım böyle biniyorum. Balatalardan kaynaklandığı söylemiş çoğu arkadaş. Bu yüzden birşey sormak istiyorum önceki fluence de de vardı geri giderken frene ilk dokunduğumda tak diye derinden bir ses geliyor. Ama her geri giderken 1 kez yapıyor. Bu çan sesi olan arkadaşlarda bu da var mı?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi