Fluence bluetooth sorunu

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akadaşlar 2011 fluence aracıma yeni almış olduğum samsung s3 telefonu blutooth ile bağlatı yapmak için tanıttım. normal olarak bağlanıyor ancak 15.20 saniyede birradyo veya cd.kesiliyor gidip geliyor.ekranda da s3 telefon bağlandı yazıyor.tekrar ayrılıyor.bir iki saniye sonra tekrar bağlanıyor.artık iyice uyuz oldum.normalde konuşmayıda denedim konuşuluyor.başka bir telefonu bağladım.onda okeylemek için iki defa soruyor.sona bağlanıyor.ayırana kadar da hiç kesinti olmuyor.telefn ayarlarında mı araba damı çözemedim iyice sinir olmaya başladım.yardımlarınızı bekliyorum.tşk.ederim.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
normalde bir kez bağlandımı yayını kesmemesi gerek. bazı telefonların yazılımı bizim aracın sistemine uyumlu olmuyor. şöyle bir deneme yapsanız radyo hafızasında kayıtlı diğer telefonunuzu silin sadece s3 kayıtlı kalsın birde öyle deneyin. eski telefonunda normal çalışıyorduysa radyo sağlamdır bence.

benim nokia telefonum bir kez bağlandımı kesme yapmıyor ama bazen arama yaptığım zaman bağlanma sıkıntısı yaşıyorum, tekrardan arıyorum. şayet bluetooth'u açmadıysam belli aralıklarla radyo ekranında telefon bulunamadı yazıyor ama müziği kesmiyor. bende tek telefon kayıtlı normalde 5 telefona kadar tanıtılabiliyor diye biliyorum.

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet arkadaşım dediğimiz gibi 5 tane telefon tanıtabiliyoruz. biraz önce htc sensation xl var.ondada sıkıntı yok.sadece s3 te oluyor.

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bağlandıktan sonra eşleştir diye telefonda bir mod yokmu.bu telefonunuzdan kaynaklanıyor otomatik tanıma yada eşleştirme gibi devamlı aracla baglı kalacak bir komut olmalı telefonun bluetooth bölümünde..

Obilen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıkıntınız bunla ilgilimi tam bilmiyorum ama android telefonlarda bluetooth açtıktan sonra 120 saniyeliğine görünür yapıyorsunuz ya o geçtikten sonra belki bağlantı koptuğu için olabilir fakat emin değilim .

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akşam htc sensation xl telefonda denedim.hiç kesilmiyor.yukarıda arkadaşın dediği s3 te eşleşti yazısı çıkıyor.androitte sıkıntı olsa htc de de olması lazım.

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorunu yaşayan bir arkadaşın başka bir formda yazdığı aşağıda.ben işyerinde olduğum için daha deneme fırsatım olmadı.

(Aynı telefon ile aynı sorunu ben de megane ile yaşıyorum. Megane forumunda bir arkadaşın geçici çözüm önerisi olmuştu kısmen işe yarıyor. Telefonun bluetoothu kapalı iken teybi harici kaynak-aux seçeneğine getiriyoruz ve kapatıp açıyoruz. Teyp açıldıktan sonra telefonun bluetoothunu açıyoruz. Eşleşme olduktan sonra cd veya radyoya geçseniz de o kopma olmuyor.

Ancak teybi yada telefonu kapatıp açarsanız yada bluetooth bağlantısını keserseniz tekrar kesilmeler başlıyor aynı işlemi tekrar etmek gerekiyor. Önceki telefonum iphone 3gs ile böyle bir sorunum hiç yoktu galaxy s3 ile başladı. Kalıcı çözüm sağlayanı duymadım henüz. )

Obilen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Demekki sorun s3 de bilmiyorum sorunun nasıl çözülür abi bende glaxy ace vardı sadece bilgimi paylaşmak istedim :)

iNANLAR COTECH

Bilgi Girilmemiş
akadaşlar 2011 fluence aracıma yeni almış olduğum samsung s3 telefonu blutooth ile bağlatı yapmak için tanıttım. normal olarak bağlanıyor ancak 15.20 saniyede birradyo veya cd.kesiliyor gidip geliyor.ekranda da s3 telefon bağlandı yazıyor.tekrar ayrılıyor.bir iki saniye sonra tekrar bağlanıyor.artık iyice uyuz oldum.normalde konuşmayıda denedim konuşuluyor.başka bir telefonu bağladım.onda okeylemek için iki defa soruyor.sona bağlanıyor.ayırana kadar da hiç kesinti olmuyor.telefn ayarlarında mı araba damı çözemedim iyice sinir olmaya başladım.yardımlarınızı bekliyorum.tşk.ederim.
Almış olduğunuz telefon uyumlu olup olmadığını Renault-multimedia.com adresinden bakarak bula bilirsiniz.

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim arkadaşım.adresi buldum ama hiç birşey anlamadım diyebilirim.telefon samsung s3. GT_19300-android sürümü 4.1.2