Fluence chıp tunıng yaptıracağım yardım !!!

ahmedof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ben 2010 Fluence 1.5 dci 106 bg aracıma racechip taktım yaklaşık bugün itibariyle 1 ay oldu.İlk başta hissettiğim fluencelerde olan kalkıştaki o boğulmayı kesiyor chip markasının site verilerine göre 133 bg çıkmış olmalı araca takmadan önce otobanda sürat yaparken 190'ı zor gören araç 200'ü zorlar oldu bu aslında büyük bir değişim değil ama kalkıştaki problemimi çözdüm artık debriyaj balatasından yemiyor.

fluence07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor bloğu aynı olmakla beraber 65bg --> 135bg çıkarılabilir demek yanlış (hatalı) olur. Turbo (dizel) motorlar atmosferiklerle kıyaslandığında (+) sıkıştırma basınca sahiptirler. Chipçiler basınçla oynayarak limitler dahilinde birşeyler yapıyorlar.. ama bir yere kadar (25-30bg)

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor bloğu aynı olmakla beraber 65bg --> 135bg çıkarılabilir demek yanlış (hatalı) olur. Turbo (dizel) motorlar atmosferiklerle kıyaslandığında (+) sıkıştırma basınca sahiptirler. Chipçiler basınçla oynayarak limitler dahilinde birşeyler yapıyorlar.. ama bir yere kadar (25-30bg)

65'den 135'e çıkacağını kimse iddia etmiyor zaten aynı motorun orjinal farklı verisyonlarına getirilip getirilemeyeceği konuşuluyor... 85 --> 105 belki 110

ahmedof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok zaten benim araç 105 bg di. Şu an firma verileri onu söylüyor ama ben tabii dyno ya sokmadan emin olunmayacağı kanaatindeyim. Dedikleri max % 25 arttırıyor ama max % 25 fazlası olmuyor. En azından chip olarak.

AhmetVeysel53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orjinali bozulmasından yana değilim .

ahmedof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ama dizel box tuning yaptırdınmı aracın beyniyle oynamıyorsun sadece aracın beynine ek bir parça gibi düşün daha fazla performans için.Ama yazılım attırırsan o ayrı. Benim yaptırdığımda istersen kapat sök çkart 10 dk sürmüyor.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 85 hp 17" jant takacam jant modelini seçtik hazır takılacak sayılır...Şimdi birde chip tuning yaptırmak istiyorum.Yazılımlı olanından yaptıracağım Muğla-İzmir-Denizli-Aydın illerinde yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum...

Bu uygulamanın + ve - leri nelerdir ? Ben tam bir bilgiye sahip değilim internette her yazanada güvenilmiyor :) Burada iyi bilgiler alabileceğimi düşünüyorum...

Trabzon ilinde de olabilir fakat araç nisanda Trabzon'a gelecek o zamana kadar yapılmamış olursa burada yaptırabilirim...

ne yaptınız yaptıracak yer bulabildiniz mi dostum.
bende merak ettim adana da bir yerle görüştüm 600 lira fiyat istedi