Fluence edc şanzuman yaği

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faydali bir bilgi olmuş fakat ben filtreden bahsettigini göremedim sadece yağ değişimi yapacaklar için bilgi paylasilmis. Buradan yola cikarak filtre yok diyebiliriz herhalde.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün ben 2017 Megane 4 1.5dci edc Sedan arabamın şanzıman yağını değiştiririm liqui moly Türkiye distribütöründe.

İşi yapan usta gerek yok falan dedi ama yaptırdım.
1 litre x 2 adet liqui moly 8100 koyduk.

Yağlar artı işçilik 370tl tuttu. 52bin de değiştirmiş oldum.

Sent from my RMX2061 using Tapatalk

onurxtr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
11.10.2021 tarihinde 2015 EDC Fluence aracımın şanzıman yağı değişimi için Mais Boğaziçi şubeden 1000 TL yağ 400 TL işçilik toplamda 1400 TL şeklinde bir fiyat teklifi aldım. Fakat servis danışmanı yağı değiştirmeyin Eğer değiştirirseniz boşa masraf etmiş olursunuz Ayrıca şanızmandan sesler gelmeye başlayabilir. Yağın içindeki tortular kötü bir şey değildir Yağı sadece şanzıman ile ilgili revizyon işlemi yapılırsa değiştirin Onun dışında değiştirmek yarardan çok zarar getirebilir şeklinde konuştu Açıkçası servisin 1400 TL kazanacağı bir işleme bu kadar karşı çıkması beni şüphelendirdi. Değiştirin aracınıza faydalı olur deseydi yetkili serviste değiştirecektim. Aracım 100.000 km de. Danışman beni şüpheye düşürdü açıkçası.

Canavar113

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman yağı değişmez kaidesi yetkili servislerin garantili araçlara yapmak istememesinden kaynaklanır, 3 sene yada 100bin gibi garanti verilen araçlar bu garanti süresinde mecbur bozulmaması için yetkili servise bakıma giderler. Garanti çerçevesinde değişim talep eden müşteriyi o değişmez diyerek geri çevirmektedirler. Konu böyle gidiyor ama daha önce de dediğim gibi sürekli basınca, sürtünmeye, bir dişli siteminde çalışmaya ve ısıya maruz kalan bu yağın bozulmaması mümkün değildir. Değişmez denmesi tamamen hurafedir. Her 3 normal bakımda 1 kez şanzıman yağını da değiştiririm altı üstü 2 litre çok pahalı olmayan birşey, kaldı ki o kadar basit bir işlem ki, servis normal bakımda onu da değişmek için ekstra bir ücret dahi talep etmiyor çünkü gerçekten inanılmaz basit :)
Bakimda kullanilan tum sivilar ve filtreler sarf malzemeleridir. Ve garanti dahlinde de olsa sarf malzelerle yapilan bakimlar ucrete tabiidir. Ters mantik yapin lutfen servis sanziman yag bakimini,ayni motor sivi bakimlari gibi garantinin devamliligi icin sart kosa bilir ve ciddi meblağlar talep edebilir eger sizin bahsettiginiz gibi bir kaygilari olsa idi.Bahsettiginizin aksine garanti suresince yagin ozelligini kaybetmesi dolayisi ile sanzumanda olusabilecek sikintinin tum maliyeti servise kalir.
Sanzuman yaglari izole bir ortamda gorevlerini yaparlar. Motor yagi gibi kirleticilere maruz kalmazlar. Yuksek isi kaynakli bir bozulma saglikli bir sanzumanda mumkun degil(max 70C derece cunku)
Aşiri soguk ulkemiz icin yine sikinti degil -45 akma noktasina sahip yaglardan bahsediyoruz cunku.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
11.10.2021 tarihinde 2015 EDC Fluence aracımın şanzıman yağı değişimi için Mais Boğaziçi şubeden 1000 TL yağ 400 TL işçilik toplamda 1400 TL şeklinde bir fiyat teklifi aldım. Fakat servis danışmanı yağı değiştirmeyin Eğer değiştirirseniz boşa masraf etmiş olursunuz Ayrıca şanızmandan sesler gelmeye başlayabilir. Yağın içindeki tortular kötü bir şey değildir Yağı sadece şanzıman ile ilgili revizyon işlemi yapılırsa değiştirin Onun dışında değiştirmek yarardan çok zarar getirebilir şeklinde konuştu Açıkçası servisin 1400 TL kazanacağı bir işleme bu kadar karşı çıkması beni şüphelendirdi. Değiştirin aracınıza faydalı olur deseydi yetkili serviste değiştirecektim. Aracım 100.000 km de. Danışman beni şüpheye düşürdü açıkçası.

1400TL mi..
370TL ye yaz aylarında yaptırdım. Size verilen fiyat 4 katı.. Çok gereksiz.

engilis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba Onur, ben yazın kendim değiştirdim. Araç Megane 4 EDC 72.000 Km’deydi. 2 litre Motul DCTF aldım. Araç sıcakken tapayı açıp yağı komple boşalttım ve 1780 ml yağ koydum kapattım. Hepsi hepsi 140 TL’ye mal oldu.

onurxtr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar. Bende değişimini gerçekleştirmek istiyorum. Açıkçası servisin fiyatı gerçekten abartı. Ancak kullandıkları orijinal yağ şanzıman için daha mı iyidir diye düşündüm açıkçası. Yoksa yağ bakımlarını sanayide yaptırıyorum. Onun dışında servis danışmanının değiştirilmemesi konusundaki ısrarı şaşırtıcıydı. Sanki değişim yaptırsam yarardan şok zararı olurmuş gibi konuştu. Hatta eski yağın içinde kullanıma bağlı biriken ufak tefek parçaların şanzıman için faydalı olduğunu bile söyledi. Ki bunu söyleyen Mais Boğaziçi servisi

MeqaneIV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar. Bende değişimini gerçekleştirmek istiyorum. Açıkçası servisin fiyatı gerçekten abartı. Ancak kullandıkları orijinal yağ şanzıman için daha mı iyidir diye düşündüm açıkçası. Yoksa yağ bakımlarını sanayide yaptırıyorum. Onun dışında servis danışmanının değiştirilmemesi konusundaki ısrarı şaşırtıcıydı. Sanki değişim yaptırsam yarardan şok zararı olurmuş gibi konuştu. Hatta eski yağın içinde kullanıma bağlı biriken ufak tefek parçaların şanzıman için faydalı olduğunu bile söyledi. Ki bunu söyleyen Mais Boğaziçi servisi

bende yeni aracım olan 2017 model 1.5 dci megane aracımın EDC şanzıman yağını değiştirmek için araştırma yapıyordum. şuan aracım 63 bin km de. sizce değişmelimiyim ? şuana kadar değişmemiş geçmişine baktım

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende yeni aracım olan 2017 model 1.5 dci megane aracımın EDC şanzıman yağını değiştirmek için araştırma yapıyordum. şuan aracım 63 bin km de. sizce değişmelimiyim ? şuana kadar değişmemiş geçmişine baktım
Değiştirin hiçbir zararı olmaz, 2lt yağ koyacaksınız, alttan açıp boşaltcaksınız sol ön teker arkasındaki beyaz plastik tıpadan doldurcaksınız :) Kendiniz dahi yaparsınız :)

onurxtr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar 29 Ekim günü Kartal Oto Sanayii' nde bulunan Yazı Kardeşler Özel Servisinde Fluence aracımın şanzıman yağını değiştirdim. Birol ustanında gerek yok demesine rağmen 2 litre Liqui Moly DCT 8100 model yağ ile değişim işlemini gerçekleştirdik. 2 litre yağ 275,50 TL tuttu. İşçilik olarakta periyodik bakımı da yaptırdığım için 200 TL ödedim. Ben aracımın şanzımanından memnundum. O yüzden aman aman bir değişim göremesemde P den D ye daha rahat geçmeye başladığını söyleyebilirim. Değiştirmek isteyenlere tavsiye ederim. Ben 100.000 de ilk kez değişim yaptım. Ancak 1 sonraki değişimi 175.000 de yaparım diye düşünüyorum. Toparlayacak olursam değiştirin arkadaşlar. Faydası olur zararı olmaz. Sonuçta her yağın bir ömrü var. Değiştirmeye gerek yok diyenlere itibar edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.