Fluence Gaz Kelebeği kirlenmesi 😠😤

gokandereli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba Hayırlı pazarlar.... Fluence 2010 model aracımin geçtiğimiz aylarda gaz kelebeği kirlenmesi sonucu arizasi var diye usta degistirmek lazım dedi cunku enjektör ve eksoz hatasi şeklinde motor hatasi veriyordu değistirdi 1 hafta kafan rahatti tekrar aynı hatayi verdi kelebeğin içini açtı yağı temizlidi nedeni sordum motor çok kirli yağı boşaltip motoru temizlememiz gerekiyor dedi yaptı da. 2 veya 3 ay geçti bugün yokuş çıkarken aynı hatayi tekrar verdi... Sorun şu kelebeğe neden yağ gelir contatan kaçırdığı için mi yoksa valften mi kaçıyor. Çok canım sıkkın çünkü daha önce bu Işlemler içın 2.500 TL kaçtı. Sızce ustalarım varmı öneriniz

aRiSe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıtı nereden alıyorsunuz ve hangi yağı kullanıyorsunuz

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba gaz kelebeği ne yağ yollayacak tek şey külbütör havalandırma hortumu bu hortum bir şekilde sistemden cikartilsa yağlanma kirlenme olmaz diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar

gokandereli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıtı nereden alıyorsunuz ve hangi yağı kullanıyorsunuz

Benzim BP yada opet ten alıyorum. Aracın yağı ELF Orjinal yağını kullanıyorum araç 207.000 km de ayrı bir bilgi

gokandereli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba gaz kelebeği ne yağ yollayacak tek şey külbütör havalandırma hortumu bu hortum bir şekilde sistemden cikartilsa yağlanma kirlenme olmaz diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar

Külbütör havalandırma hortumu dediğin Turbo hortumu mu oluyor...

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kelebek temizliği sonrası adaptasyon yapıldımı

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Afedersiniz ben atlamışım araç Dizel 1.5 105 beygir 6 vites.
Turbo yağ basıyor olabilir yağ seviyesi yüksek ise + intercoller içinde yağ birikmiş ise bu 3sebepten gaz kelebeği nde aşırı yağlanma olabilir . Az miktarda yağlanma normal fazlası varsa bu sebeplerden olur