Fluence göre gerileyen özellikler

ozgursanli2580

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Megane Sedan bazı özellikleri artık sunmuyor.

-Anahtarsız giriş sistemi Fluence daki sistemden gerilemiş
-İçeride kart anahtar yuvası yok
-Bagaj dışarıdan düğme ile açılmıyor
-Bagaj hacmi 30lt daha ufak
-Yakıt deposuda artık içeriden açılması gerekiyor. Merkezi kilide bağlı değil
-Arka koltuk omuz mesafesi azalmış
-İç mekan tavan yüksekliği azalmış

şimdilik gördüklerim bunlar

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
-Eller serbest var ,
-Eller serbest olunca kart yuvasına gerek yok
-Bagaj dışarıdan düğmeyle açılmıyor ,artık içeriden de açılıyor,ayak uzatma ile de açılıyor
-Tavan alçaldığı daha spor görünmesi istendiğinden bagaj ve omuz mesafesi azalmıştır.
-Joy da bile hız sabitleme yokuş kalkış standart
-Joy da bile ön yan perde havayastıkları standart olmuş

Bu araç fluence in üzerine çok çok ekleyerek geliyor her anlamda yol tutuş,sessizlik ,malzeme kalitesi (megane 4 ile aynı)

-Motorların hepsi euro 6 oldu.Dizel çok daha tasarruflu ve sessiz energy dci 260nm li son nesil oldu.1.2TCE 130hp euro6 motor geldi.Satışlarda fluence i katlar..

Harun Hoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu araçta lastik basınç kontrol sistemi ve start&stop sistemi var mı? Araç uygun şartlar oluştuğunda durduğunda motor stop ediyor mu? her ikisinin de varlığına dair teknik tabloda bir şey görmedim ama inceleme testlerinin birinde start&stop un varlığına dair bir cümle geçti hatta denedi oldu.

selim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Start stop özelliği var abi. Basınç sensörü ise kendim görmedim o kadar incelemedim ama forumda bi konu açılmıştı orda gördüm büyük ihtimal oda vardır

Harun Hoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için teşekkürler. Yaptığım araştırmalara göre her ikisi de bu araçta varmış. Anladığım kadarıyla 2014'ten sonra imal edilen araçlarda lastik basınç sensörü olması zorunlu imiş ve muhtemelen o nedenle teknik tabloya yazmadılar. Ancak start&stop özelliğini neden yazmamışlar anlamadım.Yoksa o da mı zorunlu hale geldi?

ferhat0316

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben daha önce megane 3 previlege sahibiydim. Bir kere yeni megane megane 3'ün çok ötesine geçmiş ama araçta daha önce megane 3te olupta bu araçta olmayan bir kaç eksik farkettim. Yeni meganeda far yıkama yok, torpido soğutuculu değil ama bana göre en büyük eksik daha önce çocuk kilidi sol kapıdaki kumandalardan aktif olabiliyorken yeni meganda sol kapıdaki kumandadan sadece arka camları kilitleyebiliyorsunuz. Arka kapıları kilitlemek ya da açmak için eski araçlarda olduğu gibi arka kapıların kilit bölümündeki düğmleri açıp kapatmak zorundasınız. Bu çok kötü olmuş. Son olarakta otomatik bagaj kapağına hala alışamadım. Bazen sensör doğru çalışmıyor ve kapağı açmak işkence olabiliyor en son teslim olup içerden açmak zorunda kalıyorsunuz. Bu eksikleri göz önünde bulundurmazsak başta da belirtiğim gibi araç megane bu jenrasyonla resmen sınıf atlamış

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Touch donanım seviyesinde bagaj düğmesi bagaj kapağındaki renault ambleminin içinde, oraya basınca kapak açılıyor.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kadar megane 4 yapmislar inceledim cok guzeldi orta konsol ve ambiayans aydinlatma super ama iste bu kadar dolu aracta renault 9 ic dikiz aynasi gibi ayna hic gitmemus bu araca.

selim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben aynasında falan değilimde koltuk ısıtma olsaymış bu araba çok özel bir araç olurmuş

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karartmali ayna olmaliydi bu dolulukta bir aracta.