Fluence hava yastığı

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aldığınız karar ben destekliyorum. Aksi takdirde satarken çok zorlanırsınız. Kaldiki böyle kazadan sonra yada böyle bir araca binmek istemezsiniz. Hayırlı olsun.

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk defa başıma böyle bir olay geldi.biraz akıl verin nasıl bir yol izlemem gerekir.bu aracın perte çıktığı anlamına gelirmi.şimdi kasko aracı yaptırıyorum al bin dermi kendi bir teklif sunmaz mı

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir sonuca varabildinizmi acaba ???

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu an itibariyle hayır.cuma günü saat 17,00 gibi aramışlardı.cumartesi pazar araya girdi.sanırım bugün tekrar ararlar.en kısa sürede nasıl sonuçlanırsa o yolu seçeceğim.ancak bugün Renault genel merkezine bir e-mail atarak durumu anlatacağım.resimleride ekleyip

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dün aksam hava yastıklarının açılmaması ile renaulta e-mail attım.sabah aradılar aracın hangi serviste olduğu ve kontrol edileceğini açıkladılar.birşey çıkmaz ama hayırlısı bakalım

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar formda yapmış olduğum kaza ile ilgili resimleri ve çıkan masrafı yazmıştım.renault genel merkezine hava yastıklarının açılmadığı için atmış olduğum e-maile verilen cevap çok komik.
Merhaba Alpaslan bey
Aracınız Clip cihazına bağlanmış (Arıza Tespit Cihazı) Yapılan kontrollerde Airbeg beyni arızayı algılamamıştır. Bununda sebebi Darbenin hafif olduğundan dolayıdır. Aracınızda mekaniksel bir sıkıntı yoktur
iyi çalışmalar.
araç % 50 hasar olmuş pert aşamasında verilen cevaba bakın.darbe hafifmiş te ondan açılmamış.eğer bu darbe ile bu kadar dağılıyorsa 90-100 ile vurulduğunda siz düşünün demekki renault arabaları çok basit ve çürük.aldık bir kere.bir daha mı yenisini verseler bile almam bitti.

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biraz önce aksigortadan bir sms geldi.aracınız 32.000 tl bedelle perte ayrılacaktır.kabul etmezseniz yaptırılacaktır şeklinde bende arayıp 34.000 gibi bir tutara kabul edebileceğimi söyledim.size döneceğiz dedi.hayırlısı bakalım.

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sigorta ile pert konusunda anlaştık.sorun bedel üzerinde.tehdit eder gibi kasko bedeli 34.600 TL.piyasa fiyatı 36.000 TL eğer 32.000 TL yi kabul etmezseniz aracı yaptıracağız.diye mesaj geldi.sabahtan beri sigorta tahkim kararlarını okuyorum.aynı duruma benzer bir karar buldum.ordada pert konusunda anlaştıkları ama bedel konusunda anlaşılmadığı ve tahkim kurulu tarafından yazan kasko bedeli üzerinde karar verdiği var.ben 34.000 TL fibi bir tutara razıyım.şimdi ben 32.ooo TL yi kabul etmezsem benden habersiz yaptırıp banada yaptırdım git al diyebilir mi.

hasan33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen öyle abi aracını yaptırabiliyoruz da diyebilirler çünkü bu pert kararı experin elinde olan bişey.bu kadar büyük bir kaza yapmışsın bence 1-2 bin için hiç uğraşma ben olsam kabul ederdim.zaten yaptırıp sana verirlerse bu fiyata ancak satarsın