Fluence hava yastığı

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet bugün aradım tekliflerini kabul ettim.biran önce süreç başlasın istedim.artık alacağımız aracı bir iki bin tl aşağı almak için uğraşacağım..bana servise çekme sanayiye çektirelim dediler.sanayiciler kesin pert yaparlar dediler.bende bu kadar hasar çıkaracaklarını tahmin etmeyip serviste yapılmasını istemiştim.böyle olduğunu bilseydim hiç servise getirmeyip sanayide halledip piyasa fiyatlarından direnme imkanım olacaktı.vicdan olarak yapamadık.hayırlısı buymuş.ama
sıfır megane düşünüyordum.ama bu araç kesinlikle renault olmayacak

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni aracınızda Allah utandırmasın

macorua

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam herşey iyi güzel de senin durumunla renaultun bir alakası yok. senin sıkıntın sigortanla. sen arabayı tam olarak önden de vurmamışsın, yandan vurmuşsun. Bu arada 50 km altında hava yastığı çalışmaz. Bence renaulttan araba almamak yerine sigorta şirketini değiştirmelisin. Benim eniştemde fluence var. araba 310bin km de ve daha orjinal debriyaj balatasını kullanıyor, geçenlerde bir kaza başına geldi ve arabası yapılana kadar sigorta şirketi kendisine araba tahsis etti. senin araba 2 aydan önce çıkmazdı. Serviste çünkü. Sende bunu koz olarak kullanabilirdin. Ayrıca kazayı yapan da sensin. Kendinde de biraz hata aramalısın bence.

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam herşey iyi güzel de senin durumunla renaultun bir alakası yok. senin sıkıntın sigortanla. sen arabayı tam olarak önden de vurmamışsın, yandan vurmuşsun. Bu arada 50 km altında hava yastığı çalışmaz. Bence renaulttan araba almamak yerine sigorta şirketini değiştirmelisin. Benim eniştemde fluence var. araba 310bin km de ve daha orjinal debriyaj balatasını kullanıyor, geçenlerde bir kaza başına geldi ve arabası yapılana kadar sigorta şirketi kendisine araba tahsis etti. senin araba 2 aydan önce çıkmazdı. Serviste çünkü. Sende bunu koz olarak kullanabilirdin. Ayrıca kazayı yapan da sensin. Kendinde de biraz hata aramalısın bence.
arkadaşım sen renaultun sözcüsüsün galiba.hata insanlara mahsus evet ben kaza yaptım.aracın hızı 70 km.idi bu bir ikincisi sigortadan sorun yok sadece teklif az.eğer bir hava yastığı açılsa idi 3500 tl daha hasar artacak o zaman benim direnmem artacaktı.üçüncüsü ise sen yukarıda eklemiş olduğum resimleri görmedin galiba.yandan sdeğil direkt safaktan vurdum.eğer 50 km ile vurmuş olsam hava yastıkları açılmadıysa araçta 18500 tl lik sadece ön tarafta çamurlıklarda bile bir şey yok.o zaman 50 km de açılmıyorsa bu kadar dağıldığına göre sac kalitesi çok zayıf.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abim çok geçmiş olsun size zarar gelmemesi sevindirdi beni Allah korumuş abim sizi. yeni alacağınız araçtan inşallah sıkıntı yaşamazsnız ve fransa' ya e mail attınızmı ?

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
atmadım.ama savunucuları var burada açılmayan hava yastıklarının suçlusu benim yavaş gitmem.evet ben sigorta sirketine sitem ediyorum kasko bedelinden düşük tutar teklif ettiler diye ama hiçmi hırsızın suçu yok.arkadaş hata yapıp kaza yapma demiş umarım kendi başına gelmez.sanki hiç hata yapıpta kaza yapmayacak.tutarsızlık açılmayan hava yastığı.düşünün yavaş vurmuşum açılmamış.evet 70 le vurdum dedim.arkadaş 50 den aşağı hızlarda açılmaz demiş kabul edelim yavaş.o zaman demezlermi adama bu hızla resimdeki hale nasıl geliyor.o zaman kaportada kullanılan saçlar kalıtesiz.hadi kaporta sağlam hızla vurduk o zamanda hava yastıklarının açılmaması hata değilmi.birinden birinde hata var ama ikisi birden düzgün olmaz inşallah biraç gün içinde 2015 sıfır focus veya 2014 model tam donanımlı bir focus almayı düşünüyorum.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
atmadım.ama savunucuları var burada açılmayan hava yastıklarının suçlusu benim yavaş gitmem.evet ben sigorta sirketine sitem ediyorum kasko bedelinden düşük tutar teklif ettiler diye ama hiçmi hırsızın suçu yok.arkadaş hata yapıp kaza yapma demiş umarım kendi başına gelmez.sanki hiç hata yapıpta kaza yapmayacak.tutarsızlık açılmayan hava yastığı.düşünün yavaş vurmuşum açılmamış.evet 70 le vurdum dedim.arkadaş 50 den aşağı hızlarda açılmaz demiş kabul edelim yavaş.o zaman demezlermi adama bu hızla resimdeki hale nasıl geliyor.o zaman kaportada kullanılan saçlar kalıtesiz.hadi kaporta sağlam hızla vurduk o zamanda hava yastıklarının açılmaması hata değilmi.birinden birinde hata var ama ikisi birden düzgün olmaz inşallah biraç gün içinde 2015 sıfır focus veya 2014 model tam donanımlı bir focus almayı düşünüyorum.

abi hiç birşey zaten tek taraflı değildir. 50 km ile bile kaza yapınca ölen kişiler var birde o sekilde düşünülmesi lazım bence acılması gerekirdi şikayet etseniz belki kazanabilirdiniz diye bir düşüncem var. ve focus benim arkadaşımda var gerçekten güzel araç çokta hoş

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

hocam internetten diğer araçlar içinde araştırma yaptınız mı bu konuyla ilgili? ilk link ford ile ilgili, diğeri genel. araçtan soğuduysanız tabiki başka markaya geçebilirsiniz ancak, diğer markalarda da bu tarz şeyler oluyor. hava yastıklarının açılma şartları diye birşey var, araştırırsanız internetten bunu da bulabiliyorsunuz. yeni nesil araçlarda zaten amaç darbenin kabine yansımaması ve bunun için kaput ve çamurluk sacları buna göre yapılıyor. sıkılmadan izlerseniz bir de bu video var (https://www.youtube.com/watch?v=emtLLvXrrFs)

http://forum.donanimhaber.com/m_70455511/tm.htm
https://www.google.com.tr/search?q=...d=0CAUQ_AUoAA&dpr=1#q=kazada+açılmayan+airbag

aozaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sigorta sirketini kaza yaptığım akşam aradım.araç virajda yol ortasında kaldığı için polisler hemen çekiciyle kaldırttılar.trafik önüne çektilerkasko anlaşmalı çekiciyi 30 dk gibi bir sürede trafik önünden aldı.diğer çekiciye ödediğim bedeli kaskoya söyledim faturasını al sie ödeyeceğiz dediler.anlaşmalı çekici ile 170 km deki kendi sevisime getirler.ertesi gün 7 günlük ikame araç verdiler sürekli aradılar buraya kadar herşey harikaydı.ta ki servis 18500 tl masraf çıkarıp sonra exper ile 17500 tl ye anlaştığında ve sigorta şirketi 32000 tl teklif edip ya alacaksın yada yaptıracağız diyene kadar.kasko bedeli 34600 tl piyasa değeri 36000-38000 olan araca 32ooo tl teklif etmesinde sorun çıktı mecbur kabul ettim.yaptırsam 30000 tl ye zor satarım.ama bir hava yastığının açılmasıyla masraf 21000-22000 tl ye çıktığında ya al yoksa yaptıracağız diyemeyeceklerdi.renaulta da kızdığım nokta bu budarbede açılmayıp her yönden mağdur oldum.(tabi öncelikle herhangi bir yaralanma olmadı.ama malda canın yongası misali)

macorua

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım sen renaultun sözcüsüsün galiba.hata insanlara mahsus evet ben kaza yaptım.aracın hızı 70 km.idi bu bir ikincisi sigortadan sorun yok sadece teklif az.eğer bir hava yastığı açılsa idi 3500 tl daha hasar artacak o zaman benim direnmem artacaktı.üçüncüsü ise sen yukarıda eklemiş olduğum resimleri görmedin galiba.yandan sdeğil direkt safaktan vurdum.eğer 50 km ile vurmuş olsam hava yastıkları açılmadıysa araçta 18500 tl lik sadece ön tarafta çamurlıklarda bile bir şey yok.o zaman 50 km de açılmıyorsa bu kadar dağıldığına göre sac kalitesi çok zayıf.

kardeş sakinleş biraz. sıkıntın var ok ama münferit bir olaydan bir markayı suçlaman yanlış.

birincisi: geçmiş olsun, bunu söylememişim, ayıp ettim kusura bakma.
ikincisi: ben renaultun sözcüsü değilim.
üçüncüsü: arabanı sol köşeden vurmuşsun, en çok darbeyi oradan almış. ve zannımca vurduğun yerden araba sekince tampon demirini koparmış, çünkü hava yastığını tetikleyen sensörler o demirin içinde. akabinde fotoğraflarda bahsettiğim tampon demiri sanki tamponun içindeymiş gibi gözüküyor. hava yastıkların bu nedenle açılmamış olabilir. çok tekniğini bilemiyorum benimki varsayım.
dördüncüsü: zannettiğin gibi araç teknolojisinden çok anlamıyorsun. arabanın dağılmasının sebebi sacın çürük olması değil. tasarımlar yapılırken yolcu kabini güvenliğini maksimum seviyede tutacak şekilde tasarlanır. bu nedenle kabin önünde ve arkasınında bulunan parçaların katlanması/kısılması ve bu şekilde oluşan enerjinin dağıtılarak yolduya minimum enerji ulaşması istenir. yeni nesil arabalar dah düşük kilometre hızlarla dağılır. ben yeni nesil volvonun crash testlenini de izledim (sağlamlık yönünden en iddialı olduğu için onu örnek veriyorum), sağ köşeden engele çarpıp silecek koluna kadar geldiğini gördüm katlana katlana fakat yolcu kabini sapasağlam duruyordu.

bence sen tampon demirinin üzerinden yürü. olması gerekir. seninki nerede. eğer onunla ilgili bir olumsuzluk bulursandirekt renault'un kuyruğuna basarsın o zaman. (montaj hatası vs.)

tekrar geçmiş olsun.