Fluence Kapı Kilidi Problemi

alicem123

Ali Öztürk, Megane 3 1.5 DCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar forumda aynı sıkıntısı olan bir kişi ile karşılaştım..eller serbest modunda elini kola attığında kilitler açılıyor ancak kapı açılmıyormuş. Kumandaya reset atınca sıkıntı ortadan kalktı diye yazmış. Ancak reset nasıl açılıyor bilmiyorum. Benimde bazı düşüncelerimden ötürü kumandaya reset atmak ile ilgili bir konu açtım. Masrafa, kurcalamaya girmeden en azından bir deneyin derim.

Rahmetinden bir damla boğar bu alemi... Kahrını gerektirecek işlerden uzak eyle beni

Aynı sorun bende vardı ve kapı kilidi garanti kapsamında değişti.

mr.sailor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araçtada benzer bişey olmuştu kapı içerden açılıyor dışarıdan açılmıyordu. kilit değişti 310 tl kilit 50 tl işçilik özel servis bilgine.

onesquare

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vd 40 la çözülüyo bendede oldu bolbol sık

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her bakımda uyararak yağlatırım kilitleri. malesef bakımlarda atlanabiliyor kilit yağlaması

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 model fluence touch plus donanım seviyesinde 60000km araç sahibiyim. Ön kapıların dışarıdan açılmama sorununu yaklaşık bir aydır yaşıyorum. Beni çıldırtmak üzereydi. Biraz daha bu sorun devam etse kapıyı kıracaktım. Bu gün boş vakit bulup oto sanayiye bir önceki arabamı götürdüğüm oto kilitçiye gittim. Arabayı görür görmez ben söylemeden kendisi söyledi ön kapıların dışarıdan açılmıyor mu diye. Haliyle bende evet dedim. Kilit mekanizmalarını söktü bakım yaptı gerekli yerleri yağladı ve kilit mekanizmalarını taktı. Şimdilik sorun çözüldü gibi duruyor. Ustanın söylediğine göre bu araçlarda bu sorun kronik. Ben bu gün gelen 4. fluence' ymişim. Ortalama bir ayda 40 fluence geliyormuş bu arızadan. Ayrıca tam anlamamakla beraber otomatik cam sorununuda söyledi bu araçlar için. Onlarada bakım yaptı. Toplam maliyeti 120 lira.

murat r9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Suan bendede sag kapi surekli acik gosteriyor ve kilitlenmiyordu bende buaksam mecbur kapi soketini sokup devre disi biraktim servis 500 tl cekti izmit civarinda iyi bir usta bilen varmi arkadaslar uzun atlama yapmiycak

by_dauntless

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 model fluence touch plus donanım seviyesinde 60000km araç sahibiyim. Ön kapıların dışarıdan açılmama sorununu yaklaşık bir aydır yaşıyorum. Beni çıldırtmak üzereydi. Biraz daha bu sorun devam etse kapıyı kıracaktım. Bu gün boş vakit bulup oto sanayiye bir önceki arabamı götürdüğüm oto kilitçiye gittim. Arabayı görür görmez ben söylemeden kendisi söyledi ön kapıların dışarıdan açılmıyor mu diye. Haliyle bende evet dedim. Kilit mekanizmalarını söktü bakım yaptı gerekli yerleri yağladı ve kilit mekanizmalarını taktı. Şimdilik sorun çözüldü gibi duruyor. Ustanın söylediğine göre bu araçlarda bu sorun kronik. Ben bu gün gelen 4. fluence' ymişim. Ortalama bir ayda 40 fluence geliyormuş bu arızadan. Ayrıca tam anlamamakla beraber otomatik cam sorununuda söyledi bu araçlar için. Onlarada bakım yaptı. Toplam maliyeti 120 lira.

merhaba, öncelikle geçmiş olsun. 1 haftadır benimde başımda aynı sorun var. sorunu nerede çözdünüz. bilgi verebilirmisiniz.

Uğur Yılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de bir senedir vardı bu durum ama daha çok soğuk ve yağmurlu havalarda. 1 hafta önce yine bu forumda bir arkadaş WD40 demişti aldım, Kullandım. 1 haftadır diğerlerinden daha iyi çalışıyor maşallah. Az önce kar sebebiyle silecekleri kaldırayım dedim. Kar kağlamış kolda bile açılınca dedim ben bunu unutmadan forumda belirteyim. İlk etapta kapı kolunu açık tutupta sıktım ancak içime sinmeyince ben farklı olarak iç döşemeyide söküp, mekanizmasnda elimin girdiği yerleri bezle silip öyle sıkmıştım. Elektronik katlanan sağ aynamda da bi benzeri sorun vardı soğuk havalrda tam açılmıyordu. oda kesintisiz ve tam açılıyor. deneyin derim.

Son düzenleme:

murat r9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapi kilit mekanizma icine wd 40 siktik baktik olmadi hatta arada bir kitlenen kapi hic kitlenmez oldu 140 tl ye sifir orjinal kapi kilidi buldum ve degisince problem cozuldu toplam 160 tl ye maloldu.

onesquare

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vd 40 la çözülüyo bendede oldu bolbol sık
demiştim ama bende de sorun havalar daha soğuyunca tekrarladı nihayet kesin çözüme kavuştuk VAZELİN mekanik beyaz yağ kilidi kapatıp açın içine mutlata nüfüs ettirin tornavida yerdımı ile sürerseniz fake aç kapa yaparak iyice yağlayın vazelin biraz koyu olduğundan rahat sürülmez ama kesin çözüm.
-3derecedesorunyoksimdilik