fluence kısa far yetersiz aydınlatma

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2bdc1f9804ea49a5921345c4e35da6e1.jpg

Bende bunlari aldim 4300 k cuma takacagim nasil olacak bakalim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
hayirli olsun..4300k ben cok memnunum..eski halojenlere gore cok cok iyi..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

r00t

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba
Aracımın aydınlatmasından bende hiç memnun değilim. Ek olarak gözlerim biraz hassas ve gözlük kullanıyorum. Karşıdan paralayarak gelen bu xenon farlar beni mahvediyor. 5 - 10sn önümü dahi göremiyorum. Bu durum araç kullanırken ciddi tehlike arz ediyor. Bende kendi farlarım için çözüm ararken buradaki konuyu takibe aldım.

Fluence için en iyi aydınlatma önerisi (yağmur & kış) 4300K 8000Lm olarak gözükmekte. Ama ben araştırıp baktığımda 4300K 8000lm dediğiniz farlar LED değil Xenon.
Ve xenon muaynede ağır kusur sayılıyor en azından bizim fluence araçlar için.

LED'ler muayneden geçiyor fakat onlarda yağmurda ve kötü hava şartlarında daha beter deniliyor.

4300K ile söylediklerimde bir yanlış yada varsa led'i nereden alacağım konusunda bana destek olabilecek birileri var mıdır?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Fluence farlarını hiç beğenmiyordum. Kadjar geçtim Led Pure Vision farları var ortalığı gündüz gibi ediyor.

nigne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar.
2015 model icon marka mercekli farlarım kısa farlarda ciddi yetersiz kalıyor. İlk aldığımda üzerinde orijinal halojen farlar vardı. Ben yetersiz olduğunu düşündüğüm için alttaki xenon farları taktirdim. Ancak hala aynı konudan müzdaribim. Orijinal olanın da xenon da şiddeti çok düşük kalıyor. Görünen alanı yeteri kadar aydınlatmıyor. Uuzun yolda yanımızdan bir araç geçtiğinde (eski-yeni model farketmeden) onların far şiddetleri benim aracımınkinden çok daha baskın geliyor Daha doğrusu benim farlarım yetersiz kalıyor. Uzun farlarımda bir problemim yok.
Bunun sebebinin mercek olabileceğini düşünüyorum.
Ancak gerçek sorunu ve çözümünü bilmiyorum. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Bana ne önerebilirsiniz?

XMMY8j.jpg
merhaba 2016 icon aracima niken marka led taktım hem uzun hem kısa.1 senedir kullaniyorum yağışlı havalardada cok iyi cok memnumum.isterseni bilgi amacli resim atabilirim size aksam farları açıp

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

r00t

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba 2016 icon aracima niken marka led taktım hem uzun hem kısa.1 senedir kullaniyorum yağışlı havalardada cok iyi cok memnumum.isterseni bilgi amacli resim atabilirim size aksam farları açıp

Teşekkürler aslında bende bu dolar kuru gümrük vergisi olaylarından dolayı yurt içinden bir ürün nasıl temin ederim derken niken markasına denk geldim. Sanırım bende buna yöneleceğim çünkü başka bir alternatif bulamadım.
Muayne ile ilgili sıkıntı olmuyor sanırım.

nigne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler aslında bende bu dolar kuru gümrük vergisi olaylarından dolayı yurt içinden bir ürün nasıl temin ederim derken niken markasına denk geldim. Sanırım bende buna yöneleceğim çünkü başka bir alternatif bulamadım.
Muayne ile ilgili sıkıntı olmuyor sanırım.
muanede sıkıntı olmuyor pişman olmazsınız montajda basit 3 tork vidasi var farları az ileri almak gerekiyor.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana sis farı için güzel bir H8 soket sanırım bir ampül takımı önerebilirmisiniz? Benim sisleri önceki sahibi halojenleri çıkarıp beyaz led bir takım takmış rengi beyaz güzel ama benim farlar yanarken sisleri açınca yanıp yanmadığı bile anlaşılmıyor kendine hayrı yok.

r00t

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
muanede sıkıntı olmuyor pişman olmazsınız montajda basit 3 tork vidasi var farları az ileri almak gerekiyor.

Dün bir kaç yere sordum. Satan herkes sadece satıyoruz montaj yapmıyoruz diyor :) Bu kadar iş bilmezlik görmedim. Önüne gelen garage açtı tek yaptıkları iş cam filmi çekmek :)
Alacağım bir tane bende internetten. Montaj işi başa düştü

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün bir kaç yere sordum. Satan herkes sadece satıyoruz montaj yapmıyoruz diyor :) Bu kadar iş bilmezlik görmedim. Önüne gelen garage açtı tek yaptıkları iş cam filmi çekmek :)
Alacağım bir tane bende internetten. Montaj işi başa düştü

Bir ampül montajı yapacak ustalık yok ama dükkanmı açmış :)
La bunlarda ekmek yiyor şu işlerden ya sanayi halide içler acısı.