Fluence lastik ebatı

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende tam bilmiyorum fakar işte yanağı daraltınca galiba uyabiliyor emin değilim, konfor şu aan bile aslında azken zaten sırf yol tutuş içinde dahada düşürmek istemiyorum aslında konforu, 225 te iyi yol tutuşta ama işte kararsızım geniş lastik her zaman daha güzel gözüküyor

Yol tutuşu icin yay takin ben wogtland 3 luk yay taktim gayet iyi yol tutuşu konforda orjinal den daha iyi oldu

5c78450262df755e354d22768a8fbfdb.jpg
4376703c5a1ca2a3bdb0a6586a7cb572.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yay konusunda felan benim pek bilgim yok orjinalini bozmaya çekiniyorum o konuda açıkçası biraz aslında

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yay konusunda felan benim pek bilgim yok orjinalini bozmaya çekiniyorum o konuda açıkçası biraz aslında

Ben aldığımdan beri orijinal yayları preslerim hatta servis kendi yaptı bana da sürpriz olmustu ama iyiki yapmış diyorum su an. Yaylar işlem gördükten sonra çekincelerim vardı kırılma vs olur mu diye fakat 100.000 km dir ayni yayları kullanıyorum sorun yok. Yol tutuş geri dönüşü muazzam. Yanı iyi yol tutuyor araba ve özellikle yüksek suratlerdeki yolda gezinme olayı kalktı ortadan. Diğer yandan 225 de çok inçe değil aslında görmedim ama tahminimce Çamurlu’yu doldurmuştur. Aslında ben de 235 değil de 225 düşünüyorum sonraki lastikleri. Arabayı iki senedir böyle kullanınca artık konfor olayı ortadan kalktı yanı çok önemli değil benim için. Ben istiyorum ki araba özellikle yüksek süratlerde bana sıkıntı çıkartmasın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bende çekiniyordum konfor azalacak diye ama kaliteli yay takip cokta indirmedikce sorun olmuyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende çekiniyordum konfor azalacak diye ama kaliteli yay takip cokta indirmedikce sorun olmuyor

Oyle dip basiklik bi durum yok ben de. Arkalara onlere 2 parmak giriyor ve ben bes kisi kullanabiliyorum arabayi. O kadar alcaltamam zaten malum istanbul duzgun yol yok. Su an cok memnunum tabi lastigi merak ediyorum ben 235 nasil olur diye. Sizde var sa onden yandan arkadan cekip atabilir misiniz. Bir de tam turda surtme falan olmuyor herhalde sizde?

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oyle dip basiklik bi durum yok ben de. Arkalara onlere 2 parmak giriyor ve ben bes kisi kullanabiliyorum arabayi. O kadar alcaltamam zaten malum istanbul duzgun yol yok. Su an cok memnunum tabi lastigi merak ediyorum ben 235 nasil olur diye. Sizde var sa onden yandan arkadan cekip atabilir misiniz. Bir de tam turda surtme falan olmuyor herhalde sizde?

Bende orjinal 205-60-16 var

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de şu an 235 50 r17 var 235 yok fakat işte olabilir mi diye düşünüyorum işte fakat yanak daha da incelecek konfor tamamen gidecek gibi o yüzden bende bi şekilde biraz arabayı basma işlemine yöneleceğim galiba, 225 zaten aslında şu an yeterli, yoldan yüksekliği etkiliyor diye düşünüyorum bende yana yatmaları, yol tutmuyor diyemem tabiki ama neden daha iyi olmasın 😀

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de şu an 235 50 r17 var 235 yok fakat işte olabilir mi diye düşünüyorum işte fakat yanak daha da incelecek konfor tamamen gidecek gibi o yüzden bende bi şekilde biraz arabayı basma işlemine yöneleceğim galiba, 225 zaten aslında şu an yeterli, yoldan yüksekliği etkiliyor diye düşünüyorum bende yana yatmaları, yol tutmuyor diyemem tabiki ama neden daha iyi olmasın [emoji3]

Bugun clio rs testini izledim onda 40 yanak lastik vardi. Daha dogrusu lastik yok diyelim [emoji23] cap olarak oldukca sikintili olmakla beraber yanal ivmelerde jantin yere degdiginden bahsettiler. Bizim 55 yanaklarda o sikintiyi ben yasamadim rs e gore 2.5 kat fark var nerdeyse fakat onu gorunce 50 yanaktan bile uzak durmakta fayda var diye dusundum. Zira yeri geliyor yuklu kullaniyorum bu araci ama eger olculere bakayim 225/55/16 gibi bir olcu varsa ona yonelirim yoksa 205/55/16 dan devam ederim. Suan ki ebatta aracin yapisina gore cok ince kalmiyor bir hyundai accent gibi bisiklet tekerlegi muhabbeti yok tabi 225 olursa daha da iyi gorunuyor olabilir.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
225 50 r17 oluncada çok ince gözükmüyor lastik inanın bendeki öyle, görüntü atardım ama nasıl yükleyeceğim buraya bilmiyorum

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
225 50 r17 oluncada çok ince gözükmüyor lastik inanın bendeki öyle, görüntü atardım ama nasıl yükleyeceğim buraya bilmiyorum

Tapatalk kullaniyorsaniz kolay resim simgesine dokunup galeriden resmi secin yuklenir. Site uzerinden yapacaksaniz once bi upload sitesine yukleyip url adresini yazmaniz gerekiyor.