FLUENCE ÖN BALATA SESİ frende kesilen

memeter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fluencelerin kronik sorunu ön balatalardan gelen ciikciik sesi yüzünden birkac tamirci yorumları şöyledi; balata bitmiş-diskler değişecek-klaper gevşek, vb. hiç biri birbirini tutmadı.Sonunda kendim giriştim. klaperi söktüm iç balatanın arkasında pistona girmiş vaziyette SAÇ PARÇA nın ses yaptıgını tespit ettim.bu parçayı söktüm 3 tane kanadı var bu kanatlar zamanla içeri doğru yamulmuş bunları dışa doğru düzelttim. ve sorun ortadan tamamen kalktı.siz genede işi bilen birine yaptırın .AMA SORUN KESİN BU kolay gelsin.....

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yaklaşık 6 aydır hareket halindeyken gelen sesle uğraşıyorum. araç bugün 25.000 kmde, balatalar, fren merkezi değişti ayarlar vs uğraşıldı. bugün servis disk değişimi diyor o da garantide değilmiş.
sizdeki ses nasıl oluyordu
benim araç megane 3 sporttourer. yüksek süratlerde (110 ve üstü) geliyordu disk çiziliyormuşcasına. birde yavaş süratlerde kapalı ortamlarda veya sessiz yerlerden geçerken balata sesi bayağı içeri geliyor 1. ve 2. vites süratlerinde duyuyorum bunu da.

memeter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hareket halinde süratli veya yavaş farketmiyor taşlı veya bozuk zeminli yollarda veya lakaya giriş cıkışlarda ön balatadan cigciig diye bir ses. frene dokunduğunda kesiliyorsa benim anlattığım sorundur(kesin). . frendede geliyorsa başka bir şey.

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
farklı olaylar ama babamın fluencede var aynısı sebep bu demek, teşekkürler

61osman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustam valla o sesten bende bıktım keşke uygulama yaparken resim çekip koyaydın bizden senin uygulamanın aynısını zorlanmadan bulur yapardık

memeter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamam osman kardeşim: bir dahaki sefere çekerim resimleri (nerdensin)

61osman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla abi ben istanbul sarıyerdenim benim midemi bulandıran aylarca o sesti ya resimleri çekersen birdahaki sefere çok iyi olur yada yakınsan sende bi yardımcı olursan oda süper olur saygılar...

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilgilendirme için teşekkürler... benim araçta bu tarz ses hiç olmadı ama frenleme esnasında bazen ses yapmıştı. servis balata sertleşmesi dedi ve balataları söküp würth'ün bir spreyini balatalara sıktı o günden beri ses kesildi

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük olasılıkla benimde aynı yerden ses geliyo tamda dediğiniz gibi stabilize yada çakır çukur bi yere teker dalınca yada eğri büğrü parke taşlı yolda bu sesi alıyorum bikaç resimle olayın çıkış kaynağına açıklık getirebilirseniz en azından fikir sahibi olup başka bi yerleri ustaya kurcalatmayız ve şunada eminimki renonun kronik sorunu bu çoğu arkadaşta vardır kimse ilgilenmek istemiyordur ustayı direk o noktaya yöneltebilmemiz için kardeşim mümkünse resim

memeter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
resim icin bu sesi yapan bi fluence daha sökmem gerekiyordu . nihayet geldi 3 gün sonra resimleri yüklerim.inşallah arkadaşlarıma faydalı olurum.tşk.