Fluence plastık sesleri ve süspansıyondan gelen sesler ...

beyto52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 1,5 110 bg privilige full fluence araç kapılardan ön gövdeden ve süspansıyonlardan bozuk yolda cok ses gelıyor muzık açmadıgımda sesler cıldırtıyor benı .. arkadan gelen lak luk lak luk kapılardan catur cıtır sesler gum gum kut kut amatisorlerden delirtecek sesler 4 amatisorude servısde kontrol ettırdım normal dedıler araım daha 48500 km de önceleri bu kadar ses gelmıyordu sesler cogaldı ozelılkele kapılar ve süspansıyonlar sankı patlak gıbı basına gelen varsa bu nun cozumu ne ne yapmam gerek aatisorlerın garantısı 60 bınde bıtıyomus amatısorlerımı degıstırcem ne yapacam bılmıyorum. ön govdeden cızırtı seslerı gelıyor kapılar zaten ahır kapısı gıbı gavur gucur .. bu konuyla servıse bırdaha gıdecegım sız de yardımcu olursanız sevırınım arkadaşlar .. :asabi:sinirli

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amortisormudur nedir bilmiyorum. Bende suan cozumleme asamasindayim. Onden lok lok diye sesmi geliyor?

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapilardaki sanirim acarkan yada kaparken gelen ses. Gergiler degisecek. Araciniz garantili. Ucretsiz degisir

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hic sormayin benimde basim belada :( haftada 1 binerim araca suan 57 binde bir yere gittim geldim o catur cutur sesleri sinirimi bozuyor genelde orta direkten ve kapidan gelirdi simdi birde klima panellerinin ordan gelmeye basladi :(

Tapatalk programından takla atarak gönderildi.

AhmetVeysel53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 1.5 yıldır 23.000 km aracımı ilk 10.000 kmde o kadar iğrenç,berbat bir yolda sürdüm ki görseniz inanamazsınız ama bir noktasından bile ses gelmiyor aracın arnavut kaldırımlarda hep test ediyorum müziği kapatıp cızırdı bile yok,sanırım sürüşten kaynaklı olabilir.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[video]http://www.renaultfanclub.com/renault-fluence-kulubu/72832-sinir-bozucu-olan-citirdi-sesleri-neden-kaynaklanir-cok-uzgunum-3.html[/video]

yukarıdaki konu içinde kapı gıcırtıları için aykut arkadaşımızın resimli ayrıntılı çalışması mevcut. tekrardan aykut'a emeği için teşekkür ederiz...

kapı mekanik sesleri için gergi ayarı, yağlama temizleme iyi gelecektir

amortisörler için başka ustaya da ayak üstü rica edip danışabilirsiniz (normalde ücret istememeleri lazım)

değişmediyse, lastik ömrü dolmak üzere ve sertleşmişlerdir. havalarını kontrol edin

tam durma esnasında fren kalipiyer pimlerinden (renolarda yaygın) lık-luk ses gelebilir. yağlanıyor ama çözüm geçici

arkadan depo çalkalanma sesi gelme ihtimali var (lup, tup gibi). genelde doluya yakın seviyede gelir, anlamak için düz temiz bir yolda 25-30 km hıza ulaşıp vitesi boşa alıp kontağı kapatın (motor sesi olmayınca) ve frene hafifçe dokun çalkalanma sesi net duyulur ama kontak kapanınca fren ve direksiyon sertleşir boş güvenli bir yolda denenmeli

gögüs, arka koltuk-bagaj arası pandizotu diyeyim geçmeli plastik aksam yapısı nedeniyle oluşan sesi yüzde yüz önleme ihtimali olmaya biliyor. makul seviyeye kadar alışmakta fayda var. tabiki rahatsızlık seviyesi üstlerdeyse çözüm araştırılmalı...

Son düzenleme:

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 1.5 yıldır 23.000 km aracımı ilk 10.000 kmde o kadar iğrenç,berbat bir yolda sürdüm ki görseniz inanamazsınız ama bir noktasından bile ses gelmiyor aracın arnavut kaldırımlarda hep test ediyorum müziği kapatıp cızırdı bile yok,sanırım sürüşten kaynaklı olabilir.

aracının maşallahı var ahmet. bozuk yolda uzun süre kullanınca ve kapılar çok sert kapatılınca bir iki gün hafif gıcırtı yapıyor sonra kendiliğinden kesiliyor. bende kendimi şanslılar arasında görüyorum

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyler aracım 2008 megane sadece kapılardan burkulmalar olduğunda gıcırtı geliyordu servis bi sprey sıktı o günden bu yana tık ses yok bende aracı arnavut taşlı yollarda müzik açmadan kullanıyorum tık ses yok çok şükür. Aracınızı kapalı alanlarda tutmaya özen gösterin plastik aksamlar fazla sıcaktan özelliklerini kaybediyor.

beyto52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle vermiş oldugunuz bılgıler için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar .. sımdı bnm aracımdakı lak luk sesler yakıt sevıyesınden gelmıyor cunku sadece bozuk yolda patlak süspansıyon gıbı luk luk vuruyo kut kut onceden tık sesı yoktu aracda ne olduysa artık onlerden tıs tıs gelıyor ama bazı yolda ıse kut kut vuruyo yanı suspansıyon kapı gergılerını degiştitricem ayrıca ne fıtıllere ne kapılara sprey sıkmadılar ÖZELLİKLE SOYLEDIM bızde oyle bısey yok dedıler bende anlamadım gerekırse süspansıyonları garantıden degıstıtrecem kapı gergılerınıde çunku artık delırtecek sesler .. dıger konularda aracımdan cok memnunum hız konusnda yakıt konusunda performan konusunda çok ıyı ama plastık sesleri ve süspansıyon FLUENCEYE YAKISMIYOR GERCEKTEN .. yol tutusuda ıyı 215 gordum hızı bellı bıle etmıyor yakmıyorda 712 km ye 160 tl yaktı sehır ıcı s.dısı karısık yapılmıs km 22krş yaktı TEK SIKINTI PLASIKT AKSAMLAR VE SÜSPANSIYONLAR .

beyto52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada lastiklerimin seviyeleride iyi lastik hava basincida iyi oldugunu soyledi servis ama .. İŞte sikinti ..