Fluence Sonradan Hız Sabitleyici Montajı

serkan73

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bir konuda uyarmak istiyorum;
Eğer olur da icon modelinin beynini olduğu gibi kopyalatırsanız iconda olup aracınızda olmayan donanımlar yüzünden çok sıkıntı yaşarsınız.Bilginiz olsun.

serkan73

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet ben de dün akşam itibariyle son noktayı koydum.
LOzoQV.jpg
[/URL][/
bLX4rG.jpg
[/URL][/IMG]
5GlRGl.jpg
[/URL][/IMG]IMG]

blueparadise

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende yaptırdım artık 2011 fluence aracımda hız sabitleyici var

vezdef

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence hız sabitleyici

Bu sabah dayanamadım vites körüğünü söktüm.Ve bingo!!! 8 pinli beyaz sokete rastladım çok şükür.Başka birşey değildir umarım.Yalnız çok kısa gibi.Ayrıca o kısımda 6 pinli kahverengi ve 4 pinli gri soket de var boşta.Bunların ne işe yaradığını biken var mı?

1. Beyaz pini ya elle keserek uzatacaksınız yada çıkartıcılardan orta konsolda takılı düğmede ara kablosu var onunla yapacaksınız
  2. 3 Çeşit gösterge paneli var hız sabitleyici olmayan araçlardaki gösterge paneli mutlaka değişmesi gerekiyor
  3. Servisler ve clip cihazı kullananların tamamına yakını kullanmasını bilmiyorlar hele servisler olmaz deyip işin içinden çıkıyorlar. Clip cihazı ile aktif etmk çok kolay başka aracın şase numarası falan gerekmiyor. Pc nin C/ dosyasındaki clip programına giriyoruz aracı clip'e takınca aracın bilgilerini buraya program kopyalıyor TMC dosyasını not defteri ile açıyoruz hız sabitleyici özelliği yok bu araç'da anlamına gelen (ssrv) . (ss) harflerini siliyoruz sadece (rv) harfleri kalıyor kayıt et diyoruz. sonra clip cihazını açıyoruz orada da tanıtım yazılmasını tıklıyoruz sonra kitap resmini tıklayıp oradan aktif ediyoruz hepsi bu kadar.

1. arkadaşlar renaultta inanılmaz özellikler var ama hepsi kapalı neden kapalı onuda anlamış değilim
    hepsini açılıyor örnek bakaj kapısını kumandaya uzun basarak kapağın kendiliğinden açılması gibi. (yanlış anlayanlar olacaktır tabi ki kumandadan açlıyor diye evet kumandadan açılıyor ama sadece kilit açılıyor. Benim dediğim kilit boşa çıkıyor açmak için bakajın düğmesine basmıyorsun)
  2. camları kumandadan kapanmayan renaultların camlarını kumandadan kapatma sistemide kapalı geliyor oda açılıyor.
  3. Renault'un tüm araçlarında alarm sistemi var sadece siren takılacak hatta aktif edince siren yokken korna çalıyor. Çok özellikler var hepsi aktif ediliyor AMA SERVİSLERDE DEĞİL.
    NOT: YAZILIM ATMA DEĞİL ORİJİNALİNDE OLANI AKTİF ETMEDİR...

Son düzenleme:

sukur1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
  1. Beyaz pini ya elle keserek uzatacaksınız yada çıkartıcılardan orta konsolda takılı düğmede ara kablosu var onunla yapacaksınız
  2. 3 Çeşit gösterge paneli var hız sabitleyici olmayan araçlardaki gösterge paneli mutlaka değişmesi gerekiyor
  3. Servisler ve clip cihazı kullananların tamamına yakını kullanmasını bilmiyorlar hele servisler olmaz deyip işin içinden çıkıyorlar. Clip cihazı ile aktif etmk çok kolay başka aracın şase numarası falan gerekmiyor. Pc nin C/ dosyasındaki clip programına giriyoruz aracı clip'e takınca aracın bilgilerini buraya program kopyalıyor TMC dosyasını not defteri ile açıyoruz hız sabitleyici özelliği yok bu araç'da anlamına gelen (ssrv) . (ss) harflerini siliyoruz sadece (rv) harfleri kalıyor kayıt et diyoruz. sonra clip cihazını açıyoruz orada da tanıtım yazılmasını tıklıyoruz sonra kitap resmini tıklayıp oradan aktif ediyoruz hepsi bu kadar.

1. arkadaşlar renaultta inanılmaz özellikler var ama hepsi kapalı neden kapalı onuda anlamış değilim
    hepsini açılıyor örnek bakaj kapısını kumandaya uzun basarak kapağın kendiliğinden açılması gibi. (yanlış anlayanlar olacaktır tabi ki kumandadan açlıyor diye evet kumandadan açılıyor ama sadece kilit açılıyor. Benim dediğim kilit boşa çıkıyor açmak için bakajın düğmesine basmıyorsun)
  2. camları kumandadan kapanmayan renaultların camlarını kumandadan kapatma sistemide kapalı geliyor oda açılıyor.
  3. Renault'un tüm araçlarında alarm sistemi var sadece siren takılacak hatta aktif edince siren yokken korna çalıyor. Çok özellikler var hepsi aktif ediliyor AMA SERVİSLERDE DEĞİL.
    NOT: YAZILIM ATMA DEĞİL ORİJİNALİNDE OLANI AKTİF ETMEDİR...

peki hocam bende 2013 otomatık dızel joy paket var..araç bana çok boş geldı..hız sabıtleyıcı takıntım yok ama donanım olarakne ılave edebılırız bır kaç ornek verebılırmısınız ??

park sensorum yoktu 100 lıraya taktırdım ..gunduz ledım ve sıs farım yok..onlarıda kısmetse takacam..multı medıa dusunuyorum param olunca onu da takacam :) başka ne yapabılırız mesela joy pakete??

sız aktıf edılmekten bahsedınce aklıma geldı sordum ..

vezdef

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki hocam bende 2013 otomatık dızel joy paket var..araç bana çok boş geldı..hız sabıtleyıcı takıntım yok ama donanım olarakne ılave edebılırız bır kaç ornek verebılırmısınız ??

park sensorum yoktu 100 lıraya taktırdım ..gunduz ledım ve sıs farım yok..onlarıda kısmetse takacam..multı medıa dusunuyorum param olunca onu da takacam :) başka ne yapabılırız mesela joy pakete??

sız aktıf edılmekten bahsedınce aklıma geldı sordum ..

İcon paketinde ne var ise siszin aracınızda da o var. Sadece aktif edilecek ama bazıları için donanımda takılması gerekiyor. Örneğin sis farı sizin aracınızda kapalı ama aktif edince far kolu uyumsuz yani sizin arabanızda ayrıca far kolu'da değişmesi gerekiyor.

Örneğin siz park sensörü taktırmışsınız onun tesisatı dahi arabanızda hazır var. Ben multimedya önermiyorum onu takacağınıza table bilgisayar takın derim.

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İkon paketinde ne var ise siszin aracınızda da o var. Sadece aktif edilecek ama bazıları için donanımda takılması gerekiyor. Örneğin sis farı sizin aracınızda kapalı ama aktif edince far kolu uyumsuz yani sizin arabanızda ayrıca far kolu'da değişmesi gerekiyor.

Örneğin siz park sensörü taktırmışsınız onun tesisatı dahi arabanızda hazır var. Ben multimedya önermiyorum onu takacağınıza table bilgisayar takın derim.

Cuma gunu bu cc isini arastirdim. Baya farkli fiyatlar cikti karsima. 1.000 lira isteyenden tutunda 700 lira iateyene kadar. Forumdaki bazi arkadaslar 350-400 liraya cikma parcalarla cozmusler isi. Ben her sey yeni olsun orjinal sifir olsun istedigimden maliyetler artiyor. Oncelikle cc icin bize olumcul lazim olan sey tesisatin on hazirligi ki bu da en bos aracta dahi mevcut fakat tus yuvasina kadar getirilmemiste vitesin altinda bitirilmis. Benim aldigim fiyatlar soyle;
Orjinal sifir deri direksiyon simidi cc tuslu ( airbag yok sadece tuslu deri direkaiyon ) 350,00 tl
Konsolda veya kol dayama da bulunan cc ve hiz limitoru tusu yine sifir orjinal 80,00 tl
Bunlari temin ettikten sonra gorustugum servis aldigim malzemelerin montajini yapacak ve clip cihazondan sistemi aktifleyecek bunun icinde 200,00 lira

Toplamda
Direksiyon, tus ve cc aktiflestirme 630,00 tl.

Cikmacidan arkadaalar gibi malzemeleri temin etsem 200 lira oynayacak. 200 daha verip sifirlarini almak bana daha cazip geldi herkesin fikrine saygi duyarim tabi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

vezdef

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cuma gunu bu cc isini arastirdim. Baya farkli fiyatlar cikti karsima. 1.000 lira isteyenden tutunda 700 lira iateyene kadar. Forumdaki bazi arkadaslar 350-400 liraya cikma parcalarla cozmusler isi. Ben her sey yeni olsun orjinal sifir olsun istedigimden maliyetler artiyor. Oncelikle cc icin bize olumcul lazim olan sey tesisatin on hazirligi ki bu da en bos aracta dahi mevcut fakat tus yuvasina kadar getirilmemiste vitesin altinda bitirilmis. Benim aldigim fiyatlar soyle;
Orjinal sifir deri direksiyon simidi cc tuslu ( airbag yok sadece tuslu deri direkaiyon ) 350,00 tl
Konsolda veya kol dayama da bulunan cc ve hiz limitoru tusu yine sifir orjinal 80,00 tl
Bunlari temin ettikten sonra gorustugum servis aldigim malzemelerin montajini yapacak ve clip cihazondan sistemi aktifleyecek bunun icinde 200,00 lira

Toplamda
Direksiyon, tus ve cc aktiflestirme 630,00 tl.

Cikmacidan arkadaalar gibi malzemeleri temin etsem 200 lira oynayacak. 200 daha verip sifirlarini almak bana daha cazip geldi herkesin fikrine saygi duyarim tabi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çıkmacılar sıfırdan pahalıya satıyorlar sizin 80 TL dediğiniz tuş çıkmacılarda 100 TL ama internet ortamında sıfır ürün satan birkaç parçacılarda 45 ila 50 TL arasında sıfır 50 TL linkini veya telefonunu verebilirim 2 satıcıda var.
clip ile aktif etmeye çok istemişler. Direksiyon simidinin fiyatını bilmiyorum

bilgiveren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün bu konuyu servise sordum ve icondan beyin copyalayim joya atılır ama beyin çalışmaz hale gelirse mesuliyet almayız dediler. Açıkcası cekindim o sebeple. Yoksa icon Donanımın beyni kopyalanıp atılabiliyorsa araç en azından elektronik olarak her turlu donanıma açık hale gelecek ve uygulamak daha kolay olacak. Bunun yanı sıra dışarıda bu işlemlerin yapılabildiğini de söyledi ama guvenemedim açıkcası

Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın.

iMessage : tanseler@me.com
Twitter : @tanseler

Bu renult servislerindekilerin hallerine katıla katıla gülüyorum. İcon ile joy'un beyin yazılımları aynı İcon'da yazılı olanların %90 açık joy'da bu oran %60 joy'da ayrıca tesisat eksikliği %10 bazı yaptıklarınız eksik donanımdan çalışmaz yani olmaz bazılarıda beyinden kapalı olduğundan çalışmaz. Her ikisi'de yapılıyor ve yaptığınız uygulama sorunsuz çalışıyor. Benim arabada da olurmu diyenler var şimdi 2011 sonrası adan zeye hepsinde icon paketinde ne varsa diğerlerine sonradan yapılıyor.