Fluence Touch Plus(2014) direksiyon sorunu

Zafer09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu sonuna kadar okaudum hepinize geçmiş olsun buna benzer bir sorun benim 2009 model yeni kasa kangomda oldu direksyonu elektirikli hidrolik degil direkyonu saga sola dönderirken sanki bir yerde takılıyor gibiyidi hatta bazen çevirip bırakınca sanki kewndi kendine dönecekmiş gibi oluyor zor topluyordu . sorun amörtisörlerin üzerinde ki plastikden muhafaza içine konmuş bilyeler var onları degiştirince düzeldi. belki sizdede aynı problem olabilir
Bende ondan şüpheleniyom ses yapması gerek tık tık diye direksiyon cevirince ama belki renoda yapmadan bu tarz sorunlar yaratıyordur

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstediğiniz yönde istediğiniz acıda çevirdiğiniz kadar dönmüyor. Maalesef tepkisellik çok iyi değil. Her zaman gerekenden daha fazla çevirmem gerekiyor. Kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum ama 2006 golf var 65.000 de daha rot ayarına girmedi. Ben aracı alalı 2 seneden fazla oldu iki kere rot ayarı yaptırdım su anki durumda tekrar yaptırmam gerekiyor ama artık yaptırmayacağım.

Tansel Bey, bu arızanın sebebi belli mi? Sağa sola dönmede sıkıntı yaratıyor bazende...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstediğiniz yönde istediğiniz acıda çevirdiğiniz kadar dönmüyor. Maalesef tepkisellik çok iyi değil. Her zaman gerekenden daha fazla çevirmem gerekiyor. Kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum ama 2006 golf var 65.000 de daha rot ayarına girmedi. Ben aracı alalı 2 seneden fazla oldu iki kere rot ayarı yaptırdım su anki durumda tekrar yaptırmam gerekiyor ama artık yaptırmayacağım.

Tansel Bey, bu arızanın sebebi belli mi? Sağa sola dönmede sıkıntı yaratıyor bazende...

Bu durum bende de var ama ben servis bunun için götürmedim açıkcası. Fakat fluence araçlarda direksiyon kolonu ile ilgili kronik sorunlar olduğunu pek çok yerde okudum. O seviyede bir sorun oluşmadığı için bende servise de gidip böyle bir sorun var demedim ama bende iki kere malesef rot ayari yaotirdim ve hala bir cm kadar direksiyonda yamukluk var neden duzelmiyor anlamadim. Balans zaten her lastik degisiminde yapiliyor ama rot acisi surekli kayiyor. Bu da muhtemel direksiyon kutusu ile alakali bir durum ama bu parcanin maliyeti de bir hayli yuksek o yuzden hiç bulasmak istemedim. Çok rahatsiz ederse rot ayari yaptiririm tekrar artık.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com
Instagram :mad:flu_e_nce

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu durum bende de var ama ben servis bunun için götürmedim açıkcası. Fakat fluence araçlarda direksiyon kolonu ile ilgili kronik sorunlar olduğunu pek çok yerde okudum. O seviyede bir sorun oluşmadığı için bende servise de gidip böyle bir sorun var demedim ama bende iki kere malesef rot ayari yaotirdim ve hala bir cm kadar direksiyonda yamukluk var neden duzelmiyor anlamadim. Balans zaten her lastik degisiminde yapiliyor ama rot acisi surekli kayiyor. Bu da muhtemel direksiyon kutusu ile alakali bir durum ama bu parcanin maliyeti de bir hayli yuksek o yuzden hiç bulasmak istemedim. Çok rahatsiz ederse rot ayari yaptiririm tekrar artık.

Ankarada çok güvendiğim bir arkadaşımı aradım ona baktırıcam çok iyi anlıyo sorunu çözersem yazarım

Musigop

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 1.5 dci fluance var bendede aynı sorun var direksiyon normal değil yolda giderken mm lik dokunuşlar aracıda benide zorluyor çok güvensiz oluyor bu konuda yardımcı olacak kimse varmı elektrikli direksiyon

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence lerdeki direksiyonlar böyle oluyormuş kontrol ettirdim bir arıza yok.