Fluence'de Shell GTL Dizel Tecrübem

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk kez Shell gtl dizel yakıtını 4 gün önce aldım. 410 km kadar yol yaptım (şehir içi-şehir dışı, düzde-rampada) ve ilk izlenimlerim şöyle. çekiş ve ivmelenme eskiye göre hissedilir oranda arttı. motor sesinde hafif azalma var. eskiden 2000 devirde aldığım çekişi şimdi 1800 devirde alabiliyorum diyebilirim. alt devirlerde güç artışı ve gaz tepkisi daha da iyi oldu. Ayrıca eklemek istediğim Gtl dizel pompada %2 yüksek fiyatlı ve kullanımda biraz fazla yaktığını düşünürsek baştan %8-10 daha az km yol yapmayı göze almak lazım. Sonuç olarak "niye daha önce GTL kullanmadım" dedim kendime:)

memo_16

Bilgi Girilmemiş
İyi yapmışsın abi Flu ya can gelmiştir :eyv biraz fazlada yaksa olsun, aslan besleyen yemini düşünmez :)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yoruma birebir katılıyorum shell in yakıtı arabayı rahatlatıyor yalnız daha az km yaptıyor malesef :( en uzun km ise PO nun yakıtıyla yapıyordum ama shellde devam şu aralar. aklı kelden benzini shellden alcan diye boşa dememişler :)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tek tek ozetlemissin abi MaşAllah benim iconcanin depoya opet coktan girdi uzin bir sure opet ile devam 2 ay kadar daha opet ile devam edicem sonra kesinlikle shell

Paylasim icin Tesekkurler

HUAWEI - U8850 16 GB Cihazımdan Tapatalk 2 İle Gönderildi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi yapmışsın abi Flu ya can gelmiştir :eyv biraz fazlada yaksa olsun, aslan besleyen yemini düşünmez :)

teşekkürler Mehmet:eyv eskiye göre çekişte hissedilir artış var. aslan'nın karizması yanında, karizmanın bedeli olan yem fiyatlarını da paylaşalım dedim:)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yoruma birebir katılıyorum shell in yakıtı arabayı rahatlatıyor yalnız daha az km yaptıyor malesef :( en uzun km ise PO nun yakıtıyla yapıyordum ama shellde devam şu aralar. aklı kelden benzini shellden alcan diye boşa dememişler :)

total exelliumla, po dizelini menzil olarak kıyaslama şansın oldumu hiç

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
totalden sadece benim araba için benzin aldım orta seviye diyebilirim...arabayı üzmüyor.. dizel için kıyaslamayıda shell ve po için yapabilirim sadece... shell sesizlik ve nasıl desem rahat devirlenme sağlıyor ama az gidiyor.. po daha uzun gidiyor gibi düşünüyorum.. en kullanmak istemediğim opet bi kaç kere sıkışıp aldım ne zaman hangi bayisinden alırsam alım araç geç devirleniyor gitmek istemiyor gibi hissediyordum ...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Shell Euro Diesel de güzel bir yakıt,Total'den geçen yakıt aldım TUG Kangoo'nun motor sesinde artış oldu sanki,Allah'tan ufak ufak yakıt alıyorum ( Bonus muhabbetine ) Total dizel bitince BP aldım aracın sesi düzeldi,bir dahakine Kele devam ederiz... :D

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Hic Sasmayin Shell GTL Ye Devam