Fluence'yi yeni kasaya çevirmek

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle herkese mrb arkadaşlar bende cokaraştırdım sordum bizim kasalara uygunmudur buyenikasalar diye pek olumlu bircevapalamamıştım yani şimdi tamponları deyiştirmekistersek olma imkanıvarmıyani bende cok merak ediyorum

aramıza hoş geldin öncelikle kendini forum kuralları gereği http://www.renaultfanclub.com/renault-fan-club-uye-tanitimlari/ burada bir konu açarak tanıt daha da yardımcı olacağız :)
soruna gelince bu keyyfi bir değişim aracında parça değişiminden fiyat düşecek vs. bütün yazılanları okuduysan fark etmişsindir tırnaklarına kadar aynı fakat 3 bin lira civarı bir para tutuyormuş

driverlord

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben 2010 model fluencıma yeni tampon taktırdım çıkmacıdan full dolu haliyle kendi tamponumu verip gene en dolu haliyle 350 liraya aldım boya montaj falan derken 500 ü buldu farlarım değişmeden ve hiçbir şekilde ayar kaçıklığı falanda yok birebir oturdu yapıcak olan arkadaşlar varsa sadece ön tampon almaları yeterlidir dileyene yardımcı olurum

Kill_them_all

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben 2010 model fluencıma yeni tampon taktırdım çıkmacıdan full dolu haliyle kendi tamponumu verip gene en dolu haliyle 350 liraya aldım boya montaj falan derken 500 ü buldu farlarım değişmeden ve hiçbir şekilde ayar kaçıklığı falanda yok birebir oturdu yapıcak olan arkadaşlar varsa sadece ön tampon almaları yeterlidir dileyene yardımcı olurum
2012 model aracımı 1 senedir kullanıyorum ve aldıgım ilk günden beri yapmak istediğim sey ön tamponu yenisiyle değiştirmekti. bugüne kadar kısmet olmadı ama şimdide önümde düğün var beni aşka getirip masrafa sokmayın lütfen :Dbir kaç tane foto paylaşabilir misiniz. düğünden sonra aracı değiştirmezsem bende yapacağım inşallah.

azizbekir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkesin şu siralar en çok ilgilendiği konu

Bu eski hali

Bu da yeni hali
aE2RAd.jpg

Bu işi hasarsiz yamasiz orjinal çıkma parçalarla yapmanizi öneririm.bostanci ya da ikitellide hasarsiz orjinal tertemiz dunya kadar parça var . ufak yamali olsa dahi o tampondan uzak durun . ne gerek var emin olun ayni paraya hasarsizini bulursunuz . kesinlikle yan sanayi olayina da girmeyin derim çok buyuk dayaniklilik farki var .

Gelelim fiyat konusuna : kendi tamponunuz hasarsiz yamasizsa , ayni ozelliklerde yeni tampona 300 tl civari verirsiniz . üstüne 500 isteyen de 750 isteyen de çikacaktir . ama bunun oluru 300 civari . orjinallerinin fiyat farki da boyle . mutlaka orjinal tampon alt korumasi da alin . o da 100 tl civari olacaktir . gelelim farlara . eski farlarinizin ustune 250 civari vererek mercekli far alabilirsiniz . ( bu fiyatlari verirken sizin farlarin da alacaginiz farlarin da hatasiz olduğunu varsayiyorum.) tampon boyasina 200 tl verirsiniz . son olarak gunduz fari isterseniz onun yan sanayisi olmadigi için çikmacilarda bile bulamazsiniz . ikisinin servis fiyati 550 tl. Çikmasini bulsaniz da en az 350-400 tl vermeniz gerekir .
Bunlari size bu islemi yeni yaptirmis her parcanin servisteki orjinal fiyatini alarak hesaplamis ve en az 30 çikmaci gezerek bu isi yapmis biri olarak yaziyorum .

Son olarak bu değişim ne kadar gereklidir : eğer butçe musaitse bence gayet gereklidir . 1000 tl vererek araci yeni kasaya cevirme imkani varken araç niye eski kasa kalsin ki . iki resim arasindaki farka bakiyorum araç çok daha guzel gözukuyor .

tals

Mustafa SEVER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba bildiğim kadarıyla şuanda araç üzerinde bulunan jantlar yeni modellerde kullanılmıyor o yüzden araç tamponu değişmesiyle tamamen yeni model olmadı diyebiliriz.
1000 tl tampon 1000tl jant derken oldu 2000tl masraf gerekli mi bilmem ben karar veremedim.

Ayci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bende yaptira bilirim nerde yaptirsiniz bilgi alabilirmiyim