Flu'ya Film.

Delgado

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel olmuş benimde bir film yapmam lazımda vaktim yok aslında benim rengide taşıyacağına inanıyorum.

Mlhozkn

Melih ÖZKAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o yasa değişti abi artık filme ceza yazılmıyor. :eyv

Ben bu uygulamanın hala boyle devam ettigini biliyorum.
2918 Sayılı Karayolu Trafik Kanunu’na bağlı Trafik Yönetmeliği’nin 63. Maddesinin son fıkrasında da,taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerinde renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır..

Bir degisiklik vars ve ilgili yasayı paylasabilirseniz bende yaptırmak istiyorum cunki..

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bu uygulamanın hala boyle devam ettigini biliyorum.
2918 Sayılı Karayolu Trafik Kanunu’na bağlı Trafik Yönetmeliği’nin 63. Maddesinin son fıkrasında da,taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerinde renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır..

bu benim haberlerden ve birçok haber sitesinden takip ettiğim bir konuydu yasanın değiştiği artık cam filmine ceza yazılamayacağı defalarca haberlere çıktı... bu haberlerden sonra apar topar bu yasa düzenlendiyse onu bilmiyorum araştırıp son durumu tekrar burada paylaşacağım...

NOT: Muğla'da olsun Trabzon'da olsun Samsun'da olsun defalarca çevirmeye girdim tüm camlar filmli olmasına rağmen hiçbir ceza uygulaması yapılmadı.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
%70'den koyu olmayan filmlerde ceza uygulaması yapılmayacakmış. Filmler avrupa standartlarında olmalıymış. Yalnız sıkıntı şu aracınızın camındaki filmin %70 den koyu olmadığına inanıp inanmamak polis memuruna kalmış yani şansınıza kalmış. 1 numara cam filmi TUV'den kusurlu olarak geçiyormuş. 2 numara ve üstü söktürüldükten sonra geçebiliyormuş. ( yazdıklarımın tamamı durumu yaşamış kişilerin yazılarından alıntıdır bir fikir verebilmesi açısında yazıyorum. )

NOT: Dava açıldığında kesilen ceza iptal edilebildiği için çoğu polis memuru filme göz yummakta bunu defalarca yaşadım ama genede film yaptırmak risk taşımakta...

Yasanın değiştiğine dair vermiş olduğum bilgiden dolayı özür dilerim. Haberlerde böyle çıktığı için bende böyle biliyordum. Ama gerekli kurumlar bu yasa için çalışmaya başlamışlar bunuda bildirmekte fayda var. Arama motoruna " cam filmi yasak mı " yazılırsa haberlere ulaşılabilir.

Mlhozkn

Melih ÖZKAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu benim haberlerden ve birçok haber sitesinden takip ettiğim bir konuydu yasanın değiştiği artık cam filmine ceza yazılamayacağı defalarca haberlere çıktı... bu haberlerden sonra apar topar bu yasa düzenlendiyse onu bilmiyorum araştırıp son durumu tekrar burada paylaşacağım...

NOT: Muğla'da olsun Trabzon'da olsun Samsun'da olsun defalarca çevirmeye girdim tüm camlar filmli olmasına rağmen hiçbir ceza uygulaması yapılmadı.

Anladim tesekkurler cevap icin fakat sanırım siz sanslısınız ben birkac sitede bu yuzden ceza yazıldıgını okumustum bircok kisiye ki yakın tarihlerde son 15 gunde falan cunki bende 24 nisanda teslim aldım ve o donemden itibaren takip ediyorum bu durumu ama umarım bir degisiklik vardır ve bizde uygulatabiliriz..

Not: bu arada cam filmi renginden ziyade kaza anında camın dagılmasının zor olmasından hatta imkansız olmasından dolayı yasaklanmakta kısaca aracların on camındaki uygulaya benzer parcalanmadan dagılmadan kalması yuzunden herhangi bir kaza sonucu olası cıkısların kapanmasını engelleyecegi dusunuldugu icin yasaklanmakta.

AhmetVeysel53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trafik polisi olan yakın bi tanıdığım var kendisinden bu konu hakkında detaylı ve doğru bilgiyi alınca paylaşıcam. :cool:

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trafik polisi olan yakın bi tanıdığım var kendisinden bu konu hakkında detaylı ve doğru bilgiyi alınca paylaşıcam. :cool:

çok memnun oluruz Ahmet Abi haberini bekliyoruz.