Flu'ya Film.

AhmetVeysel53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bu uygulamanın hala boyle devam ettigini biliyorum.
2918 Sayılı Karayolu Trafik Kanunu’na bağlı Trafik Yönetmeliği’nin 63. Maddesinin son fıkrasında da,taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerinde renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır..

Bir degisiklik vars ve ilgili yasayı paylasabilirseniz bende yaptırmak istiyorum cunki..
%70'den koyu olmayan filmlerde ceza uygulaması yapılmayacakmış. Filmler avrupa standartlarında olmalıymış. Yalnız sıkıntı şu aracınızın camındaki filmin %70 den koyu olmadığına inanıp inanmamak polis memuruna kalmış yani şansınıza kalmış. 1 numara cam filmi TUV'den kusurlu olarak geçiyormuş. 2 numara ve üstü söktürüldükten sonra geçebiliyormuş. ( yazdıklarımın tamamı durumu yaşamış kişilerin yazılarından alıntıdır bir fikir verebilmesi açısında yazıyorum. )

NOT: Dava açıldığında kesilen ceza iptal edilebildiği için çoğu polis memuru filme göz yummakta bunu defalarca yaşadım ama genede film yaptırmak risk taşımakta...

Yasanın değiştiğine dair vermiş olduğum bilgiden dolayı özür dilerim. Haberlerde böyle çıktığı için bende böyle biliyordum. Ama gerekli kurumlar bu yasa için çalışmaya başlamışlar bunuda bildirmekte fayda var. Arama motoruna " cam filmi yasak mı " yazılırsa haberlere ulaşılabilir.
Film konusunda detaylı bir bilgi aldım ve sizinle paylaşmak istedim.
Film yaptırmak şuanda yasakmış ve 166 TL cezası var,birincide araç uyarı alıyormuş ve ikincide eğer araç tekrar filmli camlarla görülürse bağlanıyormuş ceza konusuda dönem dönem dedi her zaman filmli camlara ceza yazılmaz,ama camlara film yapma yasağı kaldırılacakmış gündemde .

suffe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar İzmir'de tavsiye edebileceğiniz iyi işçiliği olan neresi var?

Bu uygulama ne kadar sürer saat olarak?

r_caliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
YAKIŞMIŞ GÜLE GÜLE KULLANIN:eyv

hasan33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cam filmi gerçekten yakışıyor arabaya :eyv

padaroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim ön yan camlar 1 numara, arka yan ve arka cam ise 2 numara, gayet güzel duruyor.