Fren Balatası ve Disk

frkanyavz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 ön fren balatası değişimi için yetkili servis 06/05/2020 tarihi itibari ile 530 TL fiyat verdi.
29 Haziran 2018 tarihinde yine aynı yetkili serviste 245 TL ye değiştirmiştim.
2 senede %100 den fazla zam gelmesi çok üzücü.
Özel servislere yöneleceğim.

Aynen hocam bende 2019 Ekimde 350 TL fiyat almıştım. 530 TL'ye özelde 3 tur değiştirirsiniz orjinal reno mais balatası 130 TL idi 2019 Ekimde değiştirdiğimde 150 TL olmuştur şimdide 50 TL'de işçilik verirsiniz, 330 TL'de cebinizde kalır.

ozggen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar diski TRW balatayı da mais marka aldım. Şimdilik bir sorun gözükmüyor ilerleyen zamanlarda yine bu konuya yazarım. Herkese teşekkürler.

smartt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim yorumlariniz için ncb48 ve smartt hocam.
Smartt hocam YellowStuff aradım ama bulamadım malesef Türkiyede.Nerden temin ettiniz acaba ?

İstanbul Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi’nde İlke Otomotiv diye bir firma var, otomobil grubu için Türkiye Distribütörü. Oradan temin ettim, değişimini de yine aynı sitede bir ustaya yaptırttım. Oldukça da memnunum.

Tüm motosikletlerimde de EBC sinterli ürünler kullanıyorum yıllardır, bence tartışmasız en kalitelisi.

smartt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Brembo delikli disk kullandınız mı hocam hiç?
Balatalarınız zaten yarışa uygun :) Ama disk eğer onu destekleyecek bir ürün değilse yine tam performansını alamayabilirsiniz.

Üstad kullanmadım hiç, ama neredeyse tüm motosikletlerimde yine EBC markasının halk arasında papatya disk olarak bilinen Vee serisi paslanmaz çelik ürünlerini kullandım. İnanın OEM ürünlerle kıyaslanamaz bile. Kısmet olursa Brembo da deneriz bir gün. Ama fiyat/performans EBC markasında daha iyi olduğu için tercih ediyorum.

tekel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar diski TRW balatayı da mais marka aldım. Şimdilik bir sorun gözükmüyor ilerleyen zamanlarda yine bu konuya yazarım. Herkese teşekkürler.
slm. bende araştırıyorum nereden aldınız acaba dediğiniz markalar zaten orjinal dimi

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de geçen ay sonu değiştirdim disk ve balataları. Fiyat bilgisi olsun herkese. TRW diskler 390 TL, mais balatalar 260 TL, işçilik de 100 TL verdim. Totalde 750 TL.