G.Scenic 1.5dci EDC Sedefli Beyaz ile aranızdayım.

sirya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tşk. Edrim arkadaşlar. Daha iyileri sizlerin olsun.
Bakalım 20000Km doldurup bakımdan sonra ne kadar değişecek yakıt.
17000 km de bakım yaptırdım. ortalamada 1lt düşüş oldu.

sabri çağlayan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi akşamlar
ortalama 47,8 gözüküyor son değer yine 5.8 olarak gözüküyor,
şehir içi kullanımın dışına çıkıyor bence 47.8 ortalama hız(bir nevi karışık olmuş). Benim ortalama hızım şu anda 3000 km boyunca 35 ve ortalama 6.7Lt/100km. de yani ortalama hızınız 40 altına düşünce tüketim artıyor doğal olarak.

jettthasan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
doğrudur, ankara eryaman ve şehir içine giriş geri dönüş vs. karışık ortalama oluyor, geçen sene ilk aldığımda temmuzda şehirlerarası ankara antalya yapmıştık tam kapasite yolcu ve eşya aynı zamanda klima açık shell yakıt ile sıfırlayıp kontrol ettim yaklaşık hız 100-110 civarında idi 5.3 görmüştüm. geçen hafta sonu yine sıfırladım, şehirler arası yolculuk bu sefer yine tam kapasite ve klima açık hız yaklaşık 110-120 bazı durumlarda sollama-yokuş vs. 5.6 gördü sonra stablize yol vs. 5.7 oldu.
temmuz ortasında bir yağ değişimi ve bakım düşünüyorum bakalım ne olacak.
bu arada carminat tomtom live den hala memnuniyetsizliğim devam ediyor çözümler arıyorum. reno ya multimedya-ön kamera sistemi gibi ürünler gelecekmiş bu sistemleri bekleyip inceleyeceğim
bilgi edinen taktıranlar olursa paylaşalım

sabri çağlayan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
doğrudur, ankara eryaman ve şehir içine giriş geri dönüş vs. karışık ortalama oluyor, geçen sene ilk aldığımda temmuzda şehirlerarası ankara antalya yapmıştık tam kapasite yolcu ve eşya aynı zamanda klima açık shell yakıt ile sıfırlayıp kontrol ettim yaklaşık hız 100-110 civarında idi 5.3 görmüştüm. geçen hafta sonu yine sıfırladım, şehirler arası yolculuk bu sefer yine tam kapasite ve klima açık hız yaklaşık 110-120 bazı durumlarda sollama-yokuş vs. 5.6 gördü sonra stablize yol vs. 5.7 oldu.
temmuz ortasında bir yağ değişimi ve bakım düşünüyorum bakalım ne olacak.
bu arada carminat tomtom live den hala memnuniyetsizliğim devam ediyor çözümler arıyorum. reno ya multimedya-ön kamera sistemi gibi ürünler gelecekmiş bu sistemleri bekleyip inceleyeceğim
bilgi edinen taktıranlar olursa paylaşalım
Ewet tomtom live tam fiyasko, şu yeni multimedia geldiğinde benide bilgilendirimisiniz.