Garanti süresi bitmeden.....

karmasa24

Ali KAYA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba. benim sorum şu olacak. aracımın garanti süresi mart ayında dolacak. acaba garanti dolmadan ne yapabilirim.... aslında aracımın bir sıkıntısı yok.. iyileştirme adına acaba bir seyler yapabilir miyim......iyi akşamlar

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Sıkıntısı olmayan araca serviste bir şey yapmazlar,rahatsızlık duyduğun bir ses veya durum varsa bunu servise bildirirsin onlarda gerekeni yaparlar...:eyv

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon vites topuzunu ya da el frenini filan yenileyin derim... :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba. benim sorum şu olacak. aracımın garanti süresi mart ayında dolacak. acaba garanti dolmadan ne yapabilirim.... aslında aracımın bir sıkıntısı yok.. iyileştirme adına acaba bir seyler yapabilir miyim......iyi akşamlar

BOGA arkadaşımızın dediği gibi direksiyon vites topuzunda çatlama, dökülme varsa değişim talep edin. bu aralar giddinki ellerinde yoksa getirtmeleri 1-2 hafta sürse bile garanti dolmadan değişir.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Deri olan yerleri değiştir . Benim garanti süresi bitmek üzere ve ben yeniledim. Zaten deri firması yenilenmiş renault eski deri firması ile çalışmıyormuş.
>Servise yalvarmak istemiyorsan nalburdan kağıt zımpara al ve direksiyonu el frenini vitesi zımparala:) Ben öyle yaptım ve hepsi yenilendi.....

tals

Mustafa SEVER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Deri olan yerleri değiştir . Benim garanti süresi bitmek üzere ve ben yeniledim. Zaten deri firması yenilenmiş renault eski deri firması ile çalışmıyormuş.
>Servise yalvarmak istemiyorsan nalburdan kağıt zımpara al ve direksiyonu el frenini vitesi zımparala:) Ben öyle yaptım ve hepsi yenilendi.....

renaultun bende deri firmasını değiştirdiğini duymuştum... ama zımpara ile ne yaptığını anlayamdım... Renaulta yalvarmak neden zorunlu değiştirmek zorunda. ben 1.5 yıl geçmesine rağmen silecek kolarımı garantiden değiştirdim... (silecek garantisi 6 ay olamsına ragmen)

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş

Zimpara Mi ?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

zımpara olayını hiç anlamadım :) yanlız direksiyor deforme olduysa bi yetkili servise gider gösterir eğer ki garantiye giriyor ise zaten yardımcı olurlar sonuçta öylede kazanılıyor..Yalvarma kelimesi hiç olmamış mal kendinin garanti kendinin neden yalvarsın hakkını arayacaksın...

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renaultun bende deri firmasını değiştirdiğini duymuştum... ama zımpara ile ne yaptığını anlayamdım... Renaulta yalvarmak neden zorunlu değiştirmek zorunda. ben 1.5 yıl geçmesine rağmen silecek kolarımı garantiden değiştirdim... (silecek garantisi 6 ay olamsına ragmen)
ya bazı servis danışman arkadaşlar gerek yok diyo yada ne biliyim daya çok soyulması lazım, elle tutulur yerlerin soyulması normal gibi sözler söyleyebilir. Bana söyledilerde ordan söylüyorum. Değiştirmediler. Bende polemiğe girmedim.
Kağıt zımpara aldım 5 dk zımparaladım, deri olduğu gibi soyuldu zaten. Sonra gittim komple değiştirdim. Şimdi hepsi yepyeni. geçen hafta değişti 25 inde garantim bitiyor:)

zımpara olayını hiç anlamadım :) yanlız direksiyor deforme olduysa bi yetkili servise gider gösterir eğer ki garantiye giriyor ise zaten yardımcı olurlar sonuçta öylede kazanılıyor..Yalvarma kelimesi hiç olmamış mal kendinin garanti kendinin neden yalvarsın hakkını arayacaksın...
Onur , herkes sizin gibi anlayışlı olamayabiliyor. Bana elle tutulur yerin soyulması normal dediler düşünün... Bu adama ben ne anlatsam anlamayacak öyle değil mi ???
Bende böyle yaptım :)

Benim söylediğim kolay çözüm yöntemi. İnsanlarımız garanti biterken değiştirmek isteyebilir.Yenilemek isteyebilir...:)