gereksiz uygulama (Motor Yıkama)

yunus_emre16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi ara bizim babada yıkatmıştı motoru aynı senin gibi daha sonra motor sarsıntılı çalışıyordu ama Allahtan çok fazla bişey yoktu sadece sarsıntı yapıyordu...Serviste eleman bobinleri bi söktü pas içindeydi işte bunlardan kaynaklanıyor dedi ama adedine 80 demişti o ara değiştirmedik...Senin bujilerde gitmiş anlaşılan inşallah başka bi yerlerede su gitmemiştir...Geçmiş olsun..

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kesinlikle bujilerde bujıleri cıkartıp içlerinn kurumasını saglayın imkan varsa hava tutun sorununz çozulcektr bravoda yaptık oldu :D

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
buharlı yıkama olabilir, hava tutup temizleyıcı uygun sprey de olabilir, her yıkamacıda yok, adamların kolayına geldiğinden, traktör yıkar gibi basıyolar motora basınçlı suyu, elk.aksam suyu kapıyo, kablolar çıkıyo, alıyolar paralarını, sonada abi normal bu geçer dıyolar, evet geçiyo sona...hatta lpgciler gibi, abi motorda sorun varmış ki yıkanınca ortaya çıkıyo deyıp pişkinlik yapan da var... :slcsatıncaya kadar bida yıkatman zati... geçmiş olsun...ıslık

ayrıca motor bölgesi fabrikadan özel ilaçlanıyor, parlak-temiz kalsın diye...yıkanınca oda gitmiş oluyor...tekrar ilaçlatmak lazım.(yağlı.cila gibi bişi)

Son düzenleme:

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tazyikli suyla motor yıkamak çok yanlış. su kaçmayacak yere bile kaçar bu şekilde.. beyinleri ve ateşleme elemanları muhafaza ettikten sonra hassas yerlere abanmadan yıkanmasında hiç bir problem yok.

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
görücez artık :D

speedy gonzales

Salih AYKUT,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhtemelen Bujilerden Kaynaklanıyor Ateşleme sorunu Var Arabada Hava Filtre Kutusunuda Kontrol Edin.

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende öyle bir hata yapmıştım ama dersimi aldım :Dbujileri söktürdüm ustama, güzelce temizlettim ondan sonra düzeldi.

onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
wd40 uygulamam

010lz.jpg

011get.jpg

012emu.jpg

Son düzenleme:

34DK1992

Galip ÖZTEKE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
wd-40 motor temizleme :) wd40 soket temizleme wd 40 şifali sprey valla :)