gereksiz uygulama (Motor Yıkama)

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar,
pazar günü uğraşacak birşeyler aradım ve yakın zamanda lagunasının motorunu yıkayan arkadaşımdan esinlenerek motoru yıkama girişiminde bulundum ki ömrümde yaptığım en büyük hata olarak kabul ediyorum bunu neyse motoru ilk önce autoking marka motor temizleme spreyini bir güzel motora boca ettim üründe sıkıntı yok herkeze tavsiye ederim gerçekten işe yarıyor ve yağı pası anında çözüyor ama yıkamak yerine bezle siliniz daha sorunsuz çözüm alırsınız. buraya kadar herşey normal ürünün kullanılışında tazyikli su ile yıkayın yazıyordu işyerinde ki araba yıkama tabancasıyla bir güzel yıkadım ilk çalıştırdığımda sorun yoktu ama daha sonralarında motor aşırı kasıntılı çalışmaya başladı çekiş aşırı düştü arabam kendini bile kaldıramıyor sürekli titriyor ve motordan tok bir şekilde ara ara patlama sesleri geliyor.. bujilerdenmidir diye çok merak ediyorum bilgisi olan arkadaşlar beni bu konuda aydınlatırsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Oksitlenme yapmıştır

onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
wd-40 motor temizleme :) wd40 soket temizleme wd 40 şifali sprey valla :)

wd40 candır
5356243538_wd_4020guitar20strings_xlarge.jpeg

yjqjth

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer ileride daha büyük bir sorunla karşıma çıkmazsa şimdilik sorun çözüldü gibi gözüküyor ne çekişte düşme var nede sarsıntılı çalışma.. ve araştırdım wd-40 uygulanan yezeyin daha sağlıklı çalışabilmesi için azda olsa yağ katkılıymış dolayısıyla motora sıkıldığında motorun üzeri yağla kaplanmış olacak buda semihin dediği gibi max. bir hafta sonra toz toplamasına sebep olacaktır.

herkeze alakasından dolayı teşekkür ederim

halook06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer ileride daha büyük bir sorunla karşıma çıkmazsa şimdilik sorun çözüldü gibi gözüküyor ne çekişte düşme var nede sarsıntılı çalışma.. ve araştırdım wd-40 uygulanan yezeyin daha sağlıklı çalışabilmesi için azda olsa yağ katkılıymış dolayısıyla motora sıkıldığında motorun üzeri yağla kaplanmış olacak buda semihin dediği gibi max. bir hafta sonra toz toplamasına sebep olacaktır.

herkeze alakasından dolayı teşekkür ederim
Kardesim ayni seyi ben de bugun aracima gaptim ayni senin sorunlari isaret ediyor motoru belki bi saat calistirdim el degmeyecek kadar isindi nemli yer kalmamis olmasi lazim diyorum ama gene de gecmedi senin arac nasil duzelmisti hatirliyormusun.?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.