Geri görüş kamerası

szralp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen sizin söylediğiniz gibi çözüm üretende olmuş daha önce menavrus yüklemiş kişilerde hiç sorun olmadan çalıştığı yazılmış forumda. Ayrıca bir kişi menavrusu lisanssız yükleyip bu işlemleri gerçekleştirip tekrar orjinal yazılım yüklendiğinde bu sorunun çözülebileceğini yazmış fakat sonuca ulaşabilmiş mi bilemiyorum site google translate desteklemiyor her yorumuda çevirmek oldukça zahmetli. Micon test menüsünüde ingilizceye çevirmiştim. Belki birinin işine yarar aşağıya ekliyorum.

http://www.daciaklub.pl/forum/download.php?id=10117

• ULC = (R-link/MediaNav, then the following is the version number, where for example "13" to "1.3");
• EU = Europa
• SA = Sud America (Sud America)
• OTH = other (altri [regioni del mondo ])
• X87 = Renault Captur
• M0 = piattaforma di Dacia, il segmento B
• M1 = segmento C
fotocamera • RVC = Reverse Video
• SWRC # 1 = steering wheel controls (remote control under the steering wheel, version 1 - rounded)
• SWRC # 2 = Steering Wheel Remote Control (Version 2 - edgy)

• X87 = Renault Captur
• B98 = renault IV
• K98 = renault IV Grandtour (combo)
• LHD = Left Hand Drive
• RHD = Righ Hand Drive
• ADAC = computer di bordo
• BVM = manual transmission

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yabancı forumları gezerek yeniden baya araştırma yaptım ve nasıl yapılacağını hallettim sayılır sadece uyumlu kamera ve bağlantıyı yapabilecek güvenilir bir yer lazım gibi menavrusa falan gerek kalmayacak diye düşünüyorum micom test ayarlarından aktifleştirmemiz yeterli olacak.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yapımı da söyle micom ayarlarından aktifleştiriliyor ve daha önce de bahsettiğim bağlantılarla geri görüş kamerası takılabiliyor ancak bu durumda navigasyondaki kabul et düğmesi basılamaz oluyor onun önüne geçmek için de mediaskin kurarak total commander programı aracılığıyla belli dosyaların yedeğini almamız gerekiyor sonra micomdan aktifleştirdikten sonra yedeği alınan dosyaları tekrar yüklediğinizde hem geri görüş kamerası için giriş aktif oluyor hem de navigasyondaki düğmenin bozulması düzeliyor.

lilikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç takip sistemlerine bakın istersieniz bi de ?

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
navigasyondaki kabul et düğmesinin kaybolması durumunu aştım arkadaşlar şu an geri görüş kamerası aracımda muhtemelen aktif ancak herhangi bir kamera takmadan test edebilmek için menavrus yüklü olup geri görüş kamerası takmayan arkadaş var ise forumda menavrusta geri görüş kamerası bağlı olmadan düğmeye basınca ekranını açıyor mu ona göre birşeyler daha araştıracağım :)

szralp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geri Gorus Kamerasi

navigasyondaki kabul et düğmesinin kaybolması durumunu aştım arkadaşlar şu an geri görüş kamerası aracımda muhtemelen aktif ancak herhangi bir kamera takmadan test edebilmek için menavrus yüklü olup geri görüş kamerası takmayan arkadaş var ise forumda menavrusta geri görüş kamerası bağlı olmadan düğmeye basınca ekranını açıyor mu ona göre birşeyler daha araştıracağım :)

Hocam madem astiniz bu durumu adim adim anlatim yapabilme imkaniniz var mi herkes yararlansin bilginizden kamera olarakta ebayde direk plaka lambaligina takilan bir kamera var italyan forumundakiler o kameradan siparis ediyorlardi sony nin.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam madem astiniz bu durumu adim adim anlatim yapabilme imkaniniz var mi herkes yararlansin bilginizden kamera olarakta ebayde direk plaka lambaligina takilan bir kamera var italyan forumundakiler o kameradan siparis ediyorlardi sony nin.

daha önceki yorumlarımda anlattığım gibi micom test ayarlarına girdikten sonra ,

SWRC # 2 seçiliyor (geri görüşü bu tuş aktifleştiriyor)

hemen alt satırında bulunan
X87 = Renault Captur

B98 = renault IV
K98 = renault IV Grandtour (combo)

seçeneklerinden biri seçiliyor bu geri görüş kamerasındaki uzaklık renklerinin görüntüsünü seçiyor.

ancak
SWRC # 2 seçilince orjinal navigasyona girerken kabul ediyorum tuşuna basamıyorsunuz aktif olmuyor bunun düzeltilmesi için bunları yapmadan mediaskin kurulup total commander programı açılıp rnav içindeki
DSI_config.bsd
DSI_EC_config.bsd
ULC_DTC. tbl

dosyaları bu işlemde değişiyor ve bunların yedeklenmesi gerekiyor. geri görüş aktifleştirildikten sonra is geri üzerine yazarak eski haline çevrilmesi lazım. Bu işlem sonucunda gerekli pinlere de takarsanız kamerayı çalışması lazım.

szralp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha önceki yorumlarımda anlattığım gibi micom test ayarlarına girdikten sonra ,

SWRC # 2 seçiliyor (geri görüşü bu tuş aktifleştiriyor)

hemen alt satırında bulunan
X87 = Renault Captur

B98 = renault IV
K98 = renault IV Grandtour (combo)

seçeneklerinden biri seçiliyor bu geri görüş kamerasındaki uzaklık renklerinin görüntüsünü seçiyor.

ancak
SWRC # 2 seçilince orjinal navigasyona girerken kabul ediyorum tuşuna basamıyorsunuz aktif olmuyor bunun düzeltilmesi için bunları yapmadan mediaskin kurulup total commander programı açılıp rnav içindeki
DSI_config.bsd
DSI_EC_config.bsd
ULC_DTC. tbl

dosyaları bu işlemde değişiyor ve bunların yedeklenmesi gerekiyor. geri görüş aktifleştirildikten sonra is geri üzerine yazarak eski haline çevrilmesi lazım. Bu işlem sonucunda gerekli pinlere de takarsanız kamerayı çalışması lazım.

Çok teşekkür ederim zaman bulduğum an deneyeceğim.
Şu kameranında siparişini vericem bugün italyan forumundakiler bu kameradan kullanıyorlardı.

http://www.ebay.com/itm/Sony-CCD-Re...rse-camera-Back-for-GPS-/261647695484?vxp=mtr

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim zaman bulduğum an deneyeceğim.
Şu kameranında siparişini vericem bugün italyan forumundakiler bu kameradan kullanıyorlardı.

http://www.ebay.com/itm/Sony-CCD-Re...rse-camera-Back-for-GPS-/261647695484?vxp=mtr

kamerayı alırken plaka lambasının boyutlarına uygun mu sitede ölçüleri verilmiş kameranın bizim arabalarınkini de ölçmek lazım 2 tip var hangisi uyumluysa onu alırız.