Geri vites Kamerası

Suat K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler,

2013 fluence r-link paketli araca geri görüş kamerası takılabiliyor mu acaba bir bilgisi olan var mı? Eğer takılıyorsa normal park sensörü kaldırılıyor mu yoksa ikisi bir mi kullanılıyor. Yeni clio larda r-link + kamera opsiyonel olarak alınabiliyordu sanırım.

mucan63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunun cevabini bende bekliyorum.eklenebilirsede 600 tl civari bisey isteyecekler. İlk arac alirken ekleyebilseydik sorun olmazdida simdi extradan 600 tl vermek zor olacak

ArdaAhmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu Konu Hakkında 2 Haftadır Detaylı Araştırma Yapıyorum Bende Yeni Bir Fluence Aldım Hatta ( Yeni Bir Fluence Aldım :) Fakat :( ) Diye Başlıklı Konum Bile Var :) R Link Sistemine Sonradan Geri Vites Kamerası Taktırılamıyor Onun İçin Multimedia Sistem Alman Gerekiyor Aracın orjinal Teyibi Değişiyor ve küçük Saat Bölmesini Çıkartıp Yerine Multimedia Sisteminin Monitörü Yerleştiriliyor Ben Yaptırdım Renault Yetkili Servisinde 2000 TL idi Pazarlık 1400 Tlye Sistemi Montajı Dahil Serviste Yaptırttım Daha Henüz Görmedm çünkü Aracı Cuma Günü Teslim Alacağım İyimi Oldu Kötümü Bilmeiyorum O Konuda Bilgi Veremiyeceğim ama Aracım Elime Gelir Gelmez Fotoğraf Çekip Yeni Bir konu Açacağım Sonradan Takılma Multimedia Sistemi Başlığı Altında Birde Park Sensörü Bağımsız Çalışıyor

Suat K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni renault Clio larda geri görüş kamerası almak için r-link de satın alınması gerekiyor. Ben zaten fluence alırken r-link almıştım ve R-link in zaten multimedya sistemi var. Eğer yeni cliolara takılabiliyorsa bizimkilere de takılabilyor olması gerekir sonuçta aynı sistem

ArdaAhmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef R link Sistemi Özel Bir Sistem Sonradan Donanım Takılması Ya Da Eklenmesine Müsade Etmiyor Kamerayı Takabileceğin Bir port Yok Ve Uygun Yazılım Yok

Suat K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler bilgi için. O zaman yeni satışa sunulan clio lardaki r-link ile fluence laradaki r-linkler farklı. Yeni Clio larda r-link paketi alana opsiyonel olarak geri görüş kamerası verilebiliyordu. Çok tuhaf bir durum olmuş

mucan63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Türkiye ve tüm servislerini bilgi eksikliğinden dolayı kınıyorum. Öyle servisler varki abi rlink ne nasıl bişey diyenler bile oldu. Eğerki rlink sistemine kamera takılıyorsa mevcut satılanlarada kamera bağlanır ve ona uygun yazılım yüklenir. Uzay mekiği değil sonuçta olan bi sisteme bi parça takılacak.

Tabi bu işler Renault Türkiye gibi sorumsuz bir firma tarafından yapılırsa herkes normal karşılıyor. Altyapısını oluşturmadan 2bin TL ye sattığı sistemin arkasında durmayan bir firmadır Renault Türkiye .

Suat K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Söylediklerine tamamamen katılıyorum Bencede bu kadar ileri bir multimedya sisteminden bahsediliyorsa elbet de geri göüş kamerası da takılıyor olmalı. Ama teknik bir konu olduğu için bir şey söyleyemiyorum. Bende r-link li olsun diye aldım aracı 7. aydayız hala doğru dürüst bir gelişme olmadı. Ne internet bağlantısı ne doğru düzgün applicationlar var. Aracın ömrü bitecek r-link hala yerine oturmamış olacak. Ayrıca uygulamalar ve internet bağlantısı da ne kadar tatmin edici olacak bu da kocaman ???. Bu konuda Renault Türkiye biraz geri de kaldı.

ArdaAhmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manisa Maisden Fluence Aldım Ve Ellerinde Hazır Olan Modellerden Aldım Aracımı Hemen Çıkartmak İçin Sonradan R Link Sistemini Gördüm Aracımda R Link Yok Diye Fabrikadan R Link Modelli Bir Fluence Spariş Ederken R Linki İnceledim Ve Geri Görüş Kamerası Yok Bende Sizin Gibi Merak Ettim Bir Kaç Arkadaşıma Ve Servise Başvurdum Arkadaşlar Takılmadığını Söyledi Renault Servisi de Kamera İçin Fluence R Link Sisteminde port Olmadığını Söyledi O Açıdan Bu Bilgiyi Paylaştım Hee Ne Olur Bilemem Tabi Belkide Kaynaktaki Bilgiler Yanlış Yada Gerçekten de Yok Bende Fabrikadan 1 Ay Araç Bekleyeceğime Ellerindeki Aracı Aldım Renault Servisinde Reaultun Onayladığı Multi Media Sistemi Taktırdım Geri Görüş Kameralı Hatta r Linkden Daha İyi olduğunu Söyleyebilirim Çünki Daha Fazla Format Ve Video Desteği Var Aracımda klipli Müzik Dinleyebiliyorum Tüm Direksiyon Bağlantılarıyla uyumlu Çalışıyor Ve Ekran Çözünürlüğü R Linkden Daha İyi Canlı ve Parlak Siz Aracında R Link Yada Navigasyon Olmayanlara Tavsiye mutlaka Renault Servisindeki multimedia Sistemi Taktırmalarını Tavsiye Ederim

Suat K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o zaman buradan şu sonuç çıkıyor bizim fluence deki r-link ile yeni çıkan clio ların r-linkleri farklı. Çünkü yeni çıkan clio ların r-linklerine geri görüş kamerası takılabiliyor. (Opsiyonel olarak satıyorlar)