Geri Vitese Zor Geçme Sorunu

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bunu bu güne kadar kullandığım tüm arabalar da yaşadım. Ford fiesta, astra h, accent, i20, mitsıbishi lancer, Polo, clio3, clio4 daha bir çok arabada. Bu bir sorun değildir kanımca.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaja tam basmamak, geri vitese hızlıca geçmeye çalışmak v.b. şeyler yüzünden böyle oluyor. Vites arızası olsa tüm geçişlerde sorun yaşanır. Sadece geri vitese alırken debriyaja sonuna kadar basmak ve vites değişiminde yavaş ve nazikçe geçiş yapmak gerekiyor. Hızlı olunca geçmiyor. :)

Ben bunu bu güne kadar kullandığım tüm arabalar da yaşadım. Ford fiesta, astra h, accent, i20, mitsıbishi lancer, Polo, clio3, clio4 daha bir çok arabada. Bu bir sorun değildir kanımca.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkes yazmış bende yazayım. bu bir sorun değil. bazı şanzımanların yapısı ile alakalı bir durumdur. geri vitese geçmediği zamanlar aracı boşa alıp debriyajı bırakıp tekrar basarak vitese geçirebilirsiniz. hızlıca vurarak ta geçirebilirsiniz ama bu zararlı yöntem kimse bunu istemez. daha önceki aracım olan 93 temrada bu durumu yaşadığımda ustaya danışmıtım. böyle izah etmişti.

Van Gogh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımda da bu sorun mevcut. Arka park ışıkları yandığı halde vites geçmemiş oluyor. Açıkçası bazı durumlarda can sıkıcı bir hal alabiliyor bu.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her araçta olur bu sorun ,tekrar debriyaja basıp aratsın vitesi düzelir.

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumşarınız için hepinize teşekkür ederim...
her araç geri vitese biraz zor geçer farkındayım, ancak birçok farklı marka ve model araç kullanmama rağmen ilk defa rahatsızlık derecesinde yaşıyorum bu sıkıntıyı...

Ramazan1988

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de r19 var geriye geçmiş gibi. Yapıyor geçmiyordu usta ya götürdüm altında levyesi varmış oradan ayarladi

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Geri vitese zor geçmesi her araçta olan bir durum. Tam geçsin istiyorsanız geriye taktığınız zaman kavrama noktasına doğru ayağınızı hafifçe kaldırın ve bu esnada geri viteste bulunan vites çubuğunu geri vitese doğru itin... debriyaj pedalından ayağınızı hafifçe kaldırırken elinizle vitesi yerine oturtmaniz, vitesin tam oturmasını sağlayacak. Ben böyle yapıyorum... yada 1e takip tekrar geriye takıyorum ama bazen olmuyor bu... en iyisi kavrama noktasını ayarlarken eliniz ile yardımcı olmak...