Gizli ozellikler ve merak edilenler Yardimlasma

bugcebilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi akşamlar. Ben v8-v9 güncellemelerini indirdim. Ancak aracım otomatik görmüyor. (fat32 ile güncelleyip direk dosyaları attım.) Yedek almak için boş bellek taktığımda da yedek almıyor. İşin garibi aracımda android auto çalışıyor, direksiyondaki ses komut tuşuna bir kere basınca google asistan da çalışıyor. Ama aracımda navigasyon ve uygulamalar yok. Ne yapacağım bilmiyorum. Yaşayan arkadaşım var mı benim durumu

buroplus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,
ekransız touch paket aracımda ABS ecu üzerinden gelişmiş anti patinaj (Extended grip) özelliğini açabiliyorum. Açtığımda gösterge paneli üzerinde bilgisi görünüyor ancak menü içerisine ekleyemedim.
DDT4ALL üzerinde
Kod:
"XFF - MEGANE IV SEDAN" Audio > RadNav 2x v2.5 > [Audio] RadNav 2X 2.5 > Configuration > ECU Configuration - Part II > Settings
altındaki "Extended grip" Present yapıp "write HMI" yaptığımda hiç bir değişiklik olmuyor. (Expert mode açık, Konsolda üzerinden istek gidiyor ancak cevap gelmiyor)
Aynı ecu bağlantısından ([Audio] RadNav 2X 2.5) yorgunluk algılama ekranını açabilmiştim.
Bazı özelliklere espace modeli üzerinden erişilebildiğini yabancı forumlarda okumuştum. Bu konuyla ilgili tecrübesi ya da önerisi olan varmı?

bugcebilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sonunda güncellemeyi yaptım. yapamama sebebim de force dpdate dosyasının sonunda .txt yazmaması imiş. başına gelen olursa buradan görür de yapar sanırım. bende @befe videoları sayesinden fark ettim. Ancak şimdi de yükleme bitti, açıldı sonra bir açılıp 5 dakika sonra kapanıyor. bir açılıyor 5 dakika sonra kapanıyor ekran. neden yapar acaba. sürüme baktım v9 olmuştu. @befe sana ulaşamıyorum :)))

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Herkese Merhaba,
ekransız touch paket aracımda ABS ecu üzerinden gelişmiş anti patinaj (Extended grip) özelliğini açabiliyorum. Açtığımda gösterge paneli üzerinde bilgisi görünüyor ancak menü içerisine ekleyemedim.
DDT4ALL üzerinde
Kod:
"XFF - MEGANE IV SEDAN" Audio > RadNav 2x v2.5 > [Audio] RadNav 2X 2.5 > Configuration > ECU Configuration - Part II > Settings
altındaki "Extended grip" Present yapıp "write HMI" yaptığımda hiç bir değişiklik olmuyor. (Expert mode açık, Konsolda üzerinden istek gidiyor ancak cevap gelmiyor)
Aynı ecu bağlantısından ([Audio] RadNav 2X 2.5) yorgunluk algılama ekranını açabilmiştim.
Bazı özelliklere espace modeli üzerinden erişilebildiğini yabancı forumlarda okumuştum. Bu konuyla ilgili tecrübesi ya da önerisi olan varmı?

"Extended Grip" seçeneğini "Present" şeklinde değiştirdikten sonra ddt4all programı sol üstündeki "Expert Mode" + "After Sales" seçilir. Sonra "Present" değişikliği yaptığımız satırın hizasındaki sarı renkli "Write HMI" tuşuna tıklayıp, sonra aynı açılan pencerenin sol üstünde yine sarı renkli "Key Off/On Reset" tuşu üzerinden resetleme yapmalısın... Ekran açma/kapama tuşuna basılı tutarak resetleme yaparsan olmaz.

ibrahimyanik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Ben geçen hafta Megane 4 Touch paket aldım. Araca Orjinal serviste dokunmatik ekran ve geri dönüş kamera taktırmak istiyorum. Fiyatının ne kadar olduğunu belirtirseniz çok memnun olurum. Sizce serviste orjinal mi yaptırmak daha iyi yoksa dışarıda taktırmak mı ve servis gibi kaliteli olur mu? Bir de Touch paket aracımın gizli özellikleri varsa hangilerini açabilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

buraksoylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Ben geçen hafta Megane 4 Touch paket aldım. Araca Orjinal serviste dokunmatik ekran ve geri dönüş kamera taktırmak istiyorum. Fiyatının ne kadar olduğunu belirtirseniz çok memnun olurum. Sizce serviste orjinal mi yaptırmak daha iyi yoksa dışarıda taktırmak mı ve servis gibi kaliteli olur mu? Bir de Touch paket aracımın gizli özellikleri varsa hangilerini açabilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba son baktığımda 7.000₺ civarı bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

HakanEmre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://streamable.com/u1n3se stoplarin karsilama ve kapatma kombinasyonu... begenenlere kodlarin resmini atabilirim C ledlerde ayni sekilde yaniyor suan

Merhaba bunun kodlamasını biraz daha ayrıntılı tarif edebilirmisiniz üstadım

Konu içinde bir mesajda kısa bir tarif var ama kilit açma kapamada 3 kez yanıp sönmesini nasıl kodlayabiliriz?
Ayrıca özelden de mesaj gönderdim :)

buroplus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@himrah hocam merhaba, dediğiniz şekilde denedim malesef aktif olmuyor. ABS üzerinden açtığımda gösterge panelinde "Gelişmiş otom. antipatinaj devrede" mesajı çıkıyor.
Sonrasında
Kod:
Audio > RadNav 2x to 1.4 > Configuration > ECU Configuration - Part II > Settings
altındaki ExtGrip = Present yaptıktan sonra Expert mode ve After Sales seçip "write HMI" işlemi yapıyorum. Bu işlem sonrasında aynı ekranda en üstteki Key Off/On Reset yapıyorum. Hatta arabayı kilitleyip biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırıp kontrol ediyorum ancak menüye eklenmiyor.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
@himrah hocam merhaba, dediğiniz şekilde denedim malesef aktif olmuyor. ABS üzerinden açtığımda gösterge panelinde "Gelişmiş otom. antipatinaj devrede" mesajı çıkıyor.
Sonrasında
Kod:
Audio > RadNav 2x to 1.4 > Configuration > ECU Configuration - Part II > Settings
altındaki ExtGrip = Present yaptıktan sonra Expert mode ve After Sales seçip "write HMI" işlemi yapıyorum. Bu işlem sonrasında aynı ekranda en üstteki Key Off/On Reset yapıyorum. Hatta arabayı kilitleyip biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırıp kontrol ediyorum ancak menüye eklenmiyor.

Merhaba,
Şu tarifleri denemenizi tavsiye ederim;

ibrahimyanik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. 2016 model Megane 4 Sedan aracımın bazı gizli özelliklerini açmak için altta linkini verdiğim siteden Pic18f23k80 çip uyumlu Elm 327 Obd2 cihaz aldım. Bilgisayardan DDT4ALL programıyla viraş aydınlatmayı açmak veya lastik basıncını psi'a çevirmek istediğimde, program cihaza bağlandığı halde hiçbir veri okumuyor ve işlem gerçekleştirmiyor. Bunun çözümü için ne yapabilirim?

Cihazı Aldığım Site: https://otoeko.com/elm327-v1-5-bluetooth-pic18f25k80-arac-ariza-tespit-cihazi/

5w0JYJ.png