Gösterge paneli devre dışı acil

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dijital gösterge paneli devre dışı oldu hiç birşey görünmüyor sadece marşa basma esnasında görüntü geliyor gidiyor.
o kadar anlık... arıza ne olabilir açaba.

Malasef dijital ekranınız arızalanmış bu konuda sizin yapabileceğiniz herhangi bir şey yok. Sigortayla alakalı bir durumda değil. İyi elektronikçiler tamir yolu ile sorunu çözüyor(ne kadar sağlıklı olacağını siz düşünün). Öncelikle servise gidip arıza bilgisinin ne olduğunu öğrenin ki Scenic 2'ler özellikle 2004-2006 arası tüm sceniclerde bu kronik sorun yaşanmaktadır.

Yapacağınız iki şey var..
1. İnternette arattığınızda bulabileceğiniz scenic 2 'ye özel dijital ekran tamir işlerini yapan birilerini bulacaksınız. Bu size tahmini 200-300tl arasına gelecek fakat garantili bir işlem olmadığı için tekrarlama durumu yada başka şeylerde sorun olma durumu baş gösterebilir.
2. Mais'e mail atacaksınız. Bu bu şekilde ekranım gitti bu sorun kronik bir sorun ve mağduriyetimin giderilmesini istiyorum diye bu aracınız serviste daha önce girişleri olup olmamasına yada iyi niyet göstergesi olarak Mais ekranın tamamını ücretsiz değiştirebilir yahut yarı yarıya ücretle yahut tamamını sizden isteyebilir. Ama yarı yarıya olacağını düşünüyorum. Bu da size 350tl gibi bir tutar ile sıfır bir ekranla değiştirmiş olacaksınız.

rambokeke

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 2004 scenic2 var benim ekranda karardı teyp kısmı komple gitti hız göstergesi devir göstergesi çok az gözüküyordu servise gittim ekran gitmiş dediler 1250tl fiyat verdiler 250tl indirim yaptılar taktırdım tabi ekran değişince kilometre sıfır oluyor servis önceki klometresini evraklara yazıp teslim ediyor araç muayenesinde sorun çıkarsa yani klometre niye bu kadar düşük diye malum araç 2004 model servis evraklarını gösterirsiniz dedi ekran değişimi oldu diye