Guncel basarsoft 2022.07 haritasi

korkuttum

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşşekürler nng güncelleme için bir rehber var mı?

ahmetoguz52

Kayıtlı Üye
52-Ordu
Çok teşşekürler nng güncelleme için bir rehber var mı?

NNG dosyasını degistirmek icin ben şöyle yapıyorum 2 kez bu sekilde guncelledim ve son haritami da yine @gencosman1453 abim atmıştı sağolsun.
İlk olarak kendi flash belleginizi FAT32
olarak bicimlendirip içindeki butun dosyalari sildirin (icinden dosyalarınizi alin tabi önceden)
Daha sonra flashiniz icine nng yedek, nng ve nng guncel adında dosyalar olusturun ben boyle yapiyorum garanti olsun diye nng guncel dosyasi icerisine indirdiğiniz dosyayi rardan cikartin daha sonra icindeki NNG dosyasini direkt olarak kopyalatin.
Simdi araca geçip motoru çalıştırin islem sırasında sakin motoru durdurmayin Wince menusune giriş için YouTube da ve forumda videolar var burdan anlatirsam karışık olur
Winceye giriş sifreleri sistem sürümü 4.x.x olanlar için 8005-0362 videoyu izlediğinizde daha iyi anlayacaksınız wince arayüzüne girince md klasörü sizin flash dosyanız storage card4 ise sistemde yüklü harita dosyaniz ilk olarak storage card4 icindeki nng klasorunu kopyala yapip md dosyasi icinde nng yedek dosyasina atın bu işlemden sonra storage card4 icindeki nng klasorunu kes yapip md içindeki nng dosyasina atin artik multimedyada herhangi bir harita yüklü değildir simdi md içinde nng dosyasında indirdiğiniz NNG dosyasini storage card4 un icerisine yollayin hiçbir şeyi ayırmadan atmalısınız islem bittikten sonra motoru durdurun kartı çıkartıp kapilari kilitleyip biraz bekleyin tekrar kapilari açıp motoru çalıştırin yeni haritaniz yüklü olacaktır
Not:Ben harita guncellerken bu yöntemi kullandım biraz fazla garantici gelebilir ama su ana kadar bir sorun yaşamadım olabilecek herhangi bir sorunda yine sorumluluk almayacağımı belirtmek isterim.

korkuttum

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
NNG dosyasını degistirmek icin ben şöyle yapıyorum 2 kez bu sekilde guncelledim ve son haritami da yine @gencosman1453 abim atmıştı sağolsun.
İlk olarak kendi flash belleginizi FAT32
olarak bicimlendirip içindeki butun dosyalari sildirin (icinden dosyalarınizi alin tabi önceden)
Daha sonra flashiniz icine nng yedek, nng ve nng guncel adında dosyalar olusturun ben boyle yapiyorum garanti olsun diye nng guncel dosyasi icerisine indirdiğiniz dosyayi rardan cikartin daha sonra icindeki NNG dosyasini direkt olarak kopyalatin.
Simdi araca geçip motoru çalıştırin islem sırasında sakin motoru durdurmayin Wince menusune giriş için YouTube da ve forumda videolar var burdan anlatirsam karışık olur
Winceye giriş sifreleri sistem sürümü 4.x.x olanlar için 8005-0362 videoyu izlediğinizde daha iyi anlayacaksınız wince arayüzüne girince md klasörü sizin flash dosyanız storage card4 ise sistemde yüklü harita dosyaniz ilk olarak storage card4 icindeki nng klasorunu kopyala yapip md dosyasi icinde nng yedek dosyasina atın bu işlemden sonra storage card4 icindeki nng klasorunu kes yapip md içindeki nng dosyasina atin artik multimedyada herhangi bir harita yüklü değildir simdi md içinde nng dosyasında indirdiğiniz NNG dosyasini storage card4 un icerisine yollayin hiçbir şeyi ayırmadan atmalısınız islem bittikten sonra motoru durdurun kartı çıkartıp kapilari kilitleyip biraz bekleyin tekrar kapilari açıp motoru çalıştırin yeni haritaniz yüklü olacaktır
Not:Ben harita guncellerken bu yöntemi kullandım biraz fazla garantici gelebilir ama su ana kadar bir sorun yaşamadım olabilecek herhangi bir sorunda yine sorumluluk almayacağımı belirtmek isterim.

Harika tam benim yapmayı planladığımdan, sadece eski dosyalardan klasör içinde kalması gereken varmıdır diye düşünüyorumdum, ama sorun çıkmadığını öğrenince rahatladım. Çok teşekkürler bilgi için.

ahmetoguz52

Kayıtlı Üye
52-Ordu
Harika tam benim yapmayı planladığımdan, sadece eski dosyalardan klasör içinde kalması gereken varmıdır diye düşünüyorumdum, ama sorun çıkmadığını öğrenince rahatladım. Çok teşekkürler bilgi için.

Rica ederim ne demek yine elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

gencosman1453

Kayıtlı Üye
16-Bursa

chetaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar içinden sadece haritayı poi yi alıp yüklemeyin komple yüklerseniz daha iyi olur çünkü içersinde global cfg dosyasının güncel hali mevcut. Hız sınırı vb. Bilgilerin en güncel hali içinde mevcut.
Wince ile yüklemek için NNG dosyası

https://www.dosya.tc/server42/owubzg/2022.07.zip.html

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Paylaşım için teşekkürler.

Wince ile sistemin orijinalinin bir kopyasını aldıktan sonra güncel haritayı yüklemek istiyorum.

Cihaz sürümüm Medianav Evo 9.1.3

Mevcut harita bilgileri ise;

Temel Harita 2013.06
Data source: NNG Ltd.

Türkiye 2016.Q2
©2016 HERE, www.nng.com/partner materials

olarak görünüyor.

Sistem orijinal, daha önce dışarıdan hiç harita yüklenmedi.

Sizin paylaştığınız bu NNG dosyasını olduğu gibi wince yoluyla yükleyip haritayı kullanabiliyor muyuz, yoksa daha önce sistemin kırılması mı gerekiyor?

gencosman1453

Kayıtlı Üye
16-Bursa
Paylaşım için teşekkürler.

Wince ile sistemin orijinalinin bir kopyasını aldıktan sonra güncel haritayı yüklemek istiyorum.

Cihaz sürümüm Medianav Evo 9.1.3

Mevcut harita bilgileri ise;

Temel Harita 2013.06
Data source: NNG Ltd.

Türkiye 2016.Q2
[emoji2398]2016 HERE, www.nng.com/partner materials

olarak görünüyor.

Sistem orijinal, daha önce dışarıdan hiç harita yüklenmedi.

Sizin paylaştığınız bu NNG dosyasını olduğu gibi wince yoluyla yükleyip haritayı kullanabiliyor muyuz, yoksa daha önce sistemin kırılması mı gerekiyor?
Öncelikle paylaştığım dosyalarla wince tarafına geçmene gerek yok hepsi lgu formatında. Önce 2018 Q4 haritayı fat 32 ile formatlanmış usb belleğe at. Cihaza tak güncelleme gelmesini bekle. Tamam dedikten sonra bitmesini bekle. Ya araba çalışır vaziyette olsun yada sürekli kontağın açık dursun.cihaz kapanip açılacak mudahale etme. Radyo açılınca işlem tamamdır.
https://s2.dosya.tc/server23/s...2018_Q4_harita_ve_TMC.zip.html
Daha sonra yine usb belleği fat 32 ile formatla ve bu seferde paylaştığım 2022.07 haritayı at. Güncel haritan hazır. güle güle kullan.

Son düzenleme:

chetaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle paylaştığım dosyalarla wince tarafına geçmene gerek yok hepsi lgu formatında. Önce 2018 Q4 haritayı fat 32 ile formatlanmış usb belleğe at. Cihaza tak güncelleme gelmesini bekle. Tamam dedikten sonra bitmesini bekle. Ya araba çalışır vaziyette olsun yada sürekli kontağın açık dursun.cihaz kapanip açılacak mudahale etme. Radyo açılınca işlem tamamdır.
https://s2.dosya.tc/server23/s...2018_Q4_harita_ve_TMC.zip.html
Daha sonra yine usb belleği fat 32 ile formatla ve bu seferde paylaştığım 2022.07 haritayı at. Güncel haritan hazır. güle güle kullan.

Wince tarafına geçmek istememin nedeni, orijinal sistemin bir kopyasını alabilmek içindi.

Hazır wince'ye geçmişken güncellemeyi de oradan yaparım diye düşündüm.

Wince'den sizin paylaştığınız NNG dosyasını tek başına kopyalarsam çalışmayacak anladığım kadarıyla.

Daha önce 2018 Q4 haritanın NNG dosyasını mı yüklemek gerekiyor? Tabi böyle bir NNG dosyası var mı bilmiyorum. Bahsettiğiniz 2018 Q4 lgu formatında çünkü.

ahmetoguz52

Kayıtlı Üye
52-Ordu
Wince tarafına geçmek istememin nedeni, orijinal sistemin bir kopyasını alabilmek içindi.

Hazır wince'ye geçmişken güncellemeyi de oradan yaparım diye düşündüm.

Wince'den sizin paylaştığınız NNG dosyasını tek başına kopyalarsam çalışmayacak anladığım kadarıyla.

Daha önce 2018 Q4 haritanın NNG dosyasını mı yüklemek gerekiyor? Tabi böyle bir NNG dosyası var mı bilmiyorum. Bahsettiğiniz 2018 Q4 lgu formatında çünkü.

merhabalar öncelikle harita konusunda winceye geçiş yapıp üstünde olan haritanın kopyasını alabilirsiniz ama bütün sistemin bir kopyasını almak nasıl olur bilemiyorum,dediğmiz gibi haritayı winceden de güncelleyebilir lgu dosyaları ile de güncelleyebilirsiniz Basarsoft haritanın kullanılması için önceki haritanın da Basarsoft kaynaklı olması gerek diye biliyorum bu yüzden ilk önce haritayı isterseniz lgu isterseniz nng ile 2018e güncelleyip daha sonra bu 2022.07 haritasını lgu ile güncelleyebilirsiniz benim de ilk başta sizin gibi haritam çok eski hatta bozuktu

chetaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar öncelikle harita konusunda winceye geçiÅŸ yapıp üstünde olan haritanın kopyasını alabilirsiniz ama bütün sistemin bir kopyasını almak nasıl olur bilemiyorum,dediÄŸmiz gibi haritayı winceden de güncelleyebilir lgu dosyaları ile de güncelleyebilirsiniz Basarsoft haritanın kullanılması için önceki haritanın da Basarsoft kaynaklı olması gerek diye biliyorum bu yüzden ilk önce haritayı isterseniz lgu isterseniz nng ile 2018e güncelleyip daha sonra bu 2022.07 haritasını lgu ile güncelleyebilirsiniz benim de ilk baÅŸta sizin gibi haritam çok eski hatta bozuktu

Başarsoft haritanın kullanılması için önceki haritanın da Başarsoft kaynaklı olması gerektiğini anladım fakat söz konusu "2018 Q4" de Başarsoft değil mi?

Buna göre; onu yüklemeye çalıştığımda da önceki haritanın da Başarsoft olması gerekmiyor mu? Orası kafa karıştırıcı.

Şu ana kadar dışarıdan herhangi bir harita yüklemedim ve yanlış bir şey yükleyip sistemi kilitlemek istemiyorum.

Sizin sistem sürümü de 9.1.3 mü? Bana anlattığınız şekilde mi güncellediniz?