Güneş Gözlüklerimizide Taktık Yaza Hazırız :) Clio 4 joy

blk_paşa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabanın çok koyu duruyo camlarıda ben 3 numara zannetim yanış anlaşılma pardon kardeşim....

Estağfurullah yanlış anlama yok sonradan bende baktım fotoda koyu çıkmış aslında bana açık bile geldi içerisi komple gözüküyor özellikle ön taraf ön camdan gelen ışık aydınlatıyor içerisini ama arkacam 3 numara olduğu için arkalar daha koyu duruyor önlerden halbuki arka yanlarda 2 numara

blk_paşa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk defa böyle bir sebep duyuyorum..Bana çok mantıklıda gelmedi..
Kaza sırasında parçalanan camdan kesikler,büyük ve orta çaplı damar yaralanmaları olur..
Yani filmin bir faydasıdır camın parçalanmaması..Zaten 150 liralık filmlerde parçalanma yine iyi olur...Camı bir arada tutabilecek kalitede filmlerde parçalanma olmaz..
Sanırım karşılaştığınız polis biraz işkembeden atmış..Zaten bundan dolayı olsaydı kanunda açık açık yazardı..
Bügun belediyenin bile makam araçların 3 numara film var..Ceza adamına göre yazılıyor...
Camları yaktırsanız camlarımı değiştirin der bilmiyorum.. ama fabrika çıkışı karartılmış camlar focus da olması lazım ve o arabalar için sıkıntı olmuyor diye biliyorum..
İyi forumlar

size katılıyorum polisler belediye araçları makam araçları ultra lux ve lux kodoman araçları hep filmli hadi diyelim cam dağılmıyor peki o zaman ya zırhlı makam araçları ne olacak kursun geçirmiyor ki dağılsın bir yerden aldığım makaleyi paylaşmak istiyorum makale Ankara emniyet müdürlüğü tarafından yazılmış;

"Trafik güvenliği açısından otomobil camlarının, sürücüye iyi bir görüş olanağı sağlaması ve sürücünün görüş alanını kısıtlamaması gerekmekte olup, yukarıda belirtilen şekilde olan araç camlarının kullanılması durumunda, sürücüler özellikle gece görüşün daha da azaldığı zamanlarda sağ ve soldan ani olarak çıkan canlı veya cansız nesneleri algılayamamakta, akan trafiği rahat takip edememekte bununla birlikte, aracın içinin rahat görülememesinden dolayı güvenlik zafiyeti oluşmaktadır. Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca çıkartılan “Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği” (MARTOY) kapsamında yürürlüğe konulan gerek “Motorlu Araçlar ve Römorklarının Emniyet Camları ve Cam Malzemeleri ile İlgili Tip Onayı Yönetmeliği (92/22/AT)” ve gerekse eşdeğeri olan “Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonunun R43 sayılı Regülâsyonunda” tüm camların uyması gereken teknik şartlar belirtilmiştir. R43 Regülâsyonunun 2.13.1 ve 2.18.2 maddelerindeki tariflerin kapsamında olmayan emniyet camının; ışık geçirgenliği % 70’in altında ise muhtelif deney işleminden geçmesi ve buna Sanayi ve Ticaret Bakanlığından ulusal tip onayı alınması gerekmekte olup, tip onayı düzenlenen bu tür renkli camların “E” veya “e” işaretinin yanında “V” sembolü ile gösterilmesi zarureti bulunmaktadır. Bu itibarla, araçlarda bulunan renkli camların yukarıda belirtilen teknik mevzuata uygun olması gerekmektedir. Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 63 üncü maddesinde; “taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır” hükümleri bulunmakta olup, yukarıda belirtilen hükümlere uymadığı tespit edilen araçlar hakkında, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 30 uncu maddesi doğrultusunda gerekli yasal işlemler yapılmaktadır. Bilgilerinize."

diye bir makale yani öylede böylede yasak adamına denk gelirsen yazar affetmez ama gelmezsen sorun yok :) tabi cezayı tetikleyen unsurlarda var bunlar hız, yüksesde müzik, abart egzoz, agresif kullanım ve dış modifiye bunlar birleşirse zaten şansınız yok :)

masaladam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımda 3 numara cam filmi mevcut, bugüne kadar da kulladığım bütün araçlara 3 numara ziebartta cam filmi yaptırdım ,
Aracımın içini neden başkası görsün (?) Ailem, kız arkadaşım varken neden başkasıda izlesin . Yaparım en koyu cam filmimi uygulumada da varsa cezası yerim gocunmadan . Gülü seven dikenine katlanır. Ki bugüne kadar da yediğim tek trafik cezası; emniyet şeridi ihlali ;)

deathrider

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımda 3 numara cam filmi mevcut, bugüne kadar da kulladığım bütün araçlara 3 numara ziebartta cam filmi yaptırdım ,
Aracımın içini neden başkası görsün (?) Ailem, kız arkadaşım varken neden başkasıda izlesin . Yaparım en koyu cam filmimi uygulumada da varsa cezası yerim gocunmadan . Gülü seven dikenine katlanır. Ki bugüne kadar da yediğim tek trafik cezası; emniyet şeridi ihlali ;)
ceza ödemekte sorun yok..Filmleri sötürüp gidiyorsun emniyete..150 ceza 300 de film parası gitti..
1 hafta içinde sötürmezsen aracını bağlarlar..

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayirli olsun yakismis :eyv :masallah maşallah kazasiz belasiz mutlu gunlerde kullanin...

Tapatalk programından takla atarak gönderildi.

S-DİZAYN KROM OTO A.K.S

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tek eksiklerin Stop Alt Ve Far Alt krom çıtaların. Hayırlı olsun güle güle kullan :bravo

blk_paşa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayirli olsun yakismis :eyv :masallah maşallah kazasiz belasiz mutlu gunlerde kullanin...

Tapatalk programından takla atarak gönderildi.

Teşekkür ederim cümlemize kazasız belasız mutlu günler inşallah

S-DİZAYN KROM OTO A.K.S

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;
Ürün kalıplı ve krom olarak bizde mevcut . Nasıll kullanacağınız size kalmış . Sınır yok. Olabilecek her şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz.:eyv