Güzel oldu be... 3 ayda bu kadar yapabildim My R9

leventince14

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah çok temiz ve diri duruyor. 10 numara araba tek göze batan arka tampon.

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kerem abi burada birkaç kaportacıya sordum tamponları,çıtaları (yeni çıta alıp boyatma), aynaları, panjuru ve spoileri boyamaya 300-350 TL para istediler. NAsip olurda memlekete gidersem orada kaportacı tanıdıklar var ve çok daha uyguna boyatırım diye düşünüyorum. Buarada bir boyacıya gidip plastik ilacı, astar ve boya fiyatlarını öğrenicem aynı zamanda, fiyatı uygun gelirse alıp yaparım kendim. Sinyallerde beyaz abi zaten yeni değiştirdim. Sisler için ayrıca yer açmadım oraya, 16 DH 662 R11 Turbosu olan Bülent kardeşim sayesinde Bursa'da bir parçaçıda Fi tarihinden kalma R9-11 GTL tamponları varmış (1983-1987 arası kare farlı modeller) sislerin olduğu yerler normalde sinyal yeriymiş ben sis yeri yaptım :D :D

Bülent ile alakası olduğunu biliyordum. :)
Ön tampon çok şık olmuş :D

Bu arada Bülentin aracı 21 değil 11 tubo :)

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bursadaki r11 turbo ne renk? Fotosu var mı? Birde tamponu aldığınız parçacı neresi ? Dükkan ismi ve yeri var mı ? Güzel r9 parçaları varsa uğrarım .

ALoNso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bursadaki r11 turbo ne renk? Fotosu var mı? Birde tamponu aldığınız parçacı neresi ? Dükkan ismi ve yeri var mı ? Güzel r9 parçaları varsa uğrarım .
Kaan abi merhaba. Epeydir görünmüyordun. Faceden aratırsan Bülent Bedir. Benim arkadaşımdır. Selamımı iletirsen her türlü parça konusunda yardımcı olur. Eski 34zl0214 R11 elektronik vardı. O araç biraz değişime uğradı. Kahverengimsi bir renge döndğ :)

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir an bursada kırmızı bir turbo vardı o ortaya çıktı zannettim .

LaCRiMaL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bülent ile alakası olduğunu biliyordum. :)
Ön tampon çok şık olmuş :D

Bu arada Bülentin aracı 21 değil 11 tubo :)

Bende 11 Turbo yazdım zaten... :) :) Sayende tanıştım Bülent'le, Turbo tamponu bulabilseydim çok daha farklı olacaktı ama :D :D

ALoNso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 11 Turbo yazdım zaten... :) :) Sayende tanıştım Bülent'le, Turbo tamponu bulabilseydim çok daha farklı olacaktı ama :D :D

Hadi yaaa :)
Ben mi dedim Bülent i sana :) :)
Hiç unutmuşum :)

LaCRiMaL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrardan merhaba arkadaşlar. Son bir hafta içerisinde sonunda karar verip 14" jant aldım arabaya 185/60/14 goodyear eagle sport lastik taktım birde. 1 haftadır memlekette olduğum için de güzel bir bakım yapayım dedim arabaya. 14 jantları alınca arka çamurluk ağızları sürtme yaptı, kenarlarını çekiçlettirip kaportadaki ufak tefek yerlerini yaptırdım. Tamponları, çıtaları mat siyaha boyattırdım. sağ tarafa lamba taktırdım ve ayrıca arka kapılarada switch taktırdım, şimdi tüm kapıları açınca yanıyor iç ışıklar. Arka tampona paçalık taktırdım. Tamponlardaki şeritlerin üzerine fosforlu kırmızı şerit yapıştırdım. Ön balatalar, baskı balata takımı, ön arka balataları, rot millerini, şarj motoru ve marş motoru kollektör ve konjektörleri ve kömürleri, farlara role takıldı, koltuk kılıfları değişti, kapı döşemelerindeki ve torpidodaki siyah şeritlerin üzerine de fosforlu kırmızı yapıştırdım. Nasip olursa hafta sonu Bursa'ya döndüğümde de detaylı iç, dış ve motor temizliğide yaptıracağım ve ondan sonrada yeni resimleri atarım buraya... Şimdilik bu kadar, herkese rast gele...

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavan lambalarını dörtleseniz tadından yenmez.:eyv