Hangi antifrizi kullanmak uygundur?

zazaaser

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 1.5 dci 90 beygir icin Ne marka model tip antifriz kullanmak uygundur?

Turuncu yaklasık 10 yıl mavi 2 yıl omurlu mu?

Teşekkürler, saygılar.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aracında bulunan antifiriz Türkiye şartlarında yeterli gelecektir, triger değişiminde soğutma sıvısı değiştirileceğinden 80.000 km veya 4 yıl kafan rahat binebilirsin...
Turuncu antifiriz daha uzun ömürlüdür kardeş... :)

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendeki sarımsı bir renk renklerinin farklı ve çeşiti olduğunu bilmiyordum. güzel konu açmışsınız açıkçası tecrübesi bilgisi olanların paylaşması çok sevindirir.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni nesil turuncu olandır ancak bunun bazı dikkat edilmesi gereken hususları vardır çünkü turuncu antifiriz 10 yıl gidiyor bir daha kontrol etmesemde olur derseniz sıkıntı yaşarsınız. Turuncu olan daha mantıklı ve sanırım bazı konulardan da organik mavi den

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BEN po nun kırmızı olmayanı verdiler koyduk yanlışmı yaptık kırmızı ver dedim ikiside aynı dedi kutuları dışı aynıydı suyu kırmızı değildi

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi sarımsı olan yeşil mi. kırmızı mı turuncu mu iyi.

teamsah63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı alalı 5 ay oldu antifirizde azalma vardı min. seviyesine gelmişti. Bende tam bilmediğim ve kararsız kaldığım için servise gittim. Eklesinler yada fikir versinler diye. Adam ne derse beğenirsiniz :) musluk suyu ekle bişey olmaz dedi. Sanki reno 19 kullanıyoruz. ( Reno mais bursa bölge müdürlüğü servisi) .. Allah insanı mecbur olmadıkça servislere düşürmesin

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı alalı 5 ay oldu antifirizde azalma vardı min. seviyesine gelmişti. Bende tam bilmediğim ve kararsız kaldığım için servise gittim. Eklesinler yada fikir versinler diye. Adam ne derse beğenirsiniz :) musluk suyu ekle bişey olmaz dedi. Sanki reno 19 kullanıyoruz. ( Reno mais bursa bölge müdürlüğü servisi) .. Allah insanı mecbur olmadıkça servislere düşürmesin
niye reno 19 a laf attınız ben 19 a çoğu arabayı değişmem 19 başka arabaya benzamez yakışıklı o bakımını yaptırdıktan sonra kaç sene binebiliyosun senin araba o yaşa geldiğinde bakarızz nasıl olacak 19 a laf yok

teamsah63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) Demek istediğim eski araçlarda bu kadar antifiriz vs önemli değildi. Musluk suyu da koysan sıkıntı olmuyordu. Ben hyundaı getz de hep öyle yaptım mesela. Ama yeni araçlarda teknik ve donanım ve motorun özellikleri nedeni ile muhakkak antifiriz kullanılması gerekli. Yoksa reno 19 u beğenmediğimden değil .) farkı anlatmak için yazdım.

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben serviste po kırmızı antifiriz koydurdum bi sıkıntı yok