Hangi antifrizi kullanmak uygundur?

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) Demek istediğim eski araçlarda bu kadar antifiriz vs önemli değildi. Musluk suyu da koysan sıkıntı olmuyordu. Ben hyundaı getz de hep öyle yaptım mesela. Ama yeni araçlarda teknik ve donanım ve motorun özellikleri nedeni ile muhakkak antifiriz kullanılması gerekli. Yoksa reno 19 u beğenmediğimden değil .) farkı anlatmak için yazdım.
tamam o zaman :)

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben trigeri değiştiğimde kırmızı olan antifriz koydum gayette memmunum antifriz pek önemli değildir ister mavi ister kırmızı birini koyun işini görür her halükarda

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki ben mavi koydum bitince yada azalınca turuncuya terfi edebilirmiyim yoksa aynen devam mı etmeli mavide turuncuyu daha çok sulandırmak gerek galiba daha hassas olduğu için

Son düzenleme:

mdemirci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar clio 4 araçlarda turuncu biyolojik antifiriz kullanıyor azaldığında tavsiyem gene aynı antifiriz ile tamamlamanız su koyarsanız sürekli eksiltir antifirizleri isterseniz ölçüm yaptıra biliyorsunuz kaç derece kadar dayanıklı oldunu bunun sonucuna göre de değişim yapabilirsiniz

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki ben mavi koydum bitince yada azalınca turuncuya terfi edebilirmiyim yoksa aynen devam mı etmeli mavide turuncuyu daha çok sulandırmak gerek galiba daha hassas olduğu için
Içinde mevcut olan antifriz aynisindan koymaniz gerekir kırmızı ve yeşil organik antifriz dir renk neyse ona göre koymaniz gerekir

toprak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Min seviyesinde servise dedim koyalım mais su ekledi...sıfırında sanki hafif şeffafla sarı arası ölçüm yaptırdım eksi onbeş
dereceye kadar etkili çıktı normal mi