Hangi Clio 4 Sahibi siniz? ve Arabalarınızla İlgili Fikirleriniz?

Hangi Clio 4 Sahibi siniz?

• Clio 4 1.2 Turbo EDC 90 bg Otomatik-2016

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    355

chetaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende fluence var
Ses sistemleri fabrikasyon berbat otesi diyebilirim. İsin asli paraya kiyip guzel bir ses sistemi taktirdim aracima. Bas, amfi, mid takimi ve twitter.. simdi sesi acamiyorum bile bir noktadan sonra titremeye basliyor arac. Ama normal kullanimda harika bir sistem oldu. Toplamda 2.200 lira gibi bir seye mal oldu. Butceniz ne kadar bilemiyorum ama acikcasi arabadaki tek zevkim muzik oldugu icin bu noktada masraftan kacmadim. Onceden ses 20 ye geldiginde bozulan orjinal sistem, simdi 15 e getirdigimde gumbur gumbur ve cok dolgun bir ses veriyor. Hatta arabayi alir almaz ilk degistirdigim sey ses sistemi oldu. İslemi kadikoyde tavsiye uzerine yaptirdim ve ses kadar iscilik tarafi ( cizik ezik vs ) da onemli oldugu icin derin bir arastirma yaptim. Sonucunda kadikoydeki ustanin yanina gittim ve kaygilarimla beraber istedigimi anlattim. Sagolsun kusursuz iscilik ( bir tek cizik bile olmadi plastik aksamda) ile isimi istedigim sekilde sabahtan aksama kadar bir surecte halletti. İsterseniz ozelden ustanin telefon ve yer bilgisini paylasabilirim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bahsettiğiniz ustanın bilgilerini özelden de değil de buradan paylaşırsanız herkes faydalanır. Bir sakıncası olacağını zannetmiyorum. Forumlar paylaşım içindir.

Murad

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
2016 şubatta 2015 clio IV 1.5 icon edc aldım alırken sınıfındaki bir çok aracı araştırarak aldım ve hem fiyat olarak hemde yakıt olarak en iyisi olduğunu gördüm.
Kullanıma başladıktan sonra yakıt konusunda iyi performans aldım dolu depo ile istanbul'dan Trabzona gittim.
İstanbul şehir içi ortalamam 5 Lt üzerine hiç çıkmadı.
İçeri ses alma konusunda endişelerim vardı ama sınıfındaki araçlara göre en iyisi.
20000 km'de şuana kadarda eksik yönünü bulamadım sonuçta B sınıfı bir araç ve bu sınıftan beklentilerinize göre değerlendirme yapmak en doğrusu.
İç hacim genişliği olarakta sınıfında ilk sıralarda.
Çevremdeki herkese tavsiye ediyorum
Yaşadığım tek sıkıntı tabi buna sıkıntı denilirse ön plakayı bir-kaç defa düşürdüm :)
Sonuç olarak clio iv sıfında beklentileri karşılayan bir araç
Saygılarımla...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimki 1.5 dci edc 90 bg connect. Araçdan gayet memnunum. Ufak tefek trim sesleri ve 80 den sonra ses alma problemi var kronik galiba bunlarda zaten d segmenti araçlarında bile oluyor

OnurGt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 GT-Line 1.2 Turbo 120 EDC sahibiyim
Araçta belirtildiği gibi rüzgar sesi ile karşılaşmadım.

Bana göre en büyük eksisi arka frenlerin kampana oluşu geri kalan herşey telafi edilebilir.

Sonradan yaptığım işlemler;

Amerikan Park
Shark Anten
Ön tampon altı karbon lip
App Plaka ve Pleksi Plakalık
Geri vites lambasının beyaz led ile değişimi
Plaka aydınlatma lambalarının beyaz led ile değişimi
Yere sabit kol dayama
Konsolda ve kol dayamaların orada custom kaplama işlemleri
Orta susturucu iptali ve vanalı egzoz
6 Cam Film
Kaput Filmi

utkukk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geri vites ve plaka led değişimi için hangi ampulleri kullandınız? Arıza ışığı yandı mı? Ampul tipleri ve marka belirtebilir misiniz?

2016 GT-Line 1.2 Turbo 120 EDC sahibiyim
Araçta belirtildiği gibi rüzgar sesi ile karşılaşmadım.

Bana göre en büyük eksisi arka frenlerin kampana oluşu geri kalan herşey telafi edilebilir.

Sonradan yaptığım işlemler;

Amerikan Park
Shark Anten
Ön tampon altı karbon lip
App Plaka ve Pleksi Plakalık
Geri vites lambasının beyaz led ile değişimi
Plaka aydınlatma lambalarının beyaz led ile değişimi
Yere sabit kol dayama
Konsolda ve kol dayamaların orada custom kaplama işlemleri
Orta susturucu iptali ve vanalı egzoz
6 Cam Film
Kaput Filmi

OnurGt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Photon marka canbus ledler kullanıldı, fakat geri vites lambası için takılan yine aynı markanın farklı bir modeliydi.

Arıza ışığı yakmadı..

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba Arkadaşlar 2016 Model İcon dci 90 HB aracımdan çok memnunum yokuşlarda 4 ile 5 ten asagı dusmuyorum çekişi kalkışları super ayrıca dıger modellerde olan ses sorunu fabrıka tarafından cozulmustur ıcerıde ses gelmemektedır 120km hızla bıle gıtsen uğultu yapmıyor birazdaha kapı döşemesı olsun motor ön blokta ızalasyon fazlalastırılmıstır Tavsiye olarak önereceğim bir araçtır... 06 AAZ 951'den Selamlarhehe

Fabrika tarafından çözülmüşten kastınız nedir? Ben de de icon var araçda ciddi yol ve rüzgar sesi mevcut... buna çözüm yok mu?

bektashasanvan@gmail.com

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 İcon aracımla İzmir-Trabzon arasını 1384 km. 50 litre yakıtla tamamladım. Hız ortalama 90-110 km. Ortalama tüketim 3,8

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 İcon aracımla İzmir-Trabzon arasını 1384 km. 50 litre yakıtla tamamladım. Hız ortalama 90-110 km. Ortalama tüketim 3,8

Sizin kadar uzun yol olmasa da zamaninda bende istanbul bursa arasini 3.8 litre ile hiz 90-110 arasi gecmistim. Biraz sabirla :) bu degerler elde esilebiliyor ama sehir ici hafif trafik en dusuk 5.0 altini gormedim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, bende 4 yıllık clio 2 aracımla 2017 ağustos ayında yollarımı ayırarak ne zamandır takip ettiğim Clio 4 1.5 dci icon 2014 model aracımla Clio sevdasına devam ediyorum.