Hangi Clio daha ekonomik ? Yakıt vs. ?

kutlu_yurt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio icon 09 turbo 90 beygir s&s (benzinli) kullanıyorum araç 1 yaşında ilk zamanlar biraz çok yaktı ancak şu an 13 binde ve şehiriçi ortalama 6 şehir dışı 5-5,5 ile gidiyor süratlenmesi ve çekişi şimdilik mükemmel

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
günde 100 km civarı yol işi değiştirir. otomatikman benzinli elenir. seçenek "dizel mi? lpg mi?" olmalı

bence dizel. sorduğuna göre sert kullanma niyetinde var:) dizel torkunun keyfini sürersin

hangi marka derseniz yani 1. sorunun cevabı olarak; km yüksek olacağından bakım aralığı fazla olan markayı seçmen uygun olur. reno periyodu 20 000 km...

erkan2559

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 0.9 tce icon Lpg li aracım var..hem yakıt hem performans olarak çok memnunum.şuan dizel gibi yakıyor ve daha seri.kayınpedere 1.2 joy aldık gerçekten hantal bir araç ve sırf motor olarak değil.sürüş keyfi ve konfor açısındanda 0.9 icon çok iyi...uzun yol yapacaksanız olaya sadece yakıt yönünden bakmayın sürüş ve konfor açısından da bakın derim

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2tce manuel + hususi bu motora uygun direk enjeksiyon için tasarlanmış bir lpg kiti herhangi bir risk taşırmı acaba? uzun dönem kullanan oldumu?
yağ yakma durumu, hararet vs yoksa bence çok güzel bir ikili olabilir.

biliyorsunuz lpg aslında daha yüksek sıkıştırmaya benzinden daha uygun bir yakıt özetle yüksek sıkıştırma oranlı,direk enjeksiyonlu ve özelliklede bunlar + turbolu (1.2tce) bir motorda resmen benzinden farksız performans sergileyebilir doğru motor haritası ve güzel bir kit/montajla.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 1.5 dci 90 lık kullanıyorum. zevkle de kullanıyorum. yakıt ve performans olarak memnunum. donanım olarak ta memnunum. bütün clio modellerini değerlendirelim. benzinli modellere lpg takmadan binmek ekonomik olarak zorlar. 75 lik. 1.2 motor performansından bir çok kişi memnun değil. artı lpg daha da sıkıntı olacaktır. lpg uzun vadede bir çok kişiye sorun oluşturmuş. 0.9 120 lik performan iyi diyorlar fakat lpg yine sıkıntı. dizeller de 75 lik performans açısından sıkıntı.kalıyor tek model dizel 90 lık 1.5 dci .tabi bu performans işi beklentiye göre değişir. benim fikrim maddi anlamda problem yoksa alınacak model 1.5 dci 90 lık icon. al arkana bakma. istersen oco tuşu ile 75 lik ayarında kullan eco yu kaldır istersen rampada araç solla ister düzde gayet memnun edici bir performansı var.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 1.5 dci 90 lık kullanıyorum. zevkle de kullanıyorum. yakıt ve performans olarak memnunum. donanım olarak ta memnunum. bütün clio modellerini değerlendirelim. benzinli modellere lpg takmadan binmek ekonomik olarak zorlar. 75 lik. 1.2 motor performansından bir çok kişi memnun değil. artı lpg daha da sıkıntı olacaktır. lpg uzun vadede bir çok kişiye sorun oluşturmuş. 0.9 120 lik performan iyi diyorlar fakat lpg yine sıkıntı. dizeller de 75 lik performans açısından sıkıntı.kalıyor tek model dizel 90 lık 1.5 dci .tabi bu performans işi beklentiye göre değişir. benim fikrim maddi anlamda problem yoksa alınacak model 1.5 dci 90 lık icon. al arkana bakma. istersen oco tuşu ile 75 lik ayarında kullan eco yu kaldır istersen rampada araç solla ister düzde gayet memnun edici bir performansı var.

icon mu gtline mı tercih edilmeli 1.5 dci ikiside ama hangisi daha iyi model gtline galiba daha dolu model

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 tce manuel kullanıyorum çok mutluyum :)

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2tce manuel + hususi bu motora uygun direk enjeksiyon için tasarlanmış bir lpg kiti herhangi bir risk taşırmı acaba? uzun dönem kullanan oldumu?
yağ yakma durumu, hararet vs yoksa bence çok güzel bir ikili olabilir.

biliyorsunuz lpg aslında daha yüksek sıkıştırmaya benzinden daha uygun bir yakıt özetle yüksek sıkıştırma oranlı,direk enjeksiyonlu ve özelliklede bunlar + turbolu (1.2tce) bir motorda resmen benzinden farksız performans sergileyebilir doğru motor haritası ve güzel bir kit/montajla.

lpg yok benzinde çok memnunum.