Hangi Marka Disk Almalıyım...

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar malum araç 141xxx km geldi ön disklerimden sesler gelmeye başladı ve yenisi almam gerekiyor.
Mais marka orjinal diskin fiyatını sordum 475tl dediler.
Bosh Marka diskib fiyatı 280tl orjinal her zaman iyidir o ayrı bir konu ama tabi boshda kötü bir marka değil sizinde fikrinizi almak istedim.
Daha önceden diskini değiştiren arkadaşlar olduysa fikir verebilirmi yada bu konuda bilgisi olan arkadaşlr varmı.
Gidip kötü bi disk alıp paramı çöpe atmak istemem.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar malum araç 141xxx km geldi ön disklerimden sesler gelmeye başladı ve yenisi almam gerekiyor.
Bosh Marka diskib fiyatı 280tl orjinal her zaman iyidir o ayrı bir konu ama tabi boshda kötü bir marka değil sizinde fikrinizi almak istedim.
Daha önceden diskini değiştiren arkadaşlar olduysa fikir verebilirmi yada bu konuda bilgisi olan arkadaşlr varmı.

Benim arka diakler için servisten 1500 lira fiyat aldım. Henuz zamani gemedi 125.000 de araba fakat alacak olursam kesinlikle orjinal disina cikmam. Bosch iyi bir marka orjinal urun kadar da iyi olabilir fakat benim arac su an 125.000 de ve en az uc bakim daha kullanilabilir durumda oldugu soylendi serviste. Hem uzun omur hemde olasi aorunda muhattap bulabilmek adina servisten almanizi tavsiye ederim. Fiyat farki mutlaka olacaktir fakat orjinalden sasmayin derim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orjinalden sasmayin ama servisten degil..Servis harici bir cok yerde maisin disklerini bulabilirsiniz hem de cok daha uyguna.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba,

Bu durum biraz paranızın olmasına bağlı. Benim bütçem iyi derseniz orjinal. Bütçem kısıtlı derseniz başka marka. Ben Bosch kullanıyorum önlere 1 yıl oldu takalı. Hiç bir sıkıntı görmedim.

Not: Diskler çok ağırdır. Ben elimde taşıyana kadar canım çıkmıştı.

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Bu durum biraz paranızın olmasına bağlı. Benim bütçem iyi derseniz orjinal. Bütçem kısıtlı derseniz başka marka. Ben Bosch kullanıyorum önlere 1 yıl oldu takalı. Hiç bir sıkıntı görmedim.

Not: Diskler çok ağırdır. Ben elimde taşıyana kadar canım çıkmıştı.

Benimde tercihim şu zamanlarda bütçeden dolayı bosh yada delphi ama kullananlara sorup almak istemedim tabiki mais markayı sormaya gerek yok.
Bosh marka iyiyse onu almak istiyorum bende aloparçada 250tl görünüyor otomatik manuel farkı yok galiba

Peki ağır olması parçanın iyiliğindenmi yoksa kötü olmasından dolayımıdır pek anlamıyorum ben.

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Benimde tercihim şu zamanlarda bütçeden dolayı bosh yada delphi ama kullananlara sorup almak istemedim tabiki mais markayı sormaya gerek yok.
Bosh marka iyiyse onu almak istiyorum bende aloparçada 250tl görünüyor otomatik manuel farkı yok galiba

Peki ağır olması parçanın iyiliğindenmi yoksa kötü olmasından dolayımıdır pek anlamıyorum ben.

Eski diskleri tornayada gonder3bilirsiniz.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 10 bin km dir önlerde trw marka disk balata kullanıyorum, bir sıkıntısını görmedim, üzerinden çıkan orjinallerden de bir farkını sezemedim, tabi ömür olarak fark var mıdır onu zaman göstericek

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde uygun fiyati nedeniyle torna tercih ediliyor fakat ben olsam tornalatmak yerine yeni disk alacak parayi biriktirene kadar arabaya binmem. Tornalanmis diskten uzak durun.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustaya tornoyı sordum fakat olmicağını söyledi zaten 10bin km önce ikinci bakımda değişiriz demişti ikinci bakımda grldi zaten.
Delphi yada bosh marka kullanıcam ne farkı olur acaba kullanım ömrüyse pek sorun değil zaten diskler bitmeden ben aracı satmış olurum.