Emre3434

Emre Uğurluel, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim diğer araçtaki OGS cihazıda ilk çıkanlardan yaklaşık 1 sene önce pili bitti bir kaç yere sordum pili yok dediler piyasada bende adaptörle şarz ederek kullanmaya devam ediyorum.:eyv

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
HGS içeriden yapıştırılıyor büyük ihtimalle dışarıdan olmaz yani yıkamada sıkıntı yaşanmaz.
evet içeriden ama içeriden de hani az da temizleniyor ya :)
:)

Ama güneş vuracak zamanla yapışkanı gidecek gibime geliyor abi. Birde içerden camı silerken yırtılır falan yanlışlıkla hiç gerek yok bence :)

aynen, hiç bu tip şeylere dayanıklı bir şeye benzemiyor, hani güvenlik alarm yapışkanları gibi görünüyor, bir de ruhsata da bandrol gibi bir şey yapışıyormuş ona sinir oldum. :berbat

HGS İs Degil OGS İse İlk Cikan Ve Sonra Cikan İki Modelde Ozel Yapim Pil Var Anlayan Bilen Elektronikci Yapar Saniyorum Ama Son Cikan Kucuk Ve İnce Olanda Casio Pil Var İnce Ve Yuvarlak 50 Kurusa Benziyor Ben Bunlari Nerden Biliyorum Bozulanin Yerine Yenisini Alinca Eskiyi Actim :) Son Olarak 4 Sene Ki Ben Saglam Geziyorum Pili Dayandi Bozuldu Dedikleri Pili Bitenler Sanki Ama Ugrasmakdansa Yenisini Aldim En Son Gecen Ay Aldim Ruhsat Kimlik Ve Kredi Kartindan Talimat 74 TL De Bankaya Odedim 40 TL Cihaz Parasi 17 Depozito 17 TL De İlk Gecis Bedeliymis mis

Evet, diğer başlıkta okudum bu fiyatları hani ben sanıyordum bir kere vereceğim ama işin rengi değişti akşam öğrenince. Ben de aa bir kere sorun çıkmıştı olacak o kadar diyordum meğer 2. yi almış :D

İşte benim ne kadar ihtiyacım olacak belli değil yılda 1-2 defa da gerekebilir 50-60 defa da bu da tamamen kafa karıştırıyor. O zaman bozulmasını göze alıp ucuz olduğu için mecburen HGS ye kalacağım belki de :(
KGS yi kaldıracaklar zamanla kardeşim

Evet, kgs kalkıyormuş yılbaşından itibaren bildiğim kadarıyla.

Geçen yıl İş Bankası kredi kartı kampanyasından OGS yi bedava almıştım. Ayda en az 400 tl *12 ay tahahüt ettim. İş bank kredi kartınız varsa bankaya danışın derim.

İş bankasıyla çalışmıyorum ancak banka değil de kullananlara daha çok güvenir olduk malum her konuda, kazıklana kazıklana...

İlk çıkan OGS cihazlarının pilini Eminönü'nde bir saat firması değiştiriyor diye duymuştum...

Çamlıca'da değişmiyor yenisi alacaksınız demişler, zaten Eminönü'ne gitmektense vakit-nakit olarak yenisini almak daha az zararlı olabiliyor :S

Bizim diğer araçtaki OGS cihazıda ilk çıkanlardan yaklaşık 1 sene önce pili bitti bir kaç yere sordum pili yok dediler piyasada bende adaptörle şarz ederek kullanmaya devam ediyorum.:eyv

Tebrik ettim valla :eyv

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
E Kgs kalkıyorsa Ogs ile Hgs nin ne farkı kaldıki? :S

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
E Kgs kalkıyorsa Ogs ile Hgs nin ne farkı kaldıki? :S

Saçmalık işte, güya bu ucuz 5 tl olacak(zaten bir bant yani cihaz falan değil) başta 20 tl alt limit olmalı hesapta demişler, birkaç yerde okuduğuma göre ondan da caymışlar. Sistem oturana kadar ne yaptıkları belli değil. Bir de ticari araçlar için 15 tl ye yine kart şeklinde olacakmış galiba :slc

Bu gidişle önce hgs alıp ( şu ruhsata yapışması şart olmasına sinir oldum gerçi neden ruhsat üzerinde bir de bandrol olsun ki :mad:) o bozulup edene kadar idare edip çok kullanıp edeceksem ogs ye geçmem gerekecek belki de.