Hangimiz suçluyuz ?

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
aynen öyle abicim. Sırf yol istedim diye benimle yarışmaya kalkan, taciz eden çok sürücü çıktı karşıma. 155'i arayıp istikameti, güzergahı, aracı, plakayı anlattım. Ailem araçtayken beni taciz etti, hakaret etti vs... diyerek durumu anlattım. Her seferinde de aracı çevirip cezai işlem uyguladılar, gözlerimle de gördüm.

İşte bu, yapılması gereken, şimdi yeni bir uygulama başlayacak bu gibi durumları fotoğraf ile belgeyebilirseniz, trafik cezası kestirebileceksiniz.

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
En güzeli bu magandalara uyup maganda olmamak gerek, Trafik sucu işleyen bir sürücüye, biz ceza kesemeyiz. Biri sizi kavgaya davet ediyor diye, bu davete icabet etmek demek, kavga eden ikinci kişi olmak demektir. O kişi ile aranda ne fark kalır...

Bazen öle olmuyor abi yanından hiçten yere korna çalarak geçerse uzun uzun kendini kaybediyosun

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşte bu, yapılması gereken, şimdi yeni bir uygulama başlayacak bu gibi durumları fotoğraf ile belgeyebilirseniz, trafik cezası kestirebileceksiniz.

açıkçası şu ana kadar benden belge isteyen olmadı. Durumu izah ettim her seferinde araç çevirildi ve cezai işlem uygulandı. Bir keresinde benim de plakam istendi, verdim. Beni de çevirdiler ve durumu sordu polisler. Sonrasında da şahsa diğer sürücüleri tehlikeye attığı için ceza kesildi.

Leonstyle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi birini uyarasınki hepsi aynı daha deminlerde e5 teydim jetta gördüm arkadaş saolsun bor b*k solluyordu acemi bir şöförün üzerine geldi acemi şöför tam sağ şeride düşücekti bizim önümüzden ayrılıp öküz jettanın yüzünden tekrar bizim önümüze düştü hemen sola kırdı ve acemi oldugu ıcın bırazda korktu bizide bayağı frenletti ama ben kızmadım bile adam acemi ne diyeceksin saçma birşey yapmadı.

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi birini uyarasınki hepsi aynı daha deminlerde e5 teydim jetta gördüm arkadaş saolsun bor b*k solluyordu acemi bir şöförün üzerine geldi acemi şöför tam sağ şeride düşücekti bizim önümüzden ayrılıp öküz jettanın yüzünden tekrar bizim önümüze düştü hemen sola kırdı ve acemi oldugu ıcın bırazda korktu bizide bayağı frenletti ama ben kızmadım bile adam acemi ne diyeceksin saçma birşey yapmadı.

buradan, senin içinde olduğun aracın direksiyonunda senin olduğunu çıkartmamız gerekmiyordur umarım? ayrıca üsluba birazcık daha dikkat lütfen.

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sadece onune bakip araba surenler icin dedigim seyi uygulayin belki hatasinin farkina varirlar . 3 senelik ehliyetimde belki 100 den fazla kisiye yapmisimdir o kadar cok genelde bayramda cok oluyor 34 plaka hepsi de kiralanmis araclar. kiralayan yola dusuyor soldan 70 le gidiyorlar saga sola aynaya bakma yok sadece onune bakarlar

efecelebi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk baştaki tutumlardan ötürü Hyundai şoförü hatalı ama herkese uymaya kalksan başın beladan kurtulmaz bu memlekette,

toplum olarak çoğumuz (başta ben olmak üzere) trafikte çok sabırsız ve tahammülsüzüz, hata yapan bir insanı profesyonel şoför gibi düşünüyor ve yaptığı hataları kabul edemiyoruz, yapılan hata elbette yanlış ama daha anlayışlı ve uyumlu yaklaşmak lazım haklı bile olsak boşverip geçmek gerekli düşüncesindeyim,
sizin yaptığınız bu tutum karşısında karşıdaki insan sadece sinirlenir ve arkanızdan...
acaba neden bu adam böyle yaptı diye düşünmez...

deli saçması gibi trafikte sağda - solda gezinen insanlar var, çamura taş atarsak üstümüze sıçrayabilir...

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence çok fazla takılmışsın. sonuçta takarsan araba bile süremezsin. rallici mi arıyon, kağnıcı mı arıyon, makascı mı arıyon varoğluvar trafikte...ama işte insanız..bende 2 şeye kıl olduğum kadar hiçbişey kıl olmuyorum
1.sarı ışık yanarken arkadan dat dat dat diye kornaya basıp sinir bozmaya çalışan idiot beyinler
2.arkama yapışıp yol alanlar

bu 2 şey beni deli oluyor...ama işte ne yaparsın. yeşillikte bol memlekette, doğal olarak öküz de :D

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence çok fazla takılmışsın. sonuçta takarsan araba bile süremezsin. rallici mi arıyon, kağnıcı mı arıyon, makascı mı arıyon varoğluvar trafikte...ama işte insanız..bende 2 şeye kıl olduğum kadar hiçbişey kıl olmuyorum
1.sarı ışık yanarken arkadan dat dat dat diye kornaya basıp sinir bozmaya çalışan idiot beyinler
2.arkama yapışıp yol alanlar

bu 2 şey beni deli oluyor...ama işte ne yaparsın. yeşillikte bol memlekette, doğal olarak öküz de :D
Yeşillin yanmasıyla kornaya çalanlara çok sinir olurum :) ben en öndeysem gözümü yeşilden ayırmam mesela kimisi kalkmıyor o kadar kornaya rağmen . Tampona yapışmak kesinlikle adetim değildir fakat önünüzde kağnı gibi gidip hiç bi şekilde yol vermeyen sürücüye bence herkes kolay kolay tahammül edemez diye düşünüyorum :)