Hararetten dolayi motor yanmasi

ömereren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
su motora geçmez fazla olursa kapaktan atar atma yoksa sıkıntıda yoktur motor ısınınca suyun yükselmesi normaldır sogudugunda tamamladıgın noktaya tekrar iner benim bildigim gözlemledigim bu

hakanunal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam bir şey danışmak istiyorum size motor su haznesinde su yok diye su eklediğimde su standart seviyesine getirdikten sonra kapağını kapattım 50 km kullandıktan bir süre sonra kaputu açtığımda su haznesi ağzına kadar su doluydu galiba su haznesinde ağzına kadar su dolu olduğunda su motorun içine geçer mi? veya ne olur?

Su takviye kabında su hiç olmadığını gördüğünüzde öncelikle bunun neden olabileceği hususunda keşke bir araştırma yapsaydınız ! Araçta motor suyu eksilmesinin başlıca sebepleri,hortum bağlantı kaçakları,devirdaim pompası kaçağı,motor radyatörün kaçak yapması,kalorifer radyatörü kaçak yapması,aracın blok conta yakması nedeniyle gibi asıl sebepler sayılabilir ! Aracınızda bu tarz kaçaklar yok ise soğutma fanının açmamasıda motordaki ısınan suyun genleşmesi neticesinde takviye kabından dışarı atılır.Öncelikle takviye kabında su yok iken motordaki suyun havasını almak gerekirki takviye kabından tekrar su alsın yada takviye kabına genleşen fazla su dönsün.Bence öncelikle motoru normal sıcaklığına kadar çalıştırın ve fanın açıp açmadığını kontrol edin.