Harç Ücretleri Hakkında Yardım..

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar harç ücretleri hakkında detaylı bilgisi olan var mı ? :)

Ben birinci öğretimim ama alttan 3 dersim var bunun için harç parası ödeyecek miyim ödemeyecek miyim ? :)

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.ögretimsen hiç bişi ödemedn ders kayıtlarını yaptırcaksın kardeşim

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.ögretimsen hiç bişi ödemedn ders kayıtlarını yaptırcaksın kardeşim

Benim okul 2 yıllıktı ama uzadı.. Ödemeyeceğim yani. :) Ödemezsem iyi de benden alırlar gibime geliyor.. :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2. Öğretimim harç parasını ödeyecem :D

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2. Öğretimim harç parasını ödeyecem :D

Bende ödüyecem Kadir galiba.. Bi kaç yerde yazı okudumda örgün eğitim süresi dışında bitiremeyenler ödeyecek filan bir şeyler yazıyordu gidip bankaya bakınca belli olacak :)

kene

Ramazan MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
örnegin 4 yılda bitirmen gereken okulda 5. yılındaysan harc ödiceksin. ben böle biliyorum :)

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yüksek lisans öğrencilerine dair bilgisi olan varmı?

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Madem böyle bir konu var. Ben dgs ile açıköğretimden 4 yıllığa tamamlıyorum. Şimdi işletme 4. sınıftayım. Geçen seneden borcum bulunuyor aöf'ye. Acaba bunu ödemem gerekiyor mu?
Ayrıca 3. sınıftayken sınıf tekrarı yaptım. Yani şimdi 3. senem olacak. Acaba harç yatıracak mıyım?

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizim üniversitenin sayfada böyle bir bilgi var, cevap olabilir biraz;

" 29 Ağustos 2012 tarih ve 28396 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2012/3584 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve bu karar gereğince Rektörlük web sayfasında da ilan edilmiş olan açıklamalar ışığında; Enstitümüze 2012-2013 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılından itibaren kayıt yaptıracak lisansüstü öğrencilerden, ikinci öğretim programına yerleştirilenler 03-14 Eylül 2012 tarihleri arasında ücretlerini yatırabileceklerdir. Örgün öğretim programlarına yerleştirilenler ise herhangi bir ücret yatırmayacaklardır.
Ancak ilgili Kanunun 11.Maddesine göre Hazırlık Sınıfı veya yabancı dil geliştirme programı hariç olmak üzere, önlisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki yükseköğretim programlarından yasal program süreleri sonunda mezun olamayan öğrencilerden ekli cetvellerde belirtilen tutarlar kadar öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınır.
Bakanlar Kurulu Kararı için tıklayın."